Skocz do zawartości
JaZz

Ampli + 5.1 do 5000zł / Pokój 3x4,3m / Wyciszenie ściany / Inne pytania

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam, szukam w miarę możliwości uniwersalnego sprzętu, do filmów jak i muzyki (od elektroniki, po rock i klasykę, słucham praktycznie wszystkiego). W tym przedziale cenowym widziałem chyba 3 polecane  Onkyo TX-NR696, Yamaha, Denon. Skupiłem się na Onkyo.

Pytanie, czy aktywne chłodzenie (wentylator) jest słyszalne? Pytam, ponieważ mam soundbar Sony HT-RT3, gdzie w subie jest wiatrak, który irytuje w cichych momentach, lub w nocy.

@Q21 jakie ampli poza onkyo polecacie jeszcze przy tym budżecie? Troszkę, przyznam szczerze że niedużo czytałem i pode mnie wydaję się ten Onkyo, ale fajnie jakbyście podali 3 polecane modele i pokrótce opisali dźwięk (i czy również mają aktywne chłodzenie). Będę kupować u was :D😛

Kolejna sprawa  - głośniki. Czy za resztę z ww. kwoty, która zostanie uda się kupić sensowne fronty (które poza filmem sprawdzą się przy muzyce stereo) + centralny + tyły + sub? Najpierw chciałbym celować w cały zestaw, ale może (choć na prawdę wolałbym tego uniknąć) dokupić później sub lub wymienić fronty.

Ustawienie, TV 55" stoi pod dłuższą ścianą (4,3m). W jakiej odległości od siebie mają stać fronty? Tyły jak mniemam mają być na przeciwko frontów na wysokości głowy? Głowę mam oddaloną od tylnej ściany tylko o 35-40cm. Czy to nie problem?

Kable, nie chce wydawać fortuny na nie, co kupić, bo w zestawie z nagłośnieniem / ampli nie ma jak się domyślam?

Ostatnia na tą chwilę sprawa to wyciszenie ściany za TV, bo tam mam sąsiadów. Myślałem o takich piankach (mam nawet już mały plan, małego remontu) jak w studiach nagraniowych w kształcie np. piramid. Czy ktoś się zna na tym i może powiedzieć czy takie rozwiązanie oddzieli mnie trochę od sąsiadów, ewentualnie dodatkowo poleci materiał?

Na tę chwilę to chyba wszystko, z góry wszystkim dziękuję.

Edytowano przez JaZz

Witaj,

Budżet zdecydowanie za mały na wszystko.

Onkyo 696 albo Yamaha 685 to dobre amplitunery. Szczególnie ten drugi, jet podobnie wydajny a ma lepszą kalibrację. Na komplet kolumn zostaje Ci w granicach 3000 zł to mało biorąc pod uwagę zestaw 5.1

Moje typy to Taga 606 V3 + Magnat 302A - i zostaje troche na pianki Haribo

Melodika BL40 + Magnat 302A - nie zostaje nic. Jest znaczny przeskok i pewnie trzeba by dołożyć co nieco.

Fyne F 303  + Magnat Sub 302A - możesz te kolumny kupić teraz w niższej cenie. Optymalny wybór i chyba najlepszy z obecnych. Na Pianki Haribo nie wystarczy.

Przepraszam że podłapałem temat kolegi wyżej. Ale zrozum pianki o których mówisz czy też pułapki basowe to wyższe kwoty i tym bawimy się w przypadku droższego stereo.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch

Napisano (edytowany)

@S4Home  bardzo dziękuję za odpowiedź.

Właśnie zastanawiałem się nad Onkyo 696 + Taga 606 V3 + Magnat 302A, wtedy z 350zł na kable zostanie? Bo ile będę musiał na kable wydać?

Niestety padła konkretna decyzja, że w 5000zł muszę się zmieścić i to najlepiej z kablami. Po zakupie temat zamykam i już nie wracam przez ładnych parę lat, tak więc Yamaha + Taga + Magnat odpada.

Co znaczy że Yamaha ma lepszą kalibracje?

Co myślicie o Onkyo + Magnat + Polk Audio T531 jaki dźwięk by tutaj był, a jaki w zestawie z Taga 606 V3?

Lub np. odpuścić suba i kupić ciut droższy ampli i 5.0? Przykładowo Yamaha 685 + Taga 606 SE? Tylko zaznaczę że jak przy filmie czy muzykach instrumentalnych nie muszę mieć mocnego uderzenia bassu, tak przy elektronice chciałbym.

Wiem że podobne tematy były już 100x i niektórzy userzy się irytują, ale spójrzcie na to z tej strony że tacy świeżacy jak ja też generują ruch na forum, co na pewno jemu nie szkodzi. Dla branży też jestem potencjalnym klientem.

@Q21 Co Wy byście polecili do 5000zł w miarę uniwersalnego, do filmu, jak i muzyki + dosłownie kilka słów o brzmieniu? Bardzo byłbym wdzięczny.

P.S Haribo :D ...to pieśń dosyć odległej przyszłości i na to byłby oddzielny budżet. Chciałem podpytać tylko przy okazji. Ściany w bloku mam takie, że kiedy sąsiedzi głośniej rozmawiają to słyszę.

P.S 2 Z góry przepraszam za banalne pytania.

P.S 3 Jeśli chodzi o sub to o tym mówimy? https://www.euro.com.pl/subwoofery/magnat-monitor-supreme-sub-302a-czarny-kabel.bhtml Bo w Waszych sklepach nie mogę go znaleźć.

Edytowano przez JaZz

Moim zdaniem nic nie zyskujesz w wyborze droższego Polk T50. Był taki szał przez pewien czas na te kolumny bo były w lepszej cenie teraz to pomału stygnie. One tylko wyglądaja masywnie. Tam jest jeden głośnik aktywny. A reszta pasywna. Dobrze mowie? Czy 2 na 1. W każdym razie jak masz uściślony budżet to nie możesz wybrac droższych kolumn na przykład kosztem suba. To się nie uda.

Yamah 685 ma lepsza auto kalibrację. Po prostu ten algorytm działa lepiej i robi więcej.

Tak wystarczy na kable, miedziane, polskie.

Zapraszam

Bitsound, Technokabel - maja serie o czystości miedzi 99,99% (4N) a nawet 99,996% i sa w dobrych pieniądzach do kupienia. Do kina wystarcza. Tylko sprawdzaj specyfikacje danej serii.

Ewentualnie, trochę droższa Melodica.

@JaZz

To takie izolowanie ściany będzie cię kosztować a i tak dźwięk ucieknie bocznymi ścianami :)

Stelaże 5cm i wokół odizolowany taśmą akustyczną

Odsunięty od ściany min 1cm

Między stelaż wełna 5cm steprock hd

Kolejny stelaż 5-7cm odsunięty o 1cm od poprzedniego i wokół odizolowany taśmą akustyczną

Między stelaż wełna 5-7cm rockton

Na to regips np Knauf AKUSTIK PLUS później mata https://sklep.semag.pl/mata-dzwiekoizolacyjna-semag-fd-1

Na to kolejna warstwa regipsów może być zwykła Knauf AKUSTIK nie musi to być już plus wszystko kwestia budżetu.

Napisano (edytowany)

@jezikk ok dzięki wielkie, już widzę technokabel, a jaką "grubość" brać?

@Jasiek88 również dziękuję, teraz rozumiem jak to ma wyglądać, przy konkretnym planowaniu remontu pomyślę

@S4Home rozumiem, dziękuję.

EDIT:

@S4Home a co powiesz na Yamaha 685 + magnat 302A + Taga 606 ale w wersji SE? Mam wszystko w koszyku i wyniesie mnie 4917,00 zł. Starczy mi na pianki, a na kable sobie dołożę. Czy Twoim zdaniem byłby to najbardziej optymalny wybór? Czym się różnią w ogóle Taga 606 V3 od SE? Szukając opinii o tych głośnikach natchnąłem się na głosy typu "Jak Taga 606 to tylko w wersji SE".

Edytowano przez JaZz

Ja kupiłem 2,5mm2 na boki, tył i atmos po kładłem to w peszlach w ścianie. Odległości mam ok 10-15mb (atmos 17mb). 

Do LCR kupiłem lepszy kabel 4mm2 ale odleglosci mam <5mb.

Cześć,
W zakładanym budżecie zmieścisz sie z amplitunerem + kolumnami frontowymi. Z ciekawych amplitunerów masz Yamahę RXV685 lub Denon 2600h lub Onkyo 696. Z Yamahą świetnie zgrywają się Melodika BL40, z Denonem warto postawić na coś ostrzejszego typu Monitor Audio Bronze 6, natomiast z Onkyo dobrze zgrywają się Pylon Audio Sapphire 25 czy Q-Acoustic 3050i.  Później sukcesywnie możesz doposażać system w kolejne głośniki. 
Wspomniane przez Ciebie Polk Audio T531 to podstawowy model, którego po prostu nie ma sensu porównywać do wyżej wymienionych. 

16 godzin temu, JaZz napisał:

@S4Home a co powiesz na Yamaha 685 + magnat 302A + Taga 606 ale w wersji SE? Mam wszystko w koszyku i wyniesie mnie 4917,00 zł. Starczy mi na pianki, a na kable sobie dołożę. Czy Twoim zdaniem byłby to najbardziej optymalny wybór? Czym się różnią w ogóle Taga 606 V3 od SE? Szukając opinii o tych głośnikach natchnąłem się na głosy typu "Jak Taga 606 to tylko w wersji SE".

Ciekawe czy ta osoba wie co zmieniło się w wersji SE. Zapytaj jej. A później ja Ci powiem ok?

685 + Magnat jestem za.

Jaką masz różnice względem V3 a SE? Pisałeś już do nas o cenę?