Skocz do zawartości
denox

Odtwarzacz BR 4k co polecacie ?

Recommended Posts

Co byście polecili za odtwarzacz blue ray ? Bę∂ę go używał z 2 - 3 razy w miesiącu dla przyjemności  jakość 4K, HDR

czasami też puszczę przez to cd z muzyką, coś np w budżecie do +- 3.000 zł

Napisano (edytowany)

To nie są odtwarzacze 4K UHD.

Nie ma nic za 3000zł masz do wyboru sony x800m2 lub panasonica ub820 i to tyle.

Edytowano przez Jasiek88

Cześć,
W zakładanym budżecie masz na prawdę niezłą Yamahę BDA1060. Najlepszym rozwiązaniem byłby Pioneer UDP LX500 ale raz jest problem z dostępnością, a dwa wychodzimy znacznie po za zakładany budżet. 

Niestety tak.

Te modele Yamahy są dośc stare. Oryginalne płyty ok. Ale z innimi mają już problemy i to typowe HD.

4K Sony i Panasonic. Ja miałem przyjemność obcować z Panasoniciem. Nie narzekałem.

Może ktoś ma jeszcze Cambridge CXUHD

Kolega powyżej mi podpowiedział fajną rzecz, jak myślicie kupić teraz np tego Panasonica ub820 czy też poczekać do grudnia na ps5 ?

CXUHD juz nie kupisz chyba ze z drugiej reki. Normalnie polecilbym oppo 203, swietny sprzet, mam i uzywam intensywnue ale tez juz niedostepny. Jesli celujesz tylko w filmy to ub820. Taki basic. Ub9000 wyglada topowo, ma xlr i lepiej sie spisze od ub820 o ile masz projekror. LX500 odradzam sporo bugow po stronie softu, generalnie niedporacowany sprzet. Mialem wszystkie wymienione poza ub820. Oppo bije wszystkie taka moja skromna opinia.

Czym oppo biję według ciebie cxuhd? przecież to praktycznie te same odtwarzacze. Jakość obrazu w ub820 jest na równym poziomie do tego w oppo tutaj jedynie funkcjonalność ma lepszą jeśli chodzi o pliki, panas ma za to netflixa, amazona, hdr optymalizer i możliwość zmiany jasności napisów.

CXUHD nie ma wyjsc analogowych. Obraz miedzy ub820 a oppo 203 zblizony ale...jesli zamierzasz kupowac w naszym kraju filmy na plytach 4K po zbojeckich cenach to bierz panasa. Ja kupuje filmy za granica bo sa duzo tansze ale bez polskiej wersji jezykowej a napisy wczytuje na oppo. Jasnosc napisow przy materiale hdr...ok panas ma przewage ale w oppo zmienisz kolor na szary i juz jest ok. Poza tym funkcjonalnosc...panas to tylko zwykly odtwarzacz i jesli szukasz po to by od czasu do czasu obejrzec jakis film to zakup bedzie udany. Struktury bd czy uhd panas nie odtworzy. O sacd czy dvd-audio nie wspomne.

Ale oppo też się wycofało z tego sektora. Zerowe wsparcie. Nie polecam.

Jak wspomniałem. Może ktoś jeszcze ma. My nie.

Dnia 15.05.2020 o 19:49, denox napisał:

jak myślicie kupić teraz np tego Panasonica ub820 czy też poczekać do grudnia na ps5 ?

Czy PS5 będzie odtwarzał CD audio w końcu?

4 minuty temu, S4Home napisał:

Czy PS5 będzie odtwarzał CD audio w końcu?

Tego nie wiadomo i dopóki  sprzęt nie pojawi się na stronach Sony wraz z kompletną specyfikacją, a najlepiej manualem, raczej wiedzieć nie będziemy, bo to nie jest na tyle istotny element specyfikacji, by pojawiał się w przeciekach i plotkach, czy nawet przedpremierowej oficjalnej komunikacji PRowej.

Oppo sie wycofalo niestety. Mysle ze takiego kombajnu juz nikt nie zrobi. Robili swietne odtwarzacze. Zostala dziura i najwieksi gracze jakos nie kwapia sie by ja zalatac.

10 godzin temu, S4Home napisał:

A ktory odtwarzacz ma super ekstra wsparcie?

Wsparcie oppo dalej dziala, tzn przynajmniej odpisuja na maile.

Co bys ze swojej strony polecil?

Panasonic, Sony, mają wsparcie. Są aktualizowane. Zapewne Pioneer tez.

14 godzin temu, engajner napisał:

Napisałem wyżej że testowałem Panasonica i się nie zawiodłem. Sony także będzie dobry.

14 godzin temu, engajner napisał:

Zostala dziura i najwieksi gracze jakos nie kwapia sie by ja zalatac.

nie no czemu? Audiofilscy gracze chyba. Panasonic ma ofertę, Sony także. Tylko czekac na fajne urządzenie LG.

Ale ale ale Ogólnie widać spadek zainteresowania odtwarzaczami po raz kolejny w historii. Striming wypiera bardzo twarde płyty. Dlatego duzi gracze raczej nie chcą się pakować w to. Gdyż zapewnienie odtwarzaczy dla Audiofili jest po prostu nie opłacalne. Stąd brak ruchów Denona, Yamahy, Onkyo w tym kierunku. Wycofanie się Cambridge z CXUHD czy właśnie Oppo. Nie ma teraz miejsca na dokładanie do biznesu.

Dnia 18.05.2020 o 08:20, S4Home napisał:

A ktory odtwarzacz ma super ekstra wsparcie?

Wsparcie oppo dalej dziala, tzn przynajmniej odpisuja na maile.

Zgadzam sie. Dzis juz nikt w to nie zainwestuje. Ja osobiscie nie uzywam streamingu wole plyty 4K i BD bo dla mnie to po prostu lepsza jakosc. Gdybym nie mial oppo kupilbym Panasa ub9000 bo to swietny sprzet ale niestety ma pewne ograniczenia.

A co do audiofili to nie znam takich ktorzy kupuja odtwarzacz bluray do sluchania muzyki z plyt cd. Za cene takiego oppo nawet 203 czy ub9000 mozna kupic naprawde dobry odtwarzacz cd ktory zmiazdzy bluraya jesli chodzi o sluchanie muzyki z plyt.

Zdublowałeś posta. Tu masz odpowiedź.

23 godziny temu, S4Home napisał:

Panasonic, Sony, mają wsparcie. Są aktualizowane. Zapewne Pioneer tez.

Napisałem wyżej że testowałem Panasonica i się nie zawiodłem. Sony także będzie dobry.

nie no czemu? Audiofilscy gracze chyba. Panasonic ma ofertę, Sony także. Tylko czekac na fajne urządzenie LG.

Ale ale ale Ogólnie widać spadek zainteresowania odtwarzaczami po raz kolejny w historii. Striming wypiera bardzo twarde płyty. Dlatego duzi gracze raczej nie chcą się pakować w to. Gdyż zapewnienie odtwarzaczy dla Audiofili jest po prostu nie opłacalne. Stąd brak ruchów Denona, Yamahy, Onkyo w tym kierunku. Wycofanie się Cambridge z CXUHD czy właśnie Oppo. Nie ma teraz miejsca na dokładanie do biznesu.