Skocz do zawartości

Mikrofon/interfejs do pomiarow


Tenfilip

Recommended Posts

https://www.xtzsound.eu/product/room-analyzer-ii-pro

Jest spora promka na set do pomiarow, obecnie kosztuje 129 euro zamiast katalogowych 300. Z jednej strony spoko, z drugiej - czy to warte tej kasy?
W zestawie jest interfejs (ja akurat mam jakis - focusrite scarlet 2i2), mikrofon (zakladam,ze z plikiem kalibracyjnym), stand, software. 
Chcialbym sie pobawic w jakies pomiary inne niz Audyssey, ale nie wiem, czy nie lepiej zdecydowac sie na komplet od iloud (bo i tak mialbym znizke 50 euro, majac juz ich sprzet)

https://www.ikmultimedia.com/products/arc3/index.php?p=info (mikrofon + software to 180 euro, ale tutaj dostajemy tez korekcje dzwieku, nie sam pomiar - dla mnie super do kompa). 

Dajcie znac, co o tym myslicie, ktory zestaw na start bedzie najlepszy. Zaznaczam,ze mam juz interfejs, no i przyda mi sie korekcja dzwieku na PC, wiec wybor nie wydaje sie oczywisty:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huehue, rozbawiło mnie to, ultra accuracy.... no pewnie

Wrzucasz dość rozbieżne systemy. ARC to jest mikrofon z innym hardware, ale też soft do korekcji... to drugie nie. Musisz sobie odpowiedzieć, czy potrzebny Ci soft do korekcji, czy sprzętu do pomiarów.

A jak sprzęt do pomiarów - to za 75$ masz UMIK1 od minidsp, mikrofon z interfejsem wejściowym. Interfejs wyjściowy już masz. Koniec tematu, nic lepszego w tej cenie nie będzie

A tak ogólnie to cały set za ok 150 EUR, dwa interfejsy i jeszcze mikrofon w tym...brzmi strasznie :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

huehue, rozbawiło mnie to, ultra accuracy.... no pewnie

Wrzucasz dość rozbieżne systemy. ARC to jest mikrofon z innym hardware, ale też soft do korekcji... to drugie nie. Musisz sobie odpowiedzieć, czy potrzebny Ci soft do korekcji, czy sprzętu do pomiarów.

A jak sprzęt do pomiarów - to za 75$ masz UMIK1 od minidsp, mikrofon z interfejsem wejściowym. Interfejs wyjściowy już masz. Koniec tematu, nic lepszego w tej cenie nie będzie

A tak ogólnie to cały set za ok 150 EUR, dwa interfejsy i jeszcze mikrofon w tym...brzmi strasznie :P 

W sumie mialem napisac o miniDSP i zapomnialem - dzieki. To faktycznie dobra opcja. 

Oczywiscie, musze sie zastanowic, na czym mi zalezy - generalnie, chcialbym zrozumiec co sie dzieje w 3 glownych pomieszczeniach (sypialnia ze stereo, gabinet ze stereo przy biurku, salon z kindem domowym). W drugiej kolejnosci, faktycznie mysle o poprawie akustyki w gabinecie przez korekcje cyrfowa - ale prawde mowiac, moze dlatego ze to monitory bliskiego pola, na ucho brzmi to fajnie, tylko oczywiscie jakis tam mod pomieszczenia szaleje. Slucham tutaj sporo muzyki przy pracy, do tego czasem w cos pogram. Prawde mowiac, nie jestem pewien czy korekcja of iloud wymaga wlaczonego DAWa caly czas, co by jednak bylo upierdliwe:)

Na pewno docelowo chcialbym tez uzywac pomiarow do przestawiania mebli, kolumn, ustawienia basstrapow itd. itd.

Co do UMIKa, realnie jest to jakies 450 zl, chyba, ze uda sie jakos sprytnie to sciagnac skads. Orientujesz sie, czy ten soft of XTZ jest cos wart? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...