Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z tego co wiem, to parametry technicznie są takie same w obu modelach.

Leo GX i GX.1 różnią się co prawda obudową i płytą główną, ale ... Te rzeczy są po prostu innego producenta, ponieważ Auralic z poprzednimi dostawcami podobno przestał się dogadywać. 

Czy to powoduję jednak jakieś zmiany w dźwięku, niestety nie wiem. Porównać też trudno z uwagi na to, że zegar potrzebuje trochę czasu na zgranie się z systemem (moim zdaniem dłużej niż fabryczne 60min.) oraz z uwagi na małą popularność tego typu urządzeń.

Napisano (edytowany)

To ja napiszę trochę z dziedziny voodoo :) 

Miałem czasem wrażenie, że jednego dnia sprzęt gra wyśmienicie a następnego dnia już gorzej? Trochę mnie to irytowało, wtedy pewien audiofil zasugerował mi nie wyłączanie sprzętu! Poskutkowało znakomicie, parę tygodni słuchania bez żadnych złych momentów... ale końcówka mocy delikatnie mówiąc grzała się 24h na dobę. Postanowiłem ją wyłączyć i okazało się, że problem nie powrócił... czyli to Auralic był wrażliwy na uśpienie?!? Teraz już Ariesa i Vegę trzymam cały czas "na prądzie" a końcówka i przedwzmacniacz wyłączam po odsłuchach i wszystko hula jak trza :) 

Mieliście kiedyś takie przypadki?

Edytowano przez A_ndy

Napisano (edytowany)

Nie wyłączałeś Auralica aplikacją DS Lightning? Czy chodzi Ci o wyłączanie przyciskiem z tyłu obudowy?

Edytowano przez MarekB

Teraz już nie używam funkcji "Sleep All", która o dziwo miała się u mnie przyczyniać do tego odczucia niekiedy gorzej brzmiącego systemu? Przycisku power z tyłu obudowy nigdy nie rozłączałem.

22 godziny temu, A_ndy napisał:

Miałem czasem wrażenie, że jednego dnia sprzęt gra wyśmienicie a następnego dnia już gorzej?

To akurat normalne zjawisko nie tam żadne...

22 godziny temu, A_ndy napisał:

z dziedziny voodoo :) 

Normalne, czyli nie należy wyłączać urządzeń z napięcia... czy nawet przechodzić na stand-by? Czy układy impulsowe są na to zjawisko bardziej wrażliwe? Nie pamiętam, czy kiedykolwiek czytałem o tych sprawach, chętnie się zapoznam z szerszym kontekstem.

Napisano (edytowany)

Miałem na mysli raczej to iz trzeba dać troche czasu "niektórym" urzadzeniom po wlaczeniu zanim przejdziemy do  "krytycznego" odsluchu ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84

Dnia 11.04.2021 o 15:24, A_ndy napisał:

Normalne, czyli nie należy wyłączać urządzeń z napięcia... czy nawet przechodzić na stand-by? Czy układy impulsowe są na to zjawisko bardziej wrażliwe? Nie pamiętam, czy kiedykolwiek czytałem o tych sprawach, chętnie się zapoznam z szerszym kontekstem.

Andy, u mnie zdecydowanie lepiej gra Aries gdy nie jest wyłączany przez kilka dni. Niestety gram z dysków i jeśli go nie wyłączę, to non stop chodzi mi dysk. Jak wiemy w ten sposób ulegnie szybkiemu zużyciu.

Napisano (edytowany)
15 godzin temu, audiowit napisał:

Jak wiemy w ten sposób ulegnie szybkiemu zużyciu.

Wymień na SSD

Ogólnie to zbyt częste odpalanie i wyłącznie HDD prawdopodobnie  jest dla niego gorsze niż jakby non stop się kręcił. 

Edytowano przez JaZz

SSD jest na pewno optymalnym rozwiązaniem . Cichy, brak wibracji, brak nadmiernego nagrzewania, większa niezawodność i trwałość itd. (wada cena).

Jednak trzeba pamiętać, że w Auralic'ach dysk (również podpięty przez USB) pracuje non-stop. Pracuje jako serwer w sieci. Nawet po wyłączeniu pilotem lub aplikacją (aż do całkowitego odcięcia od zasilania). 

Taki o to dylemat: kupiłem Vega G2.1 i Aries G2.1. Vega G2.1 podłączona jako streamer do przedwzmacniacza gra kapitanie i tego właśnie szukałem: nieskrępowana dynamika, detal, wypełnienie i barwa. Zachęcony takim graniem kupiłem streamer Aries G2.1. Połączyłem z Vega kablem „link” i trochę rozczarowanie - całość jakby „siada”. Czy to kwestia „wygrzania” sprzętu czy tak już jest? Będę wdzięczny za podpowiedź. 

Napisano (edytowany)

Popatrz na post nr 52 w tym wątku. Kolega @A_ndy miał podobnie. Na początku słabo się zgrywało, potem system pokazał co potrafi. Z tego co mówią inni użytkownicy, Auralic jednak musi się przez jakiś czas dopasować/wygrzać.

Edytowano przez MarekB

10 minut temu, MarekB napisał:

Popatrz na post nr 52 w tym wątku. Kolega @A_ndy miał podobnie. Na początku słabo się zrywało, potem system pokazał co potrafi. Z tego co mówią inni użytkownicy, Auralic jednak musi się przez jakiś czas dopasować/wygrzać.

Dzięki za odpowiedź. Spróbujemy. Jeszcze jedno: czy kabel link to zwykły hdmi i można zastąpić czymś lepszym czy dedykowany do Auralic? 

Napisano (edytowany)

Ostatnio czytałem kilka testów sprzętów Auralica. Wykorzystywali w nich właśnie różne markowe kable hdmi. Czyli chyba można, tylko kable hdmi mają różne przepustowości (Gb/s) i trzeba by wybrać odpowiedni by nie ograniczać prędkości. Ja w zestawie G2 używam fabrycznego.

Edytowano przez MarekB

22 minuty temu, MarekB napisał:

Ostatnio czytałem kilka testów sprzętów Auralica. Wykorzystywali w nich właśnie różne markowe kable hdmi. Czyli chyba można, tylko kable hdmi mają różne przepustowości (Gb/s) i trzeba by wybrać odpowiedni by nie ograniczać prędkości. Ja w zestawie G2 używam fabrycznego.

Muszę z tym popróbować różnych ustawień. Na pewno zauważyłem, że jest bardzo czuły na kable zasilające. Wszystko mam przygotowane. Do Vegi i Aries pójdą Furutech DPS4.1, do preampu TA XL. Jutro to podłączę i dam pograć. Zobaczymy. 

Napisano (edytowany)

Kwestia wygrzania i kabla zasilającego. Kabel wprowadził natychmiastową zmianę i jeszcze mi ciagle brakuje otwarcia się stremaera na poziom jak gra DAC. Trzeba czekać, nowy.

9602CD95-9041-48E6-B0A6-C2CD97ED825E.jpeg

Edytowano przez voivod.wp