Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozpakowane, podłączone... gra :) Obudowy się nieco różnią, w G2.1 jest jakby dołożona podstawka. Same wykończenie powierzchni i kolor obudowy chyba bez zmian. Za to wyświetlacz rzeczywiście ma inną barwę tonalną??? Zawsze można wyłączyć :) 

No cóż, dźwiękiem na razie nie zakasował mojego Jay's Audio. Ale wiadomo sprzęt nigdy nie grał i trzeba poczekać aż rozwinie skrzydła. 

 

PS.

Po godzinie grania wszystko zaczyna się układać, scena nabiera powietrza a dźwięk blasku, jak to mówią... będzie Pan zadowolony!!! :)

 

G2.1.jpg

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zakończyłem konfigurację swojego Auralic Aries Femto.

Sam z siebie, bez żadnych ustawień Auralic gra dźwiękiem zbyt bezpośrednim, ofensywnym. Ma zaznaczoną średnicę, pierwszy plan wyraźny, dalsze plany wypycha do przodu. Dla mnie dźwięk nie do przyjęcia. Klasyfikowalbym go na równi z cd za 2kzł. Nie robi na mnie wrażenie jego dokładność, dynamika. Mój tor już jest torpedą i dziękuję postoję. Każdy sprzęt nie grający liniowo jest obnażany.

Na szczęście Auralic ma kilka ustawień. Dojście do dźwięku na poziomie do laptopa ( dedykowanego pod muzę) trwało tydzień. Przeskoczenie go 2 tyg.

Więc ustawienia mam takie.

Auralic oversampuje mi pliki do maksymalnych wartości. Czyli np pliki 44.1 do 700 ilustam. Przy plikach z rodziny 48 do 780 ileśtam. Następnie sygnał idzie mi kablem usb Tellurium Black do matrix spdif2. Ważne bo kabel ten przekazuje pelne pasmo i nie pozwala na jakiekolwiek ostrości w zakresie wysokich tonów.

Matrix spdif2 ustawiony jest na switchach tylko master clock on. Reszta wyłączona. Następnie kablem hdmi Monkey Connessieur sygnał wchodzi do Audio Holo Spring.

Cdn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dalej. Wchodzimy do Holo wejściem i2s. Sam Holo ma włączoną funkcję oversamplingu.

Najlepszy efekt uzyskuje się z włączonym filtrem " Dynamic" gdyż dźwięk po przesamplingowaniu zyskuje na gęstości, scenie i eteryczności ale spada ( subiektywnie) dynamika.

Na tym poziomie narazie powstrzymam się żeby przejść na Lumina.

Podkreślam, że takie ustawienia sprawdzą się w liniowo grającym, dynamicznym i bardzo rozdzielczym systemie.

Życzę dobrej zabawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, audiowit napisał:

nie ciągnij tematu w którym elementy toru widziałeś tylko na obrazku.

To coś jak Ty Audiowit czasem (RME widziałeś tylko na obrazku ale on jest do bani) 😂

 

Ale

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Życzę dobrej zabawy :)

Z upsamplingiem i kabelkami - bo obie metody poprawiania dźwięku wnoszą tyle samo.

 

4 minuty temu, audiowit napisał:

Było mierzone. Wyniki pomiarów nie są do wglądu.

Dziękuję za owocna dyskusję.

Tak trzymaj tajemniczy znawco 😆👍   Nie mów nigdy nikomu jak to sprawiłeś, że Twój laptop jest dedykowany pod audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John, do odsłuchu zdejmuje się maskownice. Wiem, że o tym nie wiedziałeś. 

Z Rme miałem do czynienia. Często spotykam się z Rme z racji zawodu.

Z Adi czy jak to się wie w studio domowym do nagrywania dźwięków. Muzyki słuchałem, bo kolega chciał żebym posłuchał. Grało to słabo. Może dlatego, że na Genelec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JohnDoe napisał:

 😂

 

Ale

Z upsamplingiem i kabelkami - bo obie metody poprawiania dźwięku wnoszą tyle samo.

 

Tak trzymaj tajemniczy znawco 😆👍   

 

To zdanie mówi wszystko o Twojej znajomości audio.

To, że jest to niszowe forum i nie zagląda tu nikt poważny ( nie licząc sansui), nie upoważnia Cię do szerzenia głupot z poziomu altusow i unitry. Napisz podręcznik Kurs audio w weekend.

Już bez komentarzy z mojej strony. 

Może i jestem bufonem. No i co? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Auralic oversampuje mi pliki do maksymalnych wartości. Czyli np pliki 44.1 do 700 ilustam. Przy plikach z rodziny 48 do 780 ileśtam.

 

2 godziny temu, audiowit napisał:

Więc dalej. Wchodzimy do Holo wejściem i2s. Sam Holo ma włączoną funkcję oversamplingu.

 

czyli masz podwójne oversamplowanie ??? Czyli z siedmiuset xx  do ilu ? 

3 godziny temu, audiowit napisał:

Następnie sygnał idzie mi kablem usb Tellurium Black do matrix spdif2. Ważne bo kabel ten przekazuje pelne pasmo i nie pozwala na jakiekolwiek ostrości w zakresie wysokich tonów.

pełne pasmo czego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fafniak napisał:

 

pełne pasmo czego?

Nieustających sukcesów.

40 minut temu, JohnDoe napisał:

Zawsze kiedy ktoś ma odmienne zdanie niż Ty - to jest atak na Twoją osobę - już to wiem od dawna. 

Leć się poskarżyć, że znów Cię ktoś atakuje. 

Komu się mam poskarżyć? 

Kiedy miałeś odmienne zdanie? Przecież Ty nie masz zdania. Powtarzasz to co Ci powiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak. Ja używam Leo GX Premium. Jest to jego pierwsza wersja.

Moim zdaniem jest różnica pomiędzy odsłuchami z nim w systemie, do tego jak gra sama Vega G2. Nie rozpisując się, to różnica ta uwydatnia się u mnie wraz (jak to powiedzieć?) ze zwiększaniem się gęstości plików. Tzn. o ile przy jakości 16/44 jest subtelna, ledwie widoczna, to już przy "materiale" 24/96 i 24/192 wyraźnie daje się ją odczuć.  Dźwięk jest dużo bardziej szczegółowy, wyraźniejszy, lżejszy. W minimalnym stopniu zwiększa się też dynamika.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarekB napisał:

Tak. Ja używam Leo GX Premium. Jest to jego pierwsza wersja.

Moim zdaniem jest różnica pomiędzy odsłuchami z nim w systemie, do tego jak gra sama Vega G2. Nie rozpisując się, to różnica ta uwydatnia się u mnie wraz (jak to powiedzieć?) ze zwiększaniem się gęstości plików. Tzn. o ile przy jakości 16/44 jest subtelna, ledwie widoczna, to już przy "materiale" 24/96 i 24/192 wyraźnie daje się ją odczuć.  Dźwięk jest dużo bardziej szczegółowy, wyraźniejszy, lżejszy. W minimalnym stopniu zwiększa się też dynamika.

Tak zgadzam się . Mam obecnie na odsłuchu Leo GX.1 to potwierdzam , im materiał gęściejszy to zegar Leo w torze jeszcze bardziej go zagęszcza ( brzmi to trochę jak masło maślane :) ) ale też i różnicuje.

Bardziej mi chodziło o porównanie GX do wersji GX.1 oczywiście ze względu na cenę. Nie ukrywam ,że mi się podoba to co robi z dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...