Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw Stereo


Patryk Drozd

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Od jakiegoś czasu mam planuje zakup systemu stereo. Niestety jak widać na zdjęciach nie mam za dużo miejsca pokój jest spory bo ok 26m2.

Głównym miejscem odsłuchu to kanapa przed telewizorem a czasami w części kuchennej. 

Nie słucham muzyki bardzo głośno więc bardziej zależy mi na niej jakości.

Źródła to Gramofon (RCA), TV (Wejście optyczne), CD, Spotify i Airplay.

Najważniejsza jest dla mnie jakość muzyki metalowej która jest często bardzo gęsta ale uwielbiam czyste gitary. Gry czy Filmy są dla mnie rzeczą drugorzędną.

Na razie jestem nastawiony na Zestaw Yamaha Pianocraft MCR N870 ale może w podobnej cenie uda mi się znaleść coś lepszego. Budżet to ok 4k.

Tutaj moje pytanie do was. Czy ta yamaha jest spoko czy macie może inne propozycje?

 

Mam nadzieje że nie zapomniałem o niczym :) 

IMG_8263.HEIC Pokój.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie ma sensu inwestować w oryginalne głośniki. Tutaj lepszym rozwiązaniem faktycznie byłaby Yamaha 670d w połączeniu z Klipsch RP600m jeśli lubisz ostrzejsze brzmienie z mocniejsza górą pasma lub Focal Chora 806 jeśli cenisz sobie bardzo dobrą prezentację sceny dźwiękowej. 
Alternatywą może być Yamaha RN602 w połączeniu z Indiana Line Tesi 261 lub Polk Audio S20e, które zagrają potężniejszym dźwiękiem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kolumny podłogowe ale niestety nie w mieszkaniu na nie miejsca.

Dodałem 2 załączniki w których pokazałem jak to u mnie wygląda.

Yamaha R-N602 jest za głęboka (392) a w szafce mam miejsce na 342 do tego nie posiada odtwarzacza CD więc niestety odpada.

Dla wszystkie tutaj propozycję będą o większe lepsze niż to co teraz mam a kiedyś w przyszłości może coś zmienia.

Bardzo dziękuję i raczej będę za zestawem Yamaha 670d + Klipsch RP600m.

 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, masz rację. Wychodzi na to że mieści się na styk co nie jest dobrym pomysłem. Chciałbym sprzęt położyć na szafce ale tutaj dogadałem się z żoną że ona sobie położy na jakieś kwiatki czy obrazki pomiędzy gramofonem a kolumnami. Nie jest to tylko mój pokój.

Zaproponowany wcześniej Melody X powinien się zmieścić. W miejscu gdzie chce postawić amplituner jest przegroda na przewody. Jak to będzie za mało na wentylację to mogę tam zamontować jakiś wentylator.

I takie pytanie do Melody X. Widzę że są w 2 wersjach. M-CR412 i MCR612 gdzie ta druga jest o wiele droższa. Czy jest aż tak duża różnica żeby dopłacać? Gdybym chciał mieć zestaw z zaproponowanymi mi kolumnami to ta tańsza mi wystarczy? Na początku celowałem w cenę 4k ale widzę że wyjdzie trochę więcej.

Edytowano przez Patryk Drozd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaz xtz edge albo ktorys z crown xls z serii drive core jako wzmacniacz. To bedzie mialo naprawde dobry pazur w metalu moim skromnym zdaniem.

Tylko wtedy musisz miec preamp i dac, wiec to jakis klopot moze byc.

btw nie wiem co to za rozszenie zdjecia, wrzuc moze jpg albo png

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

A czemu nie może stać na szafce, obok gramofonu.

Wybierz sprzet pod kątem dzwiekowym czy dopasownaia do szafki?

No i tu tylko monitory,

Albo Yamaha 670 + Nota 260 / Tesi 261

Albo wspomniana wcześniej duża Yamaha 602 + ELAC B6.2

Nie mieszkam sam więc to jest kompromis pomiędzy mną a żoną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...