Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze


endriukatana

Recommended Posts

Witam 

Jest to mój pierwszy post ,więc chciałbym się przywitać i zarazem proszę o wyrozumiałość ...

Zanim zdecydowałem się napisać , troszkę śledziłem forum i czytałem dużo wpisów , recenzji itd itd...

Prosiłbym o jakieś dobre rady i pomoc w wyborze zestawu KD do pokoju ok.20m ...

Budżet ciężki określić myślałem max 3k z amplitunerem , nowy gdyż będzie to kupowane na raty...muzyka jakiej słucham to głównie trance itp...ale chciałbym żeby zestaw służył też do oglądania filmów , czyli można powiedzieć byl uniwersalny..

Dużo dobrego czytałem czy to recenzje czy tutaj no forum o Polk T531 no i nie ukrywam że wybrałem je też ze względu na dobry stosunek cena jakość ,ale i może przede wszystkim na konstrukcję zamknieta dużych kolumn gdyż będą one stały przy samej ścianie a jedna jak widać na zdjęciu w samym narożniku...do tego wygląd i wysokość też jak najbardziej na plus...pokój jak już pisałem ok 20m ale można powiedzieć część gdzie będą stały to 1.8m (ściana na zdjęciu) na prawie 4m...druga połowa pokoju to stół,komoda itd i tam nie chciałbym nic pchać, zresztą takie rozwiązanie wydaje mi się po prostu najrozsadniejsze...zastanawiam się czy ten zestaw to nie będzie za dużo jak na taką powierzchnie (ewentualnie co byście polecili)...jeśli zestaw jest ok to co do niego dobrać , w sensie jaki amplituner (nowy Raty bądź używka max 500zl no ale fajnie jakby miał BT więc wątpię że jest to możliwe )..no i jak to jest z kablami , zakładam że trzeba dokupić osobno ,więc jaki to koszt mniej więcej żeby kolumn nie skrzywdzić ale też nie przesadzajmy, do tej pory gralo u mnie to co na zdjęciu tj. głośniki komputerowe Tracer więc podejrzewam że skok jakościowy będzie dla mnie i tak o 3 półki wyżej😀

Dzięki , miłego dnia życzę i pozdrawiam serdecznie

IMG_MIX2S_20200514_194723.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim budżecie, jesteś skazany na podstawowe rozwiązania. Z amplitunerów, to faktycznie najrozsądniej będzie wybrać jakąś Yamahę. Model RXV 485 za 1700 zł będzie odpowiedni. Na głośniki nie wiele Ci zostanie. Więc albo znowu podstawowe głośniki tego samego producenta, ale na przykład te Polki o których pisze Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to tutaj postawić to nie ma to totalnie znaczenia.

Zwróćcie uwagę że prawa kolumna będzie wciśnięta, lewa będzie mieć wolną przestrzeń z jednej strony. A całość 2 fronty i  centralny będzie na szerokości półtora metra. Tu nie będzie przestrzeni , swobody, efektu kina. Jest klient jest sprzedawca. Ale to nie o to w tym chodzi

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home w takim razie co mi pozostaje ??? Chciałbym mieć KD ale jak to rozwiązać na takiej przestrzeni...bez sensu byłoby chyba stawianie jednej kolumny w narożniku zaraz przy tv a druga 2 m od TV po drugiej stronie ...pokój jaki jest taki jest , układu już na pewno zmieniać nie będę ...poleclibys jakieś stereo ??? Bo chyba że rozumiem, że to masz na myśli...czyli kino u mnie to bez sensu czy jak ??? Może po prostu do takiego pomieszczenia nie ma sensu ładować takiego sprzętu tylko kupić zwykły soundbar i efekt będzie taki sam ...to miałeś na myśli ?

Edytowano przez endriukatana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przemeblowanie nie wchodzi raczej w grę...raz że jestem z rok po remoncie a dwa że już próbowałem w różny sposób ustawiać wszystko i niestety zostało tak jak jest bo inaczej w pokoju nie zmieści się stół...a to był wtedy priorytet...więc musi zostać jak jest teraz...resztę wstawię zaraz na foto..

Odległość od tv do kanapy ok. 3.5m...

Ściana z tv szeroka 1.8m

Ciężki temat widzę 😀  

IMG_MIX2S_20200514_194758.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze pytanie...co stoi na przeszkodzie zeby dać zestaw Polk ? Metraż czy narożnik (dlatego wybrałem Polk obudowa zamknięta)?

Czytałem wczoraj trochę podobne tematy do mojego i w dwóch podobnych przypadkach Wasz sklep na tym forum doradzał zakup zestawu 5.0 Polk T531...

Więc pytanie , czym się różni moj problem w rozstawieniu z tymi wyzej...dla mnie sytuacja jest dość podobna 

Zrzut ekranu...

metraż pokoju mniejszy jak mój...

Część odsluchowa podobna 

Kolumny frontowe (1 w narożniku), a więc wszystko praktycznie identycznie jak u mnie 

W tym przypadku autor chciał jeszcze umieścić subwoofer 

Pozdrawiam 

Screenshot_2020-05-19-08-35-41-698_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez endriukatana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tu jest coś innego. U ciebie nie ma rozstawu z przodu. O to chodzi. Na powierzchni, szerokości 1,5m masz duża lewa kolumnę, dużą prawą i centralny. Do tego siedzisz daleko. Więc problem będzie z przejrzystość, która aktualnie gra. Tutaj rozstaw był bardzo szeroki. 

To stare tematy. Nie pamiętam. Może koledzy sprawdzali w domu? Może inaczej? Skoro im spasowało to Ty też sprawdź w domu i powiesz mi czy mam rację czy nie ?:) Chętny?

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozstaw z przodu to 1,8m a na projekcie wyżej 2m więc raptem 20cm więcej..u mnie odleglosc gdzie siedzę od tej ściany 3.5m u kolegi na szkicu 3.45m więc znów to samo praktycznie..dla mnie żadna różnica...bo u mnie to przypominam dopiero połowa pokoju...może źle zinterpretowales moje zapytanie na poczatku bądź nie zrozumiałeś ile mam przestrzeni w rzeczywistości...sytuacja i wygląd mojego pokoju praktycznie identyczny jak na szkicu wyżej ... pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci jeszcze bardziej namieszam w głowie bo u mnie skończyło się na Onkyo i secie Magnat Shadow 207 + sub Magnat 302A (sub do kina musi być!!!). Kolumny ogromne jak do takiego pomieszczenia, szczególnie tył. Rogówki już nie mam, zamieniłem na sofę dwuosobową i odsunąłem ją od tylnej ściany jakieś 0,5m. Fronty ustawione na szerokość 2,20m skierowane na miejsce odsłuchowe, odsunięte od ściany około 10-15 cm. Sub w rogu za okrągłym stołem (może kiedyś powędruje między fronty). 

Wysłuchaj propozycji, to są tylko sugestie oparte tak naprawdę na suchych informacjach odnośnie środowiska w jakim będzie zestaw pracował. Nie ma niestety (a może stety, bo co dla mnie miód dla innego g...) jednego rozwiązania do danego pomieszczenia stąd kilka propozycji które wg autorów powinny się sprawdzić, a ty je weźmiesz pod uwagę lub nie. I tyle. Sprzęt ma cieszyć Twoje ucho i oko.

Najważniejsze to odsłuch na żywo, a najlepiej w docelowym miejscu (w Twoim pokoju). Zauważ, ja przymierzałem się do Yamahy + Polka, a skończyłem po odsłuchach na Onkyo + Magnat mimo, że jak pisałem to są duuuże klocki jak na mój pokój. Minęło już trochę czasu ale banan z gęby mi nie schodzi, a na pewno można lepiej i inaczej.

W każdym razie życzę udanego wyboru.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaQ dzięki za odzew i wezmę to pod uwage...początkowo myślałem o Magnat supreme ale BR jest z tyłu i całkowicie z niego zrezygnowałem bo fronty jednak będą przy ścianie z czego jeden w narozniku(no max 15cm od sciany ...w Polk'ach przekonuje mnie to, że jest to kolumna zamknięta...i dobry stosunek ceny do jakości..nie miałem okazji nigdzie posłuchać i raczej ciężko bo z tego co się orientuje nie sa to nowe kolumny i w moim mieście nigdzie nie ma żeby się przekonać jak grają..faktycznie tak jest im człowiek więcej czyta tym mniej wie i problem jak był tak jest ...z drugiej strony żeby wszyscy mieli takie problemy to było by wspaniale 😀 

Coś wybiore na pewno i myślę że będę zadowolony 

 

Edytowano przez endriukatana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...