Skocz do zawartości

Stereo +/- 3000 zł do pomieszczenia z antresolą


Anna1990

Recommended Posts

Dzień dobry :) 

Potrzebuję pomocy w wyborze pierwszego sprzętu stereo. Nie jestem audiofilem - słucham muzyki z portali streamingujących (Tidal, Sportify). 

Szukam sprzętu w miarę uniwersalnego, przy czym pokój znajduje się w mieszkaniu w centrum miasta, a powierzchnia jest niewielka. Polecano mi zestaw wzmacniacz Yamaha A-S301 lub S201 i kolumny Mission LX-2 lub Yamaha NS-B330. Drugą opcją był zakup interfejsu audio Audient iD4 + przeznaczenie większej sumy na głośniki. Druga opcja jest o tyle fajna, że nagrywamy podcasty w pomieszczeniu, więc od razu jest obsługa mikrofonu.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
+/- 3000 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Wolałabym nowy, ale zdam się na sugestię forumowiczów :)

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Sprzęt stereo.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Brak, przy czym odtwarzam muzykę z komputera lub telefonu (obecnie podłączone pod głośniki komputerowe Creative 2.1 Sound Blaster

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Mam do nagłośnienia pokój, którego łączna powierzchnia to ok. 27 m2, pokój jest na bazie prostokąta z niewielką wnęką. Dwa duże okna - jest dość głośno. Pomieszczenie wysokie (~3,5 m wysokości), z antresolą. Mało mebli.

image.png.7b2d50863d4dd6cb0cad355fd292be22.png

6) Sprzęt na kilka lat czy stopniowe rozbudowywanie
Coś na kilka lat

6) Jakiej muzyki słucham
Głównie elektroniki (Clark, Kiamos, DJ Koze, Bonobo, Moderat), sporo rocka i soft rocka (Coldplay, Queen, Led Zeppelin, Radiohead), mam często fazę na akustykę (Ed Sheeran, koncerty Unplugged), trochę mainstreamu i popu, polskiego hip-hopu. Wszystkiego po trochę. 

8 ) Jakich funkcji oczekuję od sprzętu, pod co będzie podłączony
Źródłem dźwięku jest komputer lub telefon - słucham muzyki z serwisów strumieniujących (głównie TIDAL w jakości HiFi, czyli muzyka w jakości CD). Korzystam z odbiornika audio bluetooth Logitecha: https://www.logitech.com/pl-pl/product/bluetooth-audio-adapter
Najchętniej bym coś powiesiła lub postawiła niewielkie kolumny.
Jeśli na czymś mi zależy, to na możliwości przełączania się między telefonem a komputerem bezprzewodowo i na pilocie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tylko sprzęt używany.

Jeśli szukasz kombo to Onkyo 8250 albo Yamaha RN 602 może RN803 w zależności od ceny używanej z Klipsch F2 / F3 albo Dali 850.

Gdzie będzie stał sprzęt i gdzie Ty będziesz siedzieć słuchając go?

Możesz to nanieść na ten schemat?

Chyba że czysty używany wzmacniacz jak NAD 356 / Denon PMA 1500R i tego typu to wtedy dołozysz sobie Yamahe WXAD 10 jako źródło.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Naniosłam na schemat, tak naprawdę pole odsłuchu to miejsca zaznaczone na szaro.

image.png.e819ac426a5daeb61796e1d4587c73e7.png

Sprzęt może być używany, ale nawet jeśli kupno przekroczy budżet do 30%, to nie będzie to ogromnym problemem. Bardziej chodzi mi o stosunek jakość / cena, bo nie wiem, na ile sprzęt droższy pozwoli rzeczywiście na większą satysfakcję przy parametrach pomieszczenia, takich źródłach dźwięku i niewielkim doświadczeniu.

Jeszcze dwie ważne rzeczy:

- zależy mi bardziej na jakości niż głośności, bo słucham muzyki raczej cicho,

- idealnym rozwiązaniem byłyby kolumny, które mogę powiesić na ścianach. Podłogowe odpadają. Ewentualnie półkowe, o ile nie będą ważyły > 6 kg :)

 

Dużo osób mi ostatnio poleciło RN 602 właśnie :) Jeśli uda się do niego dobrać fajne kolumny, to nie widzę przeciwwskazań, choć nie wykorzystam pewnie amlitunera w całości. Widzę, że RN602 ma MusicCast, będzie duża różnica między RN602 + telefon a wzmacniacz + Yamaha WXAD?

Jestem z Krakowa, więc mogę gdzieś podjechać na odsłuch :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha RN602 to bardzo dobry kierunek. Uzyskujesz szczegółowe i dynamiczne brzmienie z rewelacyjną aplikacją MusicCast, dzięki której będziesz mogła słuchać muzyki z serwisów takich jak Spotify czy Tidal. Tutaj nie potrzebujesz dodatkowej Yamahy WXAD10. Zważywszy na Twoje warunki odsłuchowe oraz preferencje brzmieniowe polecam zwrócić uwagę na Pylon Audio Pearl 25 lub Heco Aurora 700. Pylon Audio Pearl 25 to bardzo dobra przestrzenność dźwięku i bliska średnica. Heco Aurora 700 to muzykalność i mocniejszy bas, który w takim pomieszczeniu będzie mile widziany. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proponuja podlogowki ze wzgledu na wielkosc pomieszczenia, ale do cichego sluchania monitory tez powinny wystarczyc.

Jezeli wzmacniacz to warto wybrac ten wyzszy model Yamaha A-S501 i do tego kolumny Elac Debut 2.0 B6.2, a cena za taki zestaw bedzie nizsza niz poszczegolne elementy kupione osobno.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Anna1990 napisał:

Taki zestaw, ale z R-N602, jest dostępny na Top Hi-Fi obecnie :) Czy to będzie dobry wybór?

Ja osobiscie wybralbym wzmacniacz, ale oba zestawy mozesz posluchac i zdecydujesz co lepsze dla Ciebie. Musisz tez wiedziec, ze w salonie (salka odsluchowa) masz inna akustyke niz w domu i lepiej jest wypozyczyc (od branzy z Forum), zeby nie bylo rozczarowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Hi-Fi nie prowadzi obecnie odsłuchów z uwagi na pandemię, więc pewnie to pozostanie zrobić :) Dziękuję wszystkim za rady.

Pytanie trochę z innej beczki, czy ustawienie kolumn na tej samej wysokości, ale w taki sposób, że jedna będzie ok. 90 cm cofnięta w stosunku do drugiej, zrobi ogromną różnicę w akustyce? Mam dwie opcje, przy czym boję się, że przy wersji A dźwięk z miejsca na kanapie się zgubi.

image.png.266ff55b8c0b6ccd0cd823a2c6d7f0c1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wcześniej już zapoznałam się z artykułem. Kolumny są przede mną (zaznaczyłam miejsce odsłuchu), ale problemem jest ta niewielka wnęka. W innym ustawieniu, przebywając na kanapie (50% czasu odsłuchu) kolumny mam nad sobą, ale przy biurku (50% czasu odsłuchu) mam lewą kolumnę we wnęce (i nie mam możliwości skierowania jej do mnie).

Problem wynika z tego, że siedząc przy biurku jestem skierowana do ściany, siedząc na kanapie - od ściany. Więc ciężko zdefiniować "za". Mogłabym (chyba najłatwiej) ustawić kolumny tam, gdzie są meble, czyli po zupełnie przeciwległej stronie. Ale wówczas kolumny mam zawsze za sobą będąc przy biurku, zawsze przed sobą będąc na kanapie.

image.png.f63aefdac44543efd4e69ef386dc690d.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem koledze pytanie gdzie chce postawić kolumny i nikt nie zareagował :|

Powiem Wam że jestem w szoku. Poszły kolejne propozycje przy takim ustawieniu? Chłopaki co z Wami?

Anna ale chwila bo ja nadal nie rozumiem chyba kluczowej sprawy.

Kolumny we wnęce? Bedziesz słuchać w szarym polu? Ale co tam jest krzesło? Czy siedzisz przy biurku? No bo to nie przejdzie w takim układzie.

Najpierw ustalmy czego Ty tak na prawdę chcesz. A potem poczekamy aż zostaniesz zasypana propozycjami.

PS Zauważyłem że jeśli pisze kobieta to zainteresowanie takim tematem jest dziwnie "większe" :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To ja może jeszcze raz. Pomieszczenie ma w całości 27m2. We "wnęce" jest kanapa, obok jest szeroki parapet, gdzie też zdarza się przesiadywać. Biurko stoi przed wnęką, tak jakby wysunięte? Opis przestrzenny nie jest moją mocną stroną. Z drugiej strony jest ciąg mebli, mogę nad nimi ustawić kolumny, ale zawsze wtedy przy komputerze kolumny są za mną.

Generalnie, podwiesić je mogę wszędzie na ścianach, o ile do kolumn można dokupić uchwyty.

TV nie będzie źródłem dźwięku, bo nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio używałam ;) Gdzie ustawię wzmacniacz/amplituner to w dużym stopniu dowolnie, choć najwygodniej w miejscu biurka. Odtwarzam z telefonu (Tidal, Spotify) lub z komputera (biurko). Słucham albo podczas pracy, albo podczas odpoczynku. Więc tak, czasem przy biurku, czasem na kanapie.

Zrobiłam zdjęcia :) 

P.S. Don't mind the cats.

20200521_071705.jpg

20200521_071658.jpg

20200521_071900.jpg

20200521_072117.jpg

Edytowano przez Anna1990
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Anna1990 napisał:

Mogłabym (chyba najłatwiej) ustawić kolumny tam, gdzie są meble, czyli po zupełnie przeciwległej stronie.

 

To bedzie dobre rozwiazanie oczywiscie do idealu daleko.

11 godzin temu, S4Home napisał:

PS Zauważyłem że jeśli pisze kobieta to zainteresowanie takim tematem jest dziwnie "większe" :P

 

Niby zainteresowanie duze, a pomyslow malo do rozwiazania problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lysyrafal napisał:

Niby zainteresowanie duze, a pomyslow malo do rozwiazania problemu.

Może problem jest, jak kobiety mają w zwyczaju, skomplikowane :)

W takim wypadku aplituner/wzmacniacz musi stanąć w miejscu zielonego prostokąta, pewnie będę musiała zrobić tam półkę. Ewentualnie też z boku, po drugiej stronie.

Podłogówki strasznie mi nie po drodze.

image.png.a10f18282c484fb5ecee22f2d03a5cfb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wysokości jest ta szafka? Bo na oko to mi się wydaje być dość wysoka.

Szczerze to chyba bym ci polecał monitory aktywne bliskiego pola do pracy przy komputerze. A będą one na tyle małe i mobilne że jak siedzisz dłużej na kanapie to mogła byś zmieniać ich położenie.

Teraz te pomarańczowe pola też są ok. Nawet jeżeli to będzie z wysoko to monitory powinny się sprawdzic. Spotkałem się z takim ustawieniem i grało to zaskakująco dobrze mimo że były za wysoko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej 2,2 m. Więc wysoko :)

Oprócz zabawy z kablami, mam możliwość ustawienia ich tam właśnie, lub uchwyty na ścianie przy komputerze/kanapie. Cała reszta będzie mocno skomplikowana. Nawet gdyby miały to być podłogówki, to pewnie ich sensowne rozmieszczenie będzie w takim układzie ciężkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...