Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi :) . Powierzchnie styku we wtykach różnego rodzaju i bardzo często gniazda pokrywa się złotem dla zapobieżenia ich utlenianiu się i dlatego że z wilgocią nie tworzą ogniw galwanicznych. Trochę podobnie jest ze srebrem, bo również się nie utlenia tylko pokrywa warstwą siarczku srebra, który jest przewodnikiem. Same przewody bardzo rzadko pokrywa się złotem. Jeśli jednak przewody są ze srebra lub nim pokryte nie wymagają dodatkowej powłoki antykorozyjnej. Wtedy lepiej ich nie pokrywać warstwą lutu cynowego z topnikiem. Do lutowania srebra i posrebrzanych powierzchni powinno się używać lutów z dodatkiem srebra bez topnika. Można samą końcówkę zabezpieczyć lutem przed rozdzielaniem się gołego przewodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, MobyDick napisał:

Sęk w tym że jeśli kupujesz konfekcjonowane przewody, to są one z reguły sprzedawane w parach, a tu potrzebujesz pojedynczy przewód. Dlatego jeśli kupisz gotowe, to zostanie Ci jeden niepotrzebny. Dlatego lepiej kupić kabel z metra i osobno wtyki bananowe.

No potrzebuje dwóch. Czerwony i czarny do połączenia głośników ze sobą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
4 minuty temu, MobyDick napisał:

To wygląda na sytuacje w której ktoś odkręcił widły od obudowy do przykręcenia przewodu.

Zgadza się, odkręciłem. Pytanie jak tutaj transferowany jest sygnał? Po tym anodyzowanym gwincie? Nawet nie podpinałem tego bo wygląda na żart.
Znalazłem zdjęcie, które chyba pokazuje oryginalny konektor Nakamichi 

Screenshot 2021-01-06 at 23.02.18.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...