Skocz do zawartości

Zestaw pod Rega P3 (metal)


JRMR

Recommended Posts

Witam!

Znalazłam wymarzony gramofon - Rega P3 - i teraz próbuję skompletować pod niego resztę zestawu. Myślałam o wzmacniaczu Rega Brio plus kolumny. No i tu zaczyna się problem, bo mam niesamowicie "nieustawny" salon ok. 20m2 gdzie kolumny mogą tylko stać na jednej ścianie, w tym jedna w rogu. Dlatego myślałam o podstawkach z przednim bass reflexem. Muzyka to przede wszystkim metal (black/thrash/death) aczkolwiek nie lubię zbyt wielkiej ilości basów, najważniejszy jest dla mnie wyraźny środek.

Bardzo prosiłabym o sugestie! Budżet to ok. 5000.

Pozdrawiam, Asia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Asia,
Jesli lubisz środek pasma, który jak dobrze wiemy kreuje między innymi scenę dźwiękową to warto postawić na wydajny wzmacniacz taki jak Audiolab 6000a + kolumny Pylon Audio Ruby Monitor. Po rabacie wyjdzie sensowna kwota i z efektu powinnaś być zadowolona. Brzmienie jest po cieplejszej stronie z dobrą szybkim base. Góra jest rozdzielcza, szczegółowa ale nie szeleszcząca. Alternatywą dla Pylon Audio Ruby mogą być francuskie Jean Marie Reynauld Lucia, które są ostatnio bardzo częstym wyborem do gramofonu.W przyszłości możesz pokusić się o lepszy przedwzmacniacz gramofonowy i masz zestaw na bardzo długie lata. 
 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i omówienia warunków wypożyczenia do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję za odpowiedzi, przejrzę Wasze propozycje w wolnej chwili.

Załączam szybki szkic pokoju, jak widać same drzwi i okna... Jeszcze nie zaczęłam z odsłuchami, niestety obecna sytuacja tego nie ułatwia :(obraz.png.a3bf1466a40a3b7721cbf831ff1d6255.png

 

Edytowano przez JRMR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...