Skocz do zawartości

ROGOZ audio


macieks

Recommended Posts

Dzieki za odzew. Ale czy nie uważacie , że to trochę czynnik psychologiczny. Polegajacy na tym ze jak coś kosztuje 500zł za metr to musi grać. Wtedy do odłuchu podchodzimy z innym nastawieniem. I jeszcze jedna kwestia. Kable LaGrange to sprzet używany przez muzyków, a w związku z tym nie może kosztowac tak jak kable do użytku domowego. Gdyby jednak tak kosztowały to na scenie, czy w studiu nagraniowym na podłodze leżałyby miliony zł. A co do jakości ? Sprawa uważam jest prosta.Jesli w HI-END'zie dążymy do jak najbardziej wiernego odtworzenia tego co dzialo sie na scenie, to czemu musimy grać na kablach innych niz te, które były użyte podczas koncertu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa, że na koncertach rockowych dźwięk jest słabych lotów jeżeli chodzi o srednicę i to co wyżej. Oczywiście dynamika i natężenie dźwięku jest ogromna ale idzie to w parze z dużą ilością zniekształceń!!!
Co do ceny to kupiłem Stereovox i sugrując się ceną i recenzjami powinienem być happy ale po dosłownie krótkim czasie wrócił VDH the secend bo dla mnie brzmi on lepiej. Słuchamy i sami podejmujemy decyzję i niekiedy odrazu wiemy co dla nas brzmi lepiej a niekiedy trzeba czasu odczuć różnicę a wtedy odwrotu nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieks!

Jak niedowierzasz własnym uszom poproś żonę/przyjaciółkę/kolegę by bez Twojej wiedzy przełączali kabelki pomiedzy klockami audio. Wtedy przekonasz się, czy kabelki w ogóle grają, który jest lepszy, jakie są zmiany po ich włączeniu...

Ot, taka zabawa, ale pouczająca...

A kable do testów wypożycz od znajomych, sklepów, etc.

Czekam na relację!

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki IC 2x1m mozna zrobic sobie samemu duzo taniej.

Cena metra to okolo 6 zł. Przyklad:
https://ssl.allegro.pl/item506337685_kabel_...e_na_metry.html
http://www.sklepmuzyk.pl/cgi-bin/shop.pl

2x1m - 12 zł
wtyki 16 zł
---------------
koszt okolo 28 zł

Kabel tylko i wylacznie do ekstremalnej budzetowki. Podbija bas, rozmywa cale pasmo. Zamula dzwiek. Do systemow ostrych, z brakiem wypelnienia dolnego zakresu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Kabel nie jest zły, nie powiem żeby powalał. kupiłem ostatnio w sumie raczej z ciekawości. Służy w połączeniu odtwarzacz DVD i wzmacniacz. Raz z ciekawości wpiąłem go pomiędzy CD a wzmacniaczem i blado, bladziusieńko to wyszło... Ale i konkurenta miał zacnego (audionova Proteus). Ogólnie nie traktowałbym, tego kabla jako głównego ale raczej jako uzupełnienie przy łączeniu ze sprzętem do którego zapięcie droższych kabli mijałoby się kompletnie z celem. u mnie do DVD jest wystarczający
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np nie widze sensu kupowania kabli za 300 zl jak sie ma sprzet za 2 k . Wiadomo ze jakis podstawowy kabel, mam namysli nie za 5 zl jest wymagany ale od 100 zl w gore nie widze sensu pakowac pieniedzy w kable. Lepiej dolozyc do cd czy wzmaka czy nawet paneli akustycznych. Niby czym kabel ma skorygowac dzwiek ? srebrym przewodem ? niby jaka jest roznica na odcinku 0,5 m w szybkosci miedzy kablem ofc ? moze powlekanym czyms na zewnatrz kabla ? Dlatego nie wierze w voodoo kabli i w sens wydawanie na nich duzych sum.
Duza role odgrywa tu psychoakustyka czyli cos co drogie musi dobrze grac !

hybyrd83
jeszcze do tego cyna z dodatkiem srebra :] jakies 8 zl za metr ? choc wiadomo ze tyle nie pojdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...