Skocz do zawartości

onkyo tx-nr686 plus...?


jubik

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Piszę do Was z prośbą o pomoc przy wyborze kolumn głośnikowych do amplitunera Onkyo tx-nr686 (na taki się zdecydowałem ale jeszcze nie zakupiłem). Posiadam salon 42 m2 (wymiary przybliżeniu 8m na 5,5m). Na chwilę obecną chciałbym kupić 2 kolumny a w niedalekiej przyszłości dokupić center, subwoofer plus satelity. Co byście polecili. Myślałem o zestawie Pearl 27 żeby powoli sobie budować zestaw. Nie jestem audiofilem natomiast lubię sobie posłuchać muzyki - praktycznie wszystkie gatunki. Dodatkowo filmy, YouTube, Netflix itd.  Telewizor,  amplituner plus kolumny będą postawione na dłuższej ścianie ale max 30 cm od ściany. Niestety budżet mam ograniczony - generalnie im taniej tym lepiej.

 

Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W Twoim przypadku widzę 2 problemy - wielkość pomieszczenia oraz zakładany budżet. W tak dużym pomieszczeniu warto byłby postawić na wydajniejsze kolumny pokroju Heco Aurora 1000 czy Pylon Audio Sapphire 31. W obu przypadkach uzyskasz pełne brzmienie już przy niższych poziomach głośności. Pylon Audio Pearl 27 nie są złym wyborem i jeśli budżet nie jest z gumy to oczywiście będzie to zdecydowanie lepsza opcja niż podstawowe modele innych Marek w tym Taga Harmony, Jamo czy Magnat. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro "satelity" nie robią jakiegoś "wow" to co się w nie pchać?! A co za tym idzie, po co się pchać w kino i ampli KD?!

I jak kolega z Q21 zauważył, pomieszczenie spore, budżet nieproporcjonalny do pomieszczenia, a już zwłaszcza "w kinie". 4k to jest totalnie absolutne minimum na 5.1, żeby można było powiedzieć, że hajs już nie jest wywalany w błoto, tylko w podstawowe komponenty, które niosą za sobą jako taką jakość. Nie zrozum mnie źle kolego, nic osobistego, ale po prostu pewnych rzeczy się nie przeskoczy, tylko dlatego, że ma się taką ochotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3k za zestaw 5.1 do takiego salonu będzie problem.

Aurora 1000 / ELAC F6.2 albo tanie Magnat Supreme 2002 / 1002 dużo tańsze.

Jeśli stawiasz na kino 100% to wspomniane Magnaty mimo że to tani produkt wcale Cie nie zawiodą. Jesli zalezy Ci na muzyce to pytanie w jakim stopniu i ile na te fronty trzeba by dać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. No niestety budżet nie jest z gumy - szczególnie przy tych niepewnych czasach. Tak jak pisałem nie jestem audiofilem natomiast lubię słuchać muzyki - nie ograniczam się stylem od trash metalu poprzez hip hop ,muzyka klasyczna po pop. Nie słucham winyli, nie jestem fanem słuchania koncertów itd. Generalnie amplituner i kolumny mają być podpięte pod telewizor. Czyli filmy, Youtube, Netflix itp. To nie musi być strasznie wysokiej klasy sprzęt. Ma po prostu "dobrze grać".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2020 o 10:35, jubik napisał:

Myślę że za zestaw summa summarum max 4000 zł (bez amplitunera). 

 

1 godzinę temu, jubik napisał:

Na chwilę obecną 4000 mamy na amplituner oraz same fronty

To ja się pogubiłem, albo Ty jesteś niezdecydowany... w każdym razie zestawy KD w cenie ~4k przewijają się praktycznie w co drugim temacie, znajdziesz tam cała masę polecanych konfiguracji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Summa summarum chciałbym wydać powiedzmy ok 6000 na cały zestaw z czego 4000 na kolumny plus center, sub, satelity i ok 2000 na amplituner. Teraz mogę przeznaczyć 4000 na amplituner plus 2 kolumny front a w przyszłości za 2000 dokupić resztę. Mam nadzieję że teraz jasno się wyraziłem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek88
No nie demonizujmy, teraz sprawa jest wg mnie jasna...

1. Kolega generalnie szuka zestawu KD 5.1 + amplituner do ok. 6000 zł.

2. Z czego na ten moment ma do wydania max 4000 zł i za to chciałby kupić amplituner i fronty, a resztę dokupić potem.

3. Nie chce amplitunera droższego niż ok. 2000 zł.

@jubikProblem widzę taki, że jeśli 'wymaksujesz' zakup AVR i frontów, czyli kupisz kolumny za ~2 tys. para*, to reszta kompletu, by była spójna, jednak prawdopodobnie przekroczy 2 tysiące, choć niekoniecznie mocno. Z drugiej strony - jeśli odkładasz tę decyzję w czasie, to zawsze jest szansa, że coś dorzucisz do budżetu ;)

*) co i tak nie jest sumą pozwalającą na żadne szaleństwa. Miałem podobny budżet na KD, ale łatwiejszy problem, bo zdecydowanie mniejsze pomieszczenie do nagłośnienia, i też wybór nie był zbyt duży.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Konrad Kulwicki napisał:

@Jasiek88
No nie demonizujmy, teraz sprawa jest wg mnie jasna...

1. Kolega generalnie szuka zestawu KD 5.1 + amplituner do ok. 6000 zł.

2. Z czego na ten moment ma do wydania max 4000 zł i za to chciałby kupić amplituner i fronty, a resztę dokupić potem.

3. Nie chce amplitunera droższego niż ok. 2000 zł.

@jubikProblem widzę taki, że jeśli 'wymaksujesz' zakup AVR i frontów, czyli kupisz kolumny za ~2 tys. para*, to reszta kompletu, by była spójna, jednak prawdopodobnie przekroczy 2 tysiące, choć niekoniecznie mocno. Z drugiej strony - jeśli odkładasz tę decyzję w czasie, to zawsze jest szansa, że coś dorzucisz do budżetu ;)

*) co i tak nie jest sumą pozwalającą na żadne szaleństwa. Miałem podobny budżet na KD, ale łatwiejszy problem, bo zdecydowanie mniejsze pomieszczenie do nagłośnienia, i też wybór nie był zbyt duży.

Kolega bardzo dobrze mnie zrozumiał. No niestety na chwilę obecną więcej nie wysupłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2020 o 07:42, S4Home napisał:

No to Denon X 2600 + STX electrino 250

Albo Yamaha 685 + Melodika BL40 MKIII

Do +/- 4000 to są optymalne wybory. A jak najszybciej zbieraj do reszty. Oba komplety nie zabiją Cie cenowo i mają fajne kolumny do kompletu.

Pozdrawiam i zapraszam

Dzięki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...