Skocz do zawartości

NAD 368 + Node 2i +???


Recommended Posts

Witajcie,

Byłem przed tygodniem na odsłuchu w top hifi. Do Nad 368 z Node 2i podłączone miałem ELAC Uni-Fi FS U5 i równolegle do drugich zacisków B&W 603. W tym zestawie z moimi preferencjami muzycznymi znacznie lepiej wypadł B&W. Dużo większa głębia, lepszy wokal itd.. Po przełączeniu na Elac musiałem zwiększać głośność. Bowersy przekonały mnie lepszą stereofonią i głębią. 

Ponieważ moim faworytem nie jest jednak Bowers&Wilkins 603 a Pylon Audio Diamond 25, mam pytanie czy nie będzie to strzał w kolano? Nie mogę zestawić tych Pylonów z NAD368 w mojej okolicy. Czy przy moich uwagach możecie doradzić mi kupno Bowersów czy raczej Pylonów? Dodam że słucham głównie polskiego rocka, klasyki rocka zagranicznego i dużo muzyki akustycznej, gitarowej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do NAD moim zdaniem ciekawszą opcją będzie Pylon, chociaż jest jeszcze kilka innych, równie ciekawych propozycji. Spójrz na Wharfedale Evo, może Monitor Audio Silver, świetne Audiovector serii QR. Jeśli lubisz bardziej ciepłe, gęste granie, koniecznie Fyne Audio F501 lub F502.

Opcji jest mnóstwo, wszystko u nas jest dostępne, wszystko w komfortowych warunkach możesz u nas posłuchać i porównać. Jest także opcja wypożyczenia, ale lepszą opcją jest najpierw odsłuch wielu konfiguracji w jednym salonie, porównanie w tych samych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Felix1 napisał:

A ja zapytam czemu C368 z Node 2i, zamiast z kartą BlueOS? 

2 powody:

1. podczas odsłuchów urządzenie sprawiało problemy z podłączeniem (albo trafiłem na niekompetentnych pracowników salonu albo rzeczywiście jest z tym problem)

2. w przyszłości przy zmianie wzmacniacza chęć zachowania streamera z 2 kierunkowym bluetooth  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze takie połączenie w warunkach domowych, przy innej akustyce jeżeli będzie ci pasować to bym nie kombinował. Co do odtwarzacz to lepiej mieć jako osobne urządzenie które w przyszłości jakbyś coś zmieniał zawsze połączysz do innego wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu na Pylonach Diamond 25 względem B&W nie ubędzie. Nabierze on większej masy. Plusem dla zewnętrznego streamera jest to, że zawsze łatwo jest go sprzedać i wymienić na coś innego. Jeśli nie uda Ci się nigdzie odsłuchać Diamond 25 to napisz do nas, wyślemy Ci je na testy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Basu na Pylonach Diamond 25 względem B&W nie ubędzie. Nabierze on większej masy. Plusem dla zewnętrznego streamera jest to, że zawsze łatwo jest go sprzedać i wymienić na coś innego. Jeśli nie uda Ci się nigdzie odsłuchać Diamond 25 to napisz do nas, wyślemy Ci je na testy. 

Na jakich zasadach wyślecie kolumny na testy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam jeszcze inaczej.

Skąd nastawienie na Pylon 25?

Czy wynika to z lektury testów? Marketingu?

Słuchałeś dwóch kolumn. Usłyszałeś różnice. Koniecznie musisz odsłuchać pylony i inne modele w tej cenie. Wspomniane Monitor Audio, Fyne F502 czy Magnat 757.

Nie odciągam Cie od Pylona, uważam że Diamond to najlepsza seria tego producenta. Po prostu posłuchaj więcej. Daj sobie czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

To ja zapytam jeszcze inaczej.

Skąd nastawienie na Pylon 25?

Czy wynika to z lektury testów? Marketingu?

Słuchałeś dwóch kolumn. Usłyszałeś różnice. Koniecznie musisz odsłuchać pylony i inne modele w tej cenie. Wspomniane Monitor Audio, Fyne F502 czy Magnat 757.

Nie odciągam Cie od Pylona, uważam że Diamond to najlepsza seria tego producenta. Po prostu posłuchaj więcej. Daj sobie czas. 

Słuchałem Pylon Audio Diamond 25 z CXA81 i z NAD368 ale na kiepskim źródle. Słuchałem Dynaudio Emit 30 i Fyne Audio f501 z Musical Fidelity m3si. Pylony zagrały dla mnie najlepiej, najbardziej muzykalnie w różnych gatunkach muzycznych. Fidelity i Fyne też dobrze ale z dodatkowym DAC czy streamerem to już za  drogo. CXA81 z Fyne f501 kiepsko bas nie do opanowania buczał mi w kilku utworach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...