Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

Zakupiłem w ciemno DAC / wzmacniacz słuchawkowy FiiO K5 Pro do słuchawek Sennheiser HD555 z myślą, że za jakiś czas je wymienię. Niestety muszę to zrobić szybko, gdyż grają sucho piskliwie i zupełnie bez basu. Moje pytanie jakie słuchawki dobrać do tego DACa?

A może całkiem sobie go odpuścić i poszukać czegoś innego?

Szukam ciepłego grania z dobrym ale nie przesadzonym basem. Z dźwięku jaki prezentowały słuchawki HD555 na odtwarzaczu Iriver H320 byłem zadowolony. Oczekiwałem dużego progresu, a tu rozczarowanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Serdecznie dziękuję za pomoc. Zakupiłem Beyerdynamic DT770 Pro 250 Ohm i jestem mocno zachwycony jak to pięknie gra. Tonów wysokich jest dużo, ale się uspokoiły nie są tak krzykliwe i szorstkie. Basu jest dużo i jest świetnie kontrolowany. Pierwszy raz doświadczam tak niskiego basu w słuchawkach. Dźwięk ogólnie jest gładki, dobrze dociążony a słuchanie teraz to naprawdę przyjemność. Miałem obawy co do słuchawek zamkniętych, że stracą na szerokości sceny, czy dźwięk będzie ściśnięty i mniej melodyjny, ale to w porównaniu do Sennheiser HD555 mogę porównać, że DT770 wykazują się muzykalnością i dobrą stereofonią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A jak wychodzi zgranie z Beyerdynamic Custom Studio ? miałem również 770 250 Ohm i na początku mi przeszkadzały zbyt wysokie tony z dłuższym wygrzewaniem faktycznie dobrze grały lecz zostawiłem CS ze względu na to, że słyszałem na nich jakby więcej detali i lepszą separację ...tylko, że słuchałem pod HP Omen z systemem Bang Olufsen i za cholere nie mogę się dowiedzieć żadnym softem co tu siedzi za układ ,że napędzało 250Ohm tylko troszkę ciszej jak 80Ohm....Na CS testowałem DAC X6 mkII i zagrało to z mniejszym basem jak z lapka ale z większą sceną i ilością detali ale postanowiłem ,że chce czegoś lepszego i padło na K5pro.....jeśli ktoś słuchał tych słuchawek na nim to prosiłbym o opinię. A może (jeśli jest spora różnica) warto dołożyć do Topping E30+L30 ? zależy mi tylko na napędzaniu słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...