Skocz do zawartości

Zmiana rx v-371


Pastol

Recommended Posts

Cześć wszystkim. 
 

Moj obecny zestaw to rx v 371, kolumny yamaha ns e55, ns 50f, ns c55, sub magnat. Wiem, ze stare, słabe, ale mam je z 8 lat i grają fajnie :)

pokój 20m ze skosami, słabe warunki.

Pomyslalem o nowym AVR. 
Moje propozycje: 

yamaha rx v685

denon x2600h

Uzywane 95% film/serial  

Wybrałem te dwa ze względu na earc, który mi się przyda po aktualizacji Lg c9, która wreszcie umożliwi przesyl hd audio po earc. Również pozbędę się jednego kabla, ponieważ wszystko leci z PC po hdmi. Denon obsługuje tez ALLM co może przydać sie do konsoli lub nowych kart graficznych z hdmi 2.1.

 

Wiem, ze są to zbliżone do siebie urządzenia. Yamaha gra bardziej przestrzennie, denon jest spokojniejszy. 
 

Czy odczuje różnice w porównaniu do obecnej rx v371?

Na chwile obecna zmiana kolumn nie wchodzi w grę. Wole poczekać i dozbierać do czegoś lepszego.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Pastol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp. Taga harmony są całkiem tanie. Ok 1200-1300 zestaw 5.0, pomyśle. 
Na odsłuch niestety za daleko, jestem z Warszawy :(

Wymagający nie jestem, lubię trochę basowe brzmienie, lubię dobry efekt surround i tyle, z obecnych kolumn yamahy jestem przecież zadowolony :)

natomiast, kupiłem yamaha rx v685. 
Mam pytanie, czy da się ustawić, aby funkcje setup i option z pilota wyświetlały się na źródle, które obecnie leci ? Bo póki co za każdym razem muszę zmienić w tv na hdmi 2 żeby wejść w ustawienia Avr na ekranie. 

 

Wlaczylem hdmi COntrol itp działa włączanie i wyłączanie razem, mogę sterować głośnością pilotem od tv, działa eArc. 
 

W tv telewizja jest na antenowym kablu bo mam kartę CI+ a AVR jest podpięty do hdmi2(arc).

To normalne, ze za każdym razem muszę zmieniać źródło na hdmi 2?

Edytowano przez Pastol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyniesie poprawę. Mimo że cenowo to ta smaa klasa to po prostu NSki grają jak z koca bardzo ograniczonym basem i przytłumioną gorą. No mega nieudana konstrukcja moim zdaniem.

A Yamaha swego czasu miała fajne kolumny.

17 minut temu, Pastol napisał:

Mam pytanie, czy da się ustawić, aby funkcje setup i option z pilota wyświetlały się na źródle, które obecnie leci ? Bo póki co za każdym razem muszę zmienić w tv na hdmi 2 żeby wejść w ustawienia Avr na ekranie. 

Przepraszam ale nie rozumiem. Na źródle? Czyli gdzie? Na konsoli?

Chyba masz coś źle podłączone.

Źrodła czyli PC, konsole, Dekodery i inne ustrojstwa podłączasz pod amplituner. Amplituner jednym kablem łączysz z TV. I wtedy masz spięte po Bożemu i nie musisz nic zmieniać wchodząc do menu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

 

Przepraszam ale nie rozumiem. Na źródle? Czyli gdzie? Na konsoli?

Chyba masz coś źle podłączone.

Źrodła czyli PC, konsole, Dekodery i inne ustrojstwa podłączasz pod amplituner. Amplituner jednym kablem łączysz z TV. I wtedy masz spięte po Bożemu i nie musisz nic zmieniać wchodząc do menu

Z Yamahy wyjściem hdmi arc idzie tylko jeden kabel do tv hdmi2 arc. 
W tv leci powiedzmy „tv kablowa” lub netflix, YouTube etc. 
Chce sie dowiedzieć czy oglądając np netflix menu option lub settings może mi się wyświetlać jako osd właśnie w trakcie oglądania netflix ? Bo teraz za każdym razem, muszę zmieniać w tv na hdmi2 żeby wejść w ustawienia yamaha na ekranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może, nie ma takiej fizycznie możliwości. Ewentualnie mogłoby to działać, jeśli TV ma funkcję PIP (picture in picture) - ale tu musisz konsultować instrukcję obsługi.

Bo popatrz:
Oglądasz sygnał wideo, generowany przez apkę wewnątrz TV. Żaden sygnał wideo nie opuszcza telewizora. Kabel HDMI ARC przesyła Ci dźwięk do amplitunera.
Menu Settings/Options to sygnał wideo, generowany przez amplituner i przesyłany na wejście HDMI ARC w telewizorze.
TV nie weźmie Ci sygnału wideo z wejścia HDMI i nie nałoży na inny obraz - czy to z innego wejścia HDMI, czy bezpośrednio 'przez siebie' generowany. Nie ma opcji. Nie ma też żadnego wyzwalacza po wejściu w menu Settings/Options, który dawałby znak TV, że ma się przełączyć na inne wejście - amplituner generuje swój obraz ciągle.

Jeśli jest to Picture in Picture, to być może TV będzie w stanie w rogu ekranu wyświetlać obraz z drugiego wejścia...

Taki jest niestety minus amplitunera i ARC, jeśli nie korzystasz z 'zewnętrznych' źródeł wideo.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Tak podejrzewałem. 
PiP raczej jest. 
 

Czyli ta funkcja z opisem sygnału, dźwięku zadziałałyby dopiero gdybym mial inne źródła w ampli. Szkoda. 
 

W takim razie nie pozostaje mi już nic do ustawiania, ponieważ nigdy nie korzystam z dsp ani różnych scen. Wole „czysty” sygnał źródłowy. 
 

Chyba, ze potraficie mi wytłumaczyć zastosowanie 8 guzików od sceny i innych bajerow od kształtowania scenerii ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pastol napisał:

Chyba, ze potraficie mi wytłumaczyć zastosowanie 8 guzików od sceny i innych bajerow od kształtowania scenerii ?

Ja osobiście używam 4 rech.

Programuejsz gotowe źrodła i gotowe ustawienia dla każdego z nich.

Przykład:

Scene 1 - Źrodło HDMI 1 gdzie masz podłączony dekoder satelitarny. Wychodzimy z założenia że dzwiek przeważnie jest w stereo wiec domyślnie możesz przypisać mu właśnie któryś z programów DSP. Do tego domyślna opcja włączenia głośności itp

Scene 2 - żrodło na przykład tuner gdzie włączasz wszystkie updatjty w stylu bassu czy dzwieku Exchange? Tak to się nazywa? I na przykład stereo.

 

Do tego dochodzi się z czasem. ale jak poznasz Yamahe do zaczniesz to doceniać. nikt Ci gotowego ustawienia nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. 
 

Dzieki za pomoc i odpowiedzi. 
Na pewno jestem zadowolony, ze leci dźwięk hd po eArc, na czym najbardziej mi zależało. 
 

Poprosze Was jeszcze o pomoc z konfiguracja YPAO i crossover.

Poczatkowo ustawiła mi front na large i 120Hz. Wyczytałem gdzies żeby zmienić na 80Hz. 
Sub był na połowie głośności a pokrętło częstotliwości było na max, chyba 160. Sub Magnat 302a. 
 

Teraz jest tak jak na zdjęciach. Tak ma zostać ?

7DA54868-33CB-4108-8C6F-45D8B9BB40EE.jpeg

4898FBE3-9683-45C2-8C12-5F56EAAF7F49.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jasiek88 napisał:

To żeby ocenić na ile możesz ustawić kolumny musisz sprawdzić sobie w specyfikacji swoich kolumn a nie rzucać tekstami gdzieś czytałem że 80hz no ok czytałeś ale nie doczytałeś że  80hz tyczy się wszystkich kolumn bo standard THX.

Znalazlem od dwoch frontowych:

Nominal power: 80W

Max power: 240W

Frequency response: 35Hz-35kHz

Sensitivity 90dB/2.83 V/m

Crossover frequency: 2kHz.

Centralny:

respone freq: 70Hz  -30kHz

crossover frequency: 6kHz

Surroundy:

Frequency response: 80Hz-30kHz

crossover frequency: 5kHz

Czy teraz jestest w stanie mi powiedziec co mam ustawic ?

Edytowano przez Pastol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty bez problemu możesz odciąć na 80hz bo schodzą dużo niżej według papieru 35Hz

Centralny gra Ci od 70hz wiec też możesz go ustawić na 80hz choć bez testów nie możemy tego stwierdzić możesz sprawdzić ustawienia 80hz 90hz 100hz

Tylne grają od 80hz wiec tutaj do sprawdzenia config 90hz 100hz.

Trochę martwi mnie to twoje wysokie wysterowanie podczas auto kalibracji bo pomiary te są podpowiedzią od jakich hz grają dobrze twoje kolumny no ale może warunki są nie sprzyjające stąd przekłamanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Fronty bez problemu możesz odciąć na 80hz bo schodzą dużo niżej według papieru 35Hz

Centralny gra Ci od 70hz wiec też możesz go ustawić na 80hz choć bez testów nie możemy tego stwierdzić możesz sprawdzić ustawienia 80hz 90hz 100hz

Tylne grają od 80hz wiec tutaj do sprawdzenia config 90hz 100hz.

Trochę martwi mnie to twoje wysokie wysterowanie podczas auto kalibracji bo pomiary te są podpowiedzią od jakich hz grają dobrze twoje kolumny no ale może warunki są nie sprzyjające stąd przekłamanie.

Fajnie. Dzieki za wytłumaczenie. Po ustawieniach frontów więcej basu przejął sub chyba. YPAO zostawiam na neutral. 
Warunki są mocno słabe, oglądam trochę pod katem względem głośników i w ogóle. Nic nie poradzę póki co. 
 

Wiem, ze bez sensu, ale pewnie niedługo dokupie coś na sufit lub na frontu jakieś presence. 
 

Dziekije wszystkim za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...