Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie używam w systemie żadnych "ulepszaczy". Nie podejmę się więc doradzenia w tym temacie. Tak samo w kwestii korekcji akustycznej. Musisz doczytać ewentualnie w innych wątkach forum. Ze zmianami jednak wstrzymałbym się. Auralic ma to do siebie, że potrzebuje min. 100 godzin "wygrzewania" by dobrze zagrać.

Możesz jeszcze zapytać lub doczytać bezpośrednio na forum Auralic'a: https://community.auralic.com

pozdrawiam Marek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich znawców Auralic mam pytanie bo teraz gram na Aries mini, ale chciałbym pójść wyżej , a nie chcę wydawać nie potrzebnie kasy więc czy zakup Aries femto będzie krokiem do przodu czy jednak trzeba będzie zainwestować przynajmniej w Aries G1. Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam Grzegorz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aries Femto, to taki bardziej kroczek do przodu. Niestety nie jest już produkowany, chociaż ma cały czas wsparcie softwerowe producenta. Dużo będzie zależało od tego w jakim "towarzystwie" będzie grał.

Mimo wszystko bardziej poleciłbym jednak jako transport Ariesa G1. Zawsze to nowsza konstrukcja, a przede wszystkim można wypożyczyć przed zakupem i posłuchać w swoim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po ostatniej aktualizacji Auaralic umożliwił  korzystanie z platformy Amazon Music Unlimited w odtwarzaczach strumieniowych i przetwornikach cyfrowo-analogowych z funkcjonalnością strumieniowania. Posiadacze Auralic’a mogą teraz odtwarzać muzykę z serwisu Amazon Music za pomocą aplikacji Lightning DS. Platforma Amazon Music Unlimited pozwala na strumieniowanie ponad 75 milionów utworów w wysokiej jakości. Stosowana jest głębokość próbkowania na poziomie minimum 16 bitów i przy częstotliwości co najmniej 44.1 kHz (jak na płytach CD). Użytkownicy platformy mogą też odtwarzać przeszło 7 milionów utworów w formacie Ultra HD, czyli w rozdzielczości 24 bitów i przy częstotliwościach próbkowania aż do 192 kHz. (dane dystrybutora)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Jako poszukujacy streamera (z ang.  seekers stereamers czyli ss) zwróciłem uwagę na Altair G1. Ma bardzo dobre recenzje i opinie. Niestety podobno dźwiękowo oferuje dość jasna górę co u mnie byłoby powtórką z kablowej katastrofy. Co gorsza, ktoś na naszym rynku postanowił, ze skoro urządzenie cieszy się przychylnymi opiniami, to można spróbować podnieść cenę o 30 % (w stosunku do grudnia 2021). Naprawdę szkoda.
Abstrahując od tego – przejrzałem cały watek od początku i naprawdę podziwiam prace jaka wkłada tu jego autor. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. 
Namawiam do wypożyczenia Altaira G1 i wyrobienia sobie samemu zdania. Jak wiadomo wiele opinii w internecie niekoniecznie jest obiektywnych oraz wyrobionych na skrajnie różnych systemach. Urządzenia Auralica mają także to do siebie, że muszą trochę pograć (niesławne wygrzewanie) by pokazać pełnię swoich możliwości. Wymagają więc chwili cierpliwości.

U siebie ostrej góry nie zauważyłem. Altair G1 jest raczej neutralny dźwiękowo. Jego dźwięk można natomiast lekko skorygować do własnych upodobań. Ma wbudowane cztery filtry, kompensację głośników oraz cyfrowy equalizer którym można (ja nie używam) poszczególne pasma dźwięku „wyregulować”.

Co do ceny, niestety takie prawa rynku. Proponowałbym natomiast negocjacje w salonach audio. Można dzięki temu zaoszczędzić spore sumy.

Uprzedzem też, że Altair G1 nie ma wyjść cyfrowych. Nie można go więc zastosować jako transportu cyfrowego. Czystym transportem jest np. Aries G1. 

Do wygodnej obsługi potrzebny (ale nie niezbędny) jest iPhone lub iPad.

 

F9F7EB91-A447-4DFC-A9DE-629144FB55E5.png

31C631D2-D858-4FDF-92D7-4D5B87944877.png

1C4867D6-1AAF-4521-A726-CDF0FAF86B3E.png

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MarekB napisał:

Z ciekawości, który Lumin? Uprzedzam, że moim zdaniem jego firmowa aplikacja do sterowania nie jest zbyt intuicyjna. Zresztą jest identyczna jak do reszty „stajni”, czyli Teac’a i Esoterica.

Model D2. Już podłączony, gra. Nie miałem okazji widzieć aplikacji Auralic, ale w porównaniu do Onkyo, ta z Lumina to po prostu cudo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może źle się wyraziłem. Elektronika i soft obsługujące w nich streaming (ogólnie sieć) są jednego producenta.

Możesz nawet zrobić eksperyment na Luminie i porównać aplikacje Lumin’a do HR Streamer od Teac’a oraz Esoteric Sound Sytem. Wszystkie są kompatybilne ze sobą i identycznie wyglądają (no… w 99%).

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pojawiła się kolejna aktualizacja firmware oznaczona jako 8.3. Poza dodaniem mało znanego w Europie serwisu NetEase Music (wcześniej doszła jeszcze obsługa KKBOX) i poprawkami dotyczącymi obsługi Spotify Connect, nie wnosi nic nowego.

Jako ciekawostka (podaję zgodnie dostępnymi informacjami), usługa Netease Music jest to internetowa usługa umożliwiająca słuchanie muzyki na kształt Spotify, czyli z podziałem na albumy, playlisty, ulubionych wykonawców itp. Po stworzeniu własnego konta możemy zapisywać na nim linki do muzyki i słuchać online ulubionych utworów. Co jednak różni Netease od Spotify to fakt, że serwis ten jest zupełnie darmowy. Nie posiada reklam, a co więcej - pozwala na pobieranie muzyki na urządzenie do trybu offline. Możemy więc ściągać całe albumy ulubionych wykonawców. Dlaczego Netease jest darmowy? To chiński serwis, a w Państwie Środka podejście do tematu praw autorskich jest nieco odmienne, niż w Europie czy USA. Ostatnio jednak wprowadzono pewne ograniczenia regionalne.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję podłączyć wypożyczonego Altaira G1. Nie śmigam za bardzo w angielskim i na dzień dobry wkurza mnie to, że instrukcja jest tylko w tym języku. O obsłudze apki jedynie z urządzeń Apple też wiedziałem i też jest to trochę na minus, że Androidem nie można tego obsłużyć. To pierwsze spostrzeżenia z pierwszych godzin po  unboxing'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karolkos napisał:

Właśnie próbuję podłączyć wypożyczonego Altaira G1. Nie śmigam za bardzo w angielskim i na dzień dobry wkurza mnie to, że instrukcja jest tylko w tym języku. O obsłudze apki jedynie z urządzeń Apple też wiedziałem i też jest to trochę na minus, że Androidem nie można tego obsłużyć. To pierwsze spostrzeżenia z pierwszych godzin po  unboxing'u.

Jeśli streamer Ci podpasuje to zawsze możesz kupić jakiegoś używanego iPada za kilkaset złotych i rozwiązać problem ze sterowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...