Skocz do zawartości

Soundbar Focal a salon


Supahfly

Recommended Posts

Hej, 

 

Proszę expertow o pomoc. Mój salon ma ok 28m2. Kształt prostokąt. Z racji rozmiaru nie mam możliwości postawić kanapę na środku i stoi pod ścianą. Tv mam na przeciw. Do tej pory używałem od kilku już lat soundbar LG LAS455H 2.1

Doszedłem do wniosku, że pora na zmiany. Zmieniłem telewizor i zamówiłem Focal Dimension i Focal Cub3. 

Teraz do mnie dotarło że może jednak to był zły wybór skoro siedzę pod ścianą a nie na środku? Dosyć drogi sprzęt i nie wiem czy wykorzystam w pełni jego możliwości czy lepiej było wziąć znacznie tańsza YAMAHA ysp-2700? 

Aha, najbardziej zależy mi na filmach, rzadziej muzyce. 

 

Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

W cenie tych Focalów złożysz coś co te soundbary rozniesie w pył. Ale to już od Ciebie zależy czy chcesz mieć kino czy "kino".
P.S. Ja też mam narożnik pod ścianą i żyję :D

Zależy mi na niewielkiej przestrzeni i jak najmniej kabli. Jakimś mega audiofilem nie jestem, poza tym jakoś tak całe życie na soundbarach 😉

A mógłbyś coś polecić jakiś zestaw do 4k złotych, najlepiej bezprzewodowe wszystko, który rozniesie w pył ten soundbar? Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie myślałeś może o kolumnach aktywnych? Zyskujesz lepszą stereofonię oraz lokalizację. Monitory aktywne lepiej sprawdzą się zarówno w przypadku kina domowego jak i słuchania muzyki. Z bardzo ciekawych opcji masz System Audio Saxo 7 Active lub Klipsch the Sixes. Focal Dimension to jedna z lepszych opcji jeśli chodzi o Soundbar ale mimo wszystko nie ma co porównywać do monitorów aktywnych. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Nie myślałeś może o kolumnach aktywnych? Zyskujesz lepszą stereofonię oraz lokalizację. Monitory aktywne lepiej sprawdzą się zarówno w przypadku kina domowego jak i słuchania muzyki. Z bardzo ciekawych opcji masz System Audio Saxo 7 Active lub Klipsch the Sixes. Focal Dimension to jedna z lepszych opcji jeśli chodzi o Soundbar ale mimo wszystko nie ma co porównywać do monitorów aktywnych. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub wypożyczenia. 

Czesc, chyba wypozyczenie nie wchodzi w gre, nie mieszkam w Polsce. Ale zainteresowales mnie tymi monitorami. Moglbys cos wiecej na ten temat?

Zalaczam szkic mojego salonu (zaden ze mnie Picasso haha) wiec moze cos innego podpowiesz? Budzet do 4 tys zlotych. Zalezy mi na dobrej jakosci dzwieku do filmow i jednoczesnie muzyki, cos uniwersalnego, choc melomanem nie jestem :)

Dzieki z gory 

Salon szkic 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marcinZG napisał:

I do tego subwoofer z myślą o kinie, skoro już mają wyjście na suba.

Czy te Kiplische moga stac na podlodze? A do nich nie potrzebny zaden wzmacniacz? Tylko TV?

46 minut temu, Kubad napisał:

Jeżeli coś uniwersalnego do filmów i muzyki to napewno nie soundbar dźwięk z tv będzie lepszy ale przy słuchaniu muzyki będzie bieda. Jak nie chcesz dużo kabli to kolumny aktywne są dobra alternatywą. 

Kolumny aktywne mnie zainteresowaly ale nie znam sie na tym. Tak bez wzmacniacza? Tylko TV?  No i budzet 4 tys zl akurat na takie Klipische sixes ale nic wiecej, a chcialbym jeszcze sub

Edytowano przez Supahfly
Doczytalem ze Sub mozna do nich podlaczyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Supahfly napisał:

Czy te Kiplische moga stac na podlodze? A do nich nie potrzebny zaden wzmacniacz? Tylko TV?

Kolumny aktywne mnie zainteresowaly ale nie znam sie na tym. Tak bez wzmacniacza? Tylko TV?  No i budzet 4 tys zl akurat na takie Klipische sixes ale nic wiecej, a chcialbym jeszcze sub

Kolumny aktywne mają wbudowany wzmacniacz, dlatego właśnie są aktywne. Klipsche mają bogaty zestaw wejść plus Bluetooth i tak jak wspominałem wyjście na suba, no ale tutaj już musisz sam dojść do porozumienia ze swoim budżetem ;) Pytanie jakiego suba warto wziąć do nich, w jakim budżecie, to już raczej pytanie do branży. Ja planuję te Klipsche jako głośniki biurkowe do komputera, właśnie z powodu braku miejsca i możliwości podłączenia ich przez USB, wraz z jakimś 8-calowym subem, ale nie wyobrażam sobie, żeby mogły stać na podłodze, to na pewno nie będzie dobry pomysł choćby z tego powodu, że tony wysokie są tonami kierunkowymi i tweetery powinny znajdować się mniej więcej na wysokości głowy (zazwyczaj osoby siedzącej), więc większość standów do kolumn podstawkowych ma wysokość 60 cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcinZG napisał:

Kolumny aktywne mają wbudowany wzmacniacz, dlatego właśnie są aktywne. Klipsche mają bogaty zestaw wejść plus Bluetooth i tak jak wspominałem wyjście na suba, no ale tutaj już musisz sam dojść do porozumienia ze swoim budżetem ;) Pytanie jakiego suba warto wziąć do nich, w jakim budżecie, to już raczej pytanie do branży. Ja planuję te Klipsche jako głośniki biurkowe do komputera, właśnie z powodu braku miejsca i możliwości podłączenia ich przez USB, wraz z jakimś 8-calowym subem, ale nie wyobrażam sobie, żeby mogły stać na podłodze, to na pewno nie będzie dobry pomysł choćby z tego powodu, że tony wysokie są tonami kierunkowymi i tweetery powinny znajdować się mniej więcej na wysokości głowy (zazwyczaj osoby siedzącej), więc większość standów do kolumn podstawkowych ma wysokość 60 cm.

Hej, 

 

Dzięki za reakcję. Czyli do salonu na podłogę lepsze byłoby coś takiego? Nie mówię że ten konkretny model ale coś w "ten deseń" 

IMG_20200516_100956.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie do nagłośnienia masz duże więc optymalnym rozwiązaniem byłoby zakupić aktywne kolumny podłogowe ale niestety w kwocie 4000zł nie kupisz nic sensownego, a kupowanie „krzaków” nie ma sensu, ponieważ za chwilę będziesz myślał o zmianie. Tutaj optymalnym rozwiązaniem byłby Klipsch The Sixes i w przyszłości warto byłoby dokupić subwoofer, który poprawi podstawę basową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Pomieszczenie do nagłośnienia masz duże więc optymalnym rozwiązaniem byłoby zakupić aktywne kolumny podłogowe ale niestety w kwocie 4000zł nie kupisz nic sensownego, a kupowanie „krzaków” nie ma sensu, ponieważ za chwilę będziesz myślał o zmianie. Tutaj optymalnym rozwiązaniem byłby Klipsch The Sixes i w przyszłości warto byłoby dokupić subwoofer, który poprawi podstawę basową. 

A czy te sixes mogą stać bezpośrednio na podłodze z panela? 

IMG_20200516_104406.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Supahfly napisał:

A czy te sixes mogą stać bezpośrednio na podłodze z panela? 

IMG_20200516_104406.jpg

Stać mogą, materiał podłogi nie ma tu znaczenia. Problem w tym, że to nie zagra najlepiej, ze względów wcześniej wymienionych.

Optymalnie byłoby, gdybyś zrobił trochę miejsca na tych regałach po bokach TV i tam je ustawił, jakieś 60cm od podłogi. Pytanie tylko, czy akurat The Sixes się zmieszczą, bo są spore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Konrad Kulwicki napisał:

Stać mogą, materiał podłogi nie ma tu znaczenia. Problem w tym, że to nie zagra najlepiej, ze względów wcześniej wymienionych.

Optymalnie byłoby, gdybyś zrobił trochę miejsca na tych regałach po bokach TV i tam je ustawił, jakieś 60cm od podłogi. Pytanie tylko, czy akurat The Sixes się zmieszczą, bo są spore.

A żeby tak usunąć podstawkę z kwiatkiem po lewej i szklany dzban po prawej i w te miejsca jakieś kolumny wcisnąć? 

 

Edit: Żeby nie zasłaniały tv max wysokość wtedy 88 cm.

Ewentualnie scisnalem to wszystko troche i zrobilo sie miejsce po bokach ale czy to cos zmienia?

salon wersja 2.jpg

Edytowano przez Supahfly
Wysokość kolumn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...