Skocz do zawartości

Zmiana rx v-371


Pastol

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Wracam z kolejnym zapytaniem. 
 

1. Czy przyciski scenę zapamiętują ustawienie tonę control, subwoofer trim ?

2. Czytałem, ze ogólnie tv jest słabym „przekaźnikiem” dźwięku. Zauwazylem to napewno puszczając muzykę z tidal w jakości master bezpośrednio przez air play na Yamahe a później przez tv na yamahe. Przez tv było stłumione, mniej czyste. Czuć było różnice. 
Czy tak samo będzie puszczając film z truehd z PC do Tv i przez eArc dźwięk do yamaha ? Czy lepiej z PC do yamaha i do Tv , ale wtedy mogę narazić się na procesowanie obrazu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2020 o 07:43, Pastol napisał:

1. Czy przyciski scenę zapamiętują ustawienie tonę control, subwoofer trim ?

tak. Ale te ustawienia trzeba zapisać. To nie jest tak że wchodzisz na scene 1 pozmieniasz cos i już. Jak pozmieniasz co kolwiek to musisz zapisać.

Dnia 4.06.2020 o 07:43, Pastol napisał:

2. Czytałem, ze ogólnie tv jest słabym „przekaźnikiem” dźwięku. Zauwazylem to napewno puszczając muzykę z tidal w jakości master bezpośrednio przez air play na Yamahe a później przez tv na yamahe. Przez tv było stłumione, mniej czyste. Czuć było różnice. 
Czy tak samo będzie puszczając film z truehd z PC do Tv i przez eArc dźwięk do yamaha ? Czy lepiej z PC do yamaha i do Tv , ale wtedy mogę narazić się na procesowanie obrazu ?

Który TV wypuści Ci TrueHD przez eARC i z czego?

PC jest lepiej podłączyć do Yamahy

Na Yamaszcze w aplikacji MusicCast masz sterowanie Tidalem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

tak. Ale te ustawienia trzeba zapisać. To nie jest tak że wchodzisz na scene 1 pozmieniasz cos i już. Jak pozmieniasz co kolwiek to musisz zapisać.

Który TV wypuści Ci TrueHD przez eARC i z czego?

PC jest lepiej podłączyć do Yamahy

Na Yamaszcze w aplikacji MusicCast masz sterowanie Tidalem

Tak wiem, ustawiam źródło, materiał, ustawienia i wtedy zapisuje pod wybranym guzikiem. 
 

Lg c9 :) Mam i działa TrueHd, Dts Hd Ma, Dts X, DD+, no wszystko. Sam się zdziwiłem. Na zwykłym tanim kablu hdmi 2.0. PC przez hdmi jest wpięty do Tv a ten eArc do Yamahy. 
 

Dobra, jeżeli podłączę PC do Yamahy i z niej bd wychodził obraz na TV to Nie będzie procesowania obrazu przez ampli ? Nawet minimalnego wpływu ?

Jeszcze pozostaje sprawa jak to rozpozna PC, czy nie będzie trzeba robić kombinacji z kolejnością włączania sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...