Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne do 500-600zł max


Recommended Posts

Witam, jako posiadacz Superluxów HD669 i DAC-a (ulepszona wersja X6-AIYIMA DAC-A5 z op-ampem Muses .....DAC) poszukuję już zastępstwa w postaci lepszych słuchawek...generalnie Superluxy grają BDB ale ostatnio zauważyłem,że trochę jednak brakuje mi basu w tych słuchawkach w dodatku juz mam połamany pałąk i pady kruszeją. Słucham ogólnie wszystkiego co lubię tzn soundtracków z filmów, techno,trance, gitarę klasyczną jak i rock itd. lubię czysta , nie kłującą górę (dlatego wymieniłem opa w tym dac-u bo muses trochę ją załagodził) i dobry niski bass-tu Superluxy trochę niedomagają no ale to tania konstrukcja ,która i tak za tą kasę robi robotę.

Co polecacie ? wstępnie patrzałem na Audio-Technica M50x lub tańsze AVC500, Sennhaiser HD599 (wygląd dla mnie spoko ale jak graja na tle konkurencji?) i jakieś Beyerdynamic......(ponoć Superluxy HD330 graja jak jakieś Beyerki ). Problem niestety taki, że nigdzie w pobliżu w Lęborku nikt nie ma tych słuchawek.

Będę wdzięczny za wasze doznania akustyczne i opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy HD330 z tego co wiem zyskują gdy założy się do nich lepsze pady. HD669 z miększymi padami również mogą zyskać w basie to czego szukasz.  Na Twoim miejscu spróbował bym SoundMagic HP151. Góra pasma jest w nich jednak odbierana w bardzo różny sposób. Po HD669 powinno być dobrze. Ostatnio coraz trudniej kupić AKG K550. Czasem można je było trafić w podobnej cenie. Ponoć w sklepach niemieckich jeszcze bywają. Spokrewnione z nimi AKG K845bt jeszcze niedawno można było ponoć czasem trafić nawet za 400 zł. Jednak ich zapasy się chyba kończą i ceny idą w górę. Bluetooth jest w nich już dość anachroniczne, jednak nawet jako przewodowe wypadają bardzo dobrze i łatwo o pasujące kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
Zważywszy na gatunki, które słuchasz można byłoby się pokusić o Beyerdynamic DT990 Pro. Konstrukcja otwarta o napowietrzaniem brzmieniu z dobrą podstawą basową. Alternatywą mogą być wspomniane Sennheiser HD599, które zagrają zdecydowanie cieplej niż Beyerdynamic. Nie będzie tak rozdzielczo ale zyskujesz barwę i równowagę tonalną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...