Skocz do zawartości

Recommended Posts

Było już o monoblokach Merak, więc nie można zapominać o pre Auralic'a, czyli Taurusie.

Przedwzmacniacz Auralic Taurus jest nie tylko przedwzmacniaczem, ale i (jak sporo przedwzmacniaczy) wzmacniaczem słuchawkowym. Nawiązująca gabarytowo do segmentu midi obudowa TAURUS PRE pod względem designu jest połączeniem minimalizmu formy z wzorową ergonomią. Z pozoru surowa bryła zyskuje przy dłuższym spojrzeniu na finezji dzięki tak z pozoru nic nieznaczącym detalom jak półkolista, schowana w podfrezowaniu grubego, aluminiowego frontu gałka regulacji głośności, przełamujące monotonię podłużne nacięcie, na linii którego osadzono podwójne gniazda słuchawkowe. Symetrycznie, po jej obu stronach umieszczono dwa niewielkie przyciski – górny umożliwiający wybór trybu przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego, oraz dolny, pełniący funkcję selektora źródeł. Przy każdej z pozycji, w nawierconych otworach schowano dyskretne diody potwierdzające ich aktywność. Ściana tylna to również wzór porządku i elegancji. Umieszczone centralnie zintegrowane z bezpiecznikiem gniazdo sieciowe dzieli dostępna powierzchnię na znajdujące się po swojej lewej stronie gniazda wejściowe w postaci pary XLRów i trzech par RCA, oraz sekcję wyjściową w składzie pary XLR’ów i pary złoconych RCA.

https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze-słuchawkowe/3054-auralic-taurus-mkii.html

https://auralic.pl/produkt/taurus-mkii/

 

74CE14A0-65DF-4A20-9192-EC79CF50B5FC_4_5005_c.jpeg

48C2B470-ABA5-4A8F-B30D-416462398CD3_4_5005_c.jpeg

DAD43503-027E-4C50-9B4B-EBDB95268EA9_4_5005_c.jpeg

C2EBD20B-B3ED-416B-A94D-C40ADA0F1EE6_4_5005_c.jpeg

1DB6F48B-398F-417F-8723-2B19B7F113F5_4_5005_c.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Auralic wprowadza opcję upgrade’u dotychczasowych urządzeń w wersjach G2.0 do wersji G2.1. Informacja jest na tyle istotna, że jest to nie tylko wymiana podstawy urządzenia, a całkowite przerobienie urządzenia do wersji G2.1. 

Warto tę opcję rozważyć, ponieważ z pierwszych testów dystrybucji wynika, że grają one znacznie lepiej niż wersje G2.0.

@Marcin99

Witam serdecznie w Klubie. Grasz na jakimś sprzęcie Auralic'a?

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sam zainteresowany takim upgradem, więc będę pilnował tego tematu. Na razie dostałem dość ogólną informację od dystrybutora. Poprosiłem o szczegóły wczoraj wieczorem i czekam na odpowiedź. Auralic chyba tego nie upublicznił.

Cały czas męczę ich o brakującego mi Siriusa G2.0 i dlatego dostałem "cynk", że wersja G2.1 będzie wcześniej dostępna niż G2.0. (G2.0 tylko na specjalne zamówienie i podobno dopiero po nowym roku). Natomiast Sirius G2.1 plus upgrade pozostałych elementów mogę mieć do końca roku.

Jak odpowiedzą to dam znać.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Boję się tego, że jak zacznę opisywać brzmienie systemu to zrobi się tutaj drugi Klub Sansui. Jak wiesz, jestem także fanem tej marki.

Mój najbardziej rozbudowany system składa się z przedwzmacniacza i końcówki Sansui C/B-2105 oraz Sansui B-209. W systemie goszczą również takie perełki jak Sansui AU-07 oraz AU-α907Limited. Jako źródła i dac używam oczywiście Auralic Aries G2, Auralic Vega G2 i Auralic Leo GX.  W tym systemie nie ma odtwarzacza CD. Kolumny to Focal Kanta 2 oraz Focal Electra 1028Be2. 

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny upgrade'u poszczególnych urządzeń z wersji G2 do wersji G2.1. Wygląda to następującą: Aries G2 do Aries G2.1 - ok. 7000 zł brutto, Leo GX do Leo GX.1 - ok. 7000 zł brutto, Vega G2 do Vega G2.1 - ok. 7 500 zł brutto. Są to uśrednione kalkulacje z ofert otrzymanych z kilku salonów audio. Upgrade jest dokonywany przez producenta w fabryce, wymianie podlega płyta główna, obudowa, nóżki. Urządzenia po modyfikacji jest podobno pełnoprawnym urządzeniem G2.1.

Teraz ciekawostka. 😏 Dostępność Siriusa G2 (starsza wersja), dystrybutor utrzymuje termin luty/marzec 2021. Wersja Sirius G2.1 (nowa wersja) powinna być już na przełomie listopada i grudnia. Czyli starszy model będzie produkowany później (przypominam, że nigdy nie był w sprzedaży).

Ceny z kosmosu. Nie wiem jak inni użytkownicy, ale ja zostaję przy starszej wersji. Ciekawe czy ktoś z Was zdecyduje się na taki upgrade? Jeżeli tak to ciekaw jestem wrażeń z odsłuchów. I przede wszystkich, czy warto było?

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Do obsługi każdego Auralic'a służy aplikacja AURALiC Lightning DS, która jest dostępna nie tylko na iPada/Iphona ale także jest dostępna poprzez przeglądarkę na każdym innym urządzeniu. Wtedy służy jednak do samej konfiguracji Auralica. 

W przypadku Androida do sterowania muzyką trzeba zainstalować jedną z uniwersalnych aplikacji np: BubbleUpnP, Kinsky, Kazoo.

Czyli, w przypadku Androida: do konfiguracji przeglądarka (wpisujesz adres IP Ariesa Mini), a do odtwarzania muzyki: BubbleUpnP, Kinsky, Kazoo.

Ale najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie to iphone/ipod/ipad.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😉

Chyba świeża dostawa Auralica do Polski.

Też jestem ciekawy Twojej Vegi G2.1. Trzeba by kiedyś porównać, czy różnice pomiędzy G2 i G2.1  są tylko w obudowie, czy w elektronice też. I w dźwięku przede wszystkim.

Napisz czy Vega "zgrywa" Ci się wizualnie z Ariesem G2.

Ja musiałem mocno się "upierać" by przysłali mi Siriusa w "starej" obudowie (G2).

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przy ustawionym tym samym poziomie intensywności podświetlenia?

Ja dałbym się "pokroić", że u siebie nie widziałem różnicy. Po pracy sprawdzę. 🤔

Zresztą, wyświetlacz to drobnostka. Natomiast podobno obudowy do serii G2.1 są od nowego producenta i niestety podobno trochę różnią się zarówno od zewnątrz jak i wewnętrzną izolacją.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...