Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Mozecie polecic jakies wtyki bananowe 4mm z aliexpress ? Mam te ale sie rozpadaja (zostaje wtyk w gniezdzie):

https://www.aliexpress.com/item/32796830215.html

mam tez takie:

https://www.aliexpress.com/item/32795117627.html

I te są fajne do stereo, ale jednak wolałbym jakieś które mają kabel wychodzący na wprost, bez wystających metalowych elementów i łapiący spokojnie przewód 4mm^2. 
Potrzebne mi są m.in. do kina domowego, stąd chcę uniknąć metalowych elementów na zewnątrz (zwarcia). Cena też jest istotna (stąd ali), bo na teraz mam wpięte w domu 11 głośników, a każdy to 4 wtyki - no prawie każdy ;) Raczej nie będę wszystkich od razu wymieniał, ale pewnie prędzej czy później tak się stanie. Na razie bym wziął z 20.

W PL to są albo bardzo drogie, albo to samo co na ali, stąd wybór dostawcy.
 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny akceptować , zadzwoń do Black Dot Audio . bardzo komunikatywni ludzie z pewnością pomogą. Wtyki bardzo dobrze wyglądają po naciągnięciu koszulki termokurczliwej , nie są ciężkie , więc nie obciążają gniazd i nie ma problemu ,gdy gniazda są blisko siebie. Lutowanie / nawet te które mam na śrubki lutuję , po wcześniejszym ich wywaleniu :) / powoduje doskonały styk , ale to zapewne wiesz :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MobyDick napisał:

Do lutowania możesz też użyć takich wtyków:

https://pl.aliexpress.com/item/4000058092195.html

Wtedy raczej odłamią się od nich przewody niż złamiesz sam wtyk.

Wtyk wtykiem, o gniazdo się martwie:D 

Wlasnie nie wiem,czy chce te "ruchome" czesci - ta czesc z wystajacymi precikami wygietymi sie rusza, nie wiem na ile to styka do reszty wtyku. Po co sa dziurki w tych wtykach co podlinkowales?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MobyDick napisał:

Tak jest tu przyjęte. Zawsze ktoś inny może udzielić odpowiedzi.

Nie chodzi o to,ze ktos inny udzieli odpowiedzi, tylko o to,ze jesli nie cytuje, to -de facto - moge odpowiedziec na inny komentarz niz zamierzalem - bo w kiedy ja pisze odpowiedz, ktos inny w tym czasie moze napisac swoja. I wtedy ja odpowiadam na kolejna odpowiedz, ktora sie pojawila, a nie na ta, na ktora zamierzalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Większość wtyków bananowych jest zbudowanych tak że przewód jest w nich przykręcany. Wtedy cynowanie końcówek nie jest konieczne lecz może  okazać się na dłużą metę wskazane. Pocynowanie samej końcówki zapobiega rozdzielaniu się jej. Miedź koroduje dość łatwo i o ile na początku pokrycie jej cyną nie da żadnego skutku to z czasem może się to zmienić. Przewody których przewodniki są pokryte warstwami galwanicznymi zwykle lepiej nie cynować. Gdy wtyki są przewidziane do lutowania lut jest niezbędny i powinien wystarczyć zwykły lut cynowy. Do lutowania przewodów srebrzonych powinno używać się lutu z dodatkiem srebra lecz bez topnika. Takim lutem gorzej się lutuje. Bywają jednak specjalne audiofilskie luty z dodatkiem srebra i czasem niewielkiej ilości złota. Te luty często zawierają topnik i stosuje się je do lutowania miedzi. Trudno powiedzieć czy takie niewielkie dodatki coś zmieniają w dźwięku ... Raczej bym je odpuścił ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...