Skocz do zawartości

Kino domowe


Recommended Posts

Cześć,

przeczytałem trochę wątków na forum i przyznam, że jest tego za dużo czacha dymi, w skrócie:

- posiadam BOSE CineMate GS seria II (2.1) - gra to świetnie jak na moje potrzeby, ale brakuje mi, żeby dźwięk mnie otaczał (pociski, helikoptery, deszcz).

- myślałem, żeby kupić BOSE Acoustimass 10 V (około 5000 zł) i zacząłem czytać :-|

- mam tv z Atmos'em ale często radzicie zainwestować takie pieniądze w lepsze 5.1 niż w słabego Atmosa więc raczej sobie odpuszczę, aczkolwiek chętnie bym przeskoczył na Atmosa.

Salon mam otwarty na kuchnię, jest to pomieszczenie o wymiarach 3,4m od ściany z TV do ściany z kanapą i 5,2m od okna do pierwszych mebli kuchennych.

Co radzilibyście kupić do 5000 zł? (+20% zapasu zakładam)

Tego typu sprzęt może być nowy lub używany w dobrym stanie nie mam z tym problemu. 95% to kino, przede wszystkim netflix i inne vod.

Z góry dziękuję za pomoc i rady.

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,

jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku przestrzennym, niestety pozostaje zbudowanie zestawu na klasycznych kolumnach, szczególnie że Twoje pomieszczenie nie jest małe. Moja propozycja to zestaw oparty na bazie amplitunera Onkyo TX-NR696 z kolumnami Wilson Raptor 7 lub Denon AVR-S750H z Klipsch R-620F Set, a całość wspomożemy aktywnym subwooferem Klipsch R-12SW lub jeśli budżet pozwoli, model większy, mocniejszy i po prostu lepszy R-112SW
Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Zasadnym byłby zakup R-112SW gdy w obecnym BOSE jadę na pół gwizdka? R-12SW chyba będzie i tak znacznie mocniejszy niż ten z zestawu BOSE?

Niektórzy piszą, że Onkyo lepiej sobie radzi z Klipschami, ale na czym to polega, nie piszą.

Widzę, że ten Denon pozwala na rozbudowę o głośniki sufitowe, proszę powiedzieć, ma to sens? Muszę wspomnieć, że nie mam obniżonego sufitu, a montaż natynkowy mógłby mojej połówce zszarpać nerwy, a znowu mi w ogóle nie przeszkadzał natynkowy montaż.

Do Pabianic mam w sumie kawałek, ale nie wiem czy w piątek bym nie przejeżdżał przez Piotrków, to może bym odbił, kwestia jak mocno mają Państwo napięty grafik?

 

Edytowano przez Bartek Janecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, R12sw spokojnie w takim przypadku wystarczy tym bardziej, że pomieszczenie nie jest duże. Głośniki sufitowe to temat na przyszłość, należałoby w pierwszej kolejności porozmawiać z drugą połówką żeby nie było później problemów. 
Co do odsłuchu to proszę zadzwonić do nas w poniedziałek. Sprawdzimy jak wygląda kwestia umówienia odsłuchu na piątek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose miało kompaktowe te subwoofery i wydajne. Ale bardziej chodzi o to w jaki sposób chcesz to spiąć z pozostałą częścią kina. Nie pamiętam już dobrze mimo że handlowałem Bose lata temu ale z tego co kojarzę to ich systemy są słabo rozwijalne. Nie widzę sensu kupowania kolejnego subwoofera. A co do dzwięku skoro jesteś z niego zadowolony to ja bym dokupił coś w rodzaju Yamaha 685 + ELAC Starlet czy Heco Ambient. I albo zamontować system 7.1 albo dwa monitorki wykorzystać do Atmosa Jeśli nie przeszkadzał by Ci taki wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym denonem avr s750h i atmosem? Instrukcja urządzenia sugeruje, że atmos dostępny jest tylko w konfiguracji głośników umiejscowionych na przednich kolumnach lub na głośnikach surround, czyli według znakomitej większości beznadziejne rozwiązanie bo oparte na odbiciach dźwięku. Ja mimo wszystko wolałbym zainstalować głośniki natynkowe sufitowe, tylko czy to wtedy będzie ten cały atmos, czy po prostu dźwięk z kierunku sufitu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartek Janecki napisał:

A jak to jest z tym denonem avr s750h i atmosem? Instrukcja urządzenia sugeruje, że atmos dostępny jest tylko w konfiguracji głośników umiejscowionych na przednich kolumnach lub na głośnikach surround, czyli według znakomitej większości beznadziejne rozwiązanie bo oparte na odbiciach dźwięku. Ja mimo wszystko wolałbym zainstalować głośniki natynkowe sufitowe, tylko czy to wtedy będzie ten cały atmos, czy po prostu dźwięk z kierunku sufitu? 

Denon AVR-S750H ma Dolby Atmos i też Dolby Atmos Height Virtualization Technology. To dwie różne rzeczy.

Dolby Atmos Height Virtualization Technology to:
Wirtualizacja dźwięków wysokich Dolby Atmos to cyfrowe przetwarzanie sygnału wykorzystujące głębokie zrozumienie firmy Dolby w zakresie ludzkiej percepcji dźwięku do stworzenia wrażenia odtwarzania dźwięku górnego z głośników na poziomie słuchacza.
To przetwarzanie sygnału dotyczy filtrów wysokości do komponentów dźwięku górnego zawartych w sygnale audio przed miksem do głośników na poziomie słuchacza.
Filtry te imitują naturalne sygnały widmowe wywołane przez nasze uszy względem dźwięków, które są emitowane są z góry.
W przypadku konfiguracji głośników 3.1-kanałowych, wirtualizacja dźwięków wysokich Dolby Atmos jest połączona z wirtualizacją surround w celu stworzenia otaczającego słuchacza dźwięku 360 stopni, z odjęciem miejsca na głośniki, które zwykle są ustawione za lub z boku słuchacza.

Gdzie w instrukcji wyczytałeś, że nie można podłączać sufitowych? Można. I jest to w instrukcji.

http://manuals.denon.com/AVRS750H/EU/PL/DRDZSYiltbhifm.php

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Stolarz napisał:

Denon AVR-S750H ma Dolby Atmos i też Dolby Atmos Height Virtualization Technology. To dwie różne rzeczy.
Gdzie w instrukcji wyczytałeś, że nie można podłączać sufitowych? Można. I jest to w instrukcji.

Sufitowe można,

Poniżej wklejam link do instrukcji, strona 43 wskazuje, że można sufitowe, natomiast strona 44 i 45 , że to typowo atmos z rozmieszczeniem głośników. Na stronie 43 jest sufitowy montaż, ale nic o atmosie. Możesz zerknąć?

http://manuals.denon.com/AVRS750H/EU/PL/download.php?filename=/AVRS750H/EU/PL/pdf/AVRS750H_EU_PL.pdf

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież ja sobie żartuję :) 
Ale fakt faktem, pewnie różnice są - to, jak istotne, to inna kwestia - np. wspomniany coaxial dla kogoś może być ważny. A dla kogoś innego delikatna różnica w cenie lub właśnie te guziczki na froncie.

Też nie rozumiem, skąd u Denona pomysł na dwie tak zbliżone linie, może wynikał z jakichś względów logistycznych lub specyfiki rynku amerykańskiego, bo tam seria S się pojawiła najpierw?
 

EDIT: Wrrróć, coaxiala w europejskim s750h nie ma :P. Wygląda na to, że tylko amerykańskie wersje są w to wejście wyposażone.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Konrad Kulwicki napisał:

Też nie rozumiem, skąd u Denona pomysł na dwie tak zbliżone linie, może wynikał z jakichś względów logistycznych lub specyfiki rynku amerykańskiego, bo tam seria S się pojawiła najpierw?

Chyba tak. Nie wiem tego. Ale podobne zagranie od lat miała Yamaha

485 czy tam 483 i 4066. To samo było w modelu 3066 i 385. Inny kanał sprzedaży. Poza tym modele HTR z reguły miały być zestawiane w gotowych setach z kolumnami.

Przypomnijmy że taki zabieg w branży TV już działa od dawna. Ten sam TV ma inne oznaczenie jeśli go kupujesz w Euro a w Media. Dziki czemu nie ma takiej walki cenowej.

W audio to się nie sprawdziło. Jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...