Skocz do zawartości

Stereo a późniejsza rozbudowa


Kino domowe

Recommended Posts

Słabe onkyo ze słabą kalibracją + klipsch z wycofanym środkiem no po prostu recepta na dobre granie już w szczególności stereo, czy wy ludzie na prawdę nie widzicie innego świata po za klipschem i onkyo to już jest obrzydliwe... ta monotonność i ciągły wybór umówmy się słabych kolumny a już tym bardziej uniwersalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Warto byłoby posłuchać kolumn przed zakupem. Jeśli miałby to być detaliczny i dynamiczny Klipsch to w takim pomieszczeniu optymalnym rozwiązaniem byłby Klipsch RP6000. Jeśli chciałbyś uzyskać nieco cieplejszy charakter brzmienia to zwróć koniecznie uwagę na Monitor Audio Bronze 6 lub Focal Chora 826 ale w tym przypadku po rabacie wyjdziemy poza zakładany budżet. 
Jeśli chciałbyś uzyskać nieco cieplejszy charakter brzmienia to z Onkyo 565 świetnie zgrają się polskie Pylon Audio Sapphire 31, do których w przyszłości będziesz mógł także dokupić głośnik centralny oraz tyły. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeczytałeś co napisałeś? kupujesz kolumny bo Ci się podobają z wyglądu :) ...Skoro nie znasz i szukasz pomocy to szukaj kolumn uniwersalnych a nie takich skrajnych jak klipsch, naczytałeś się po forach jaki to klipsch nie jest ... no nie jest na pewno nie jest do muzyki.

Aurora 100% razy lepsze pełniejsze brzmienie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jasiek88 napisał:

Ale przeczytałeś co napisałeś? kupujesz kolumny bo Ci się podobają z wyglądu :) ...Skoro nie znasz i szukasz pomocy to szukaj kolumn uniwersalnych a nie takich skrajnych jak klipsch, naczytałeś się po forach jaki to klipsch nie jest ... no nie jest na pewno nie jest do muzyki.

Aurora 100% razy lepsze pełniejsze brzmienie .

Napisalbys mi jakieś propozycje które twoim zdaniem są warte uwagi każde rozważę 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 23:33, Jasiek88 napisał:

Słabe onkyo ze słabą kalibracją + klipsch z wycofanym środkiem no po prostu recepta na dobre granie już w szczególności stereo, czy wy ludzie na prawdę nie widzicie innego świata po za klipschem i onkyo to już jest obrzydliwe... ta monotonność i ciągły wybór umówmy się słabych kolumny a już tym bardziej uniwersalnych.

Klipsche dlatego że w kinie domowym liczą się bardziej wysokie tony na satelitach, resztę nadrabia sub. Ogolnie całość daje gorszy efekt w muzyce ale przy filmach ma bardzo małą konkurencje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Markcox napisał:

Zgoda, że Klipsch gra specyficznie i wszystko zależy do czego "poszukiwacz" ich potrzebuje, do jakich gatunków muzycznych zamierza je wykorzystywać, ale pisanie, że seria RP to słabe kolumny, jest dużym nadużyciem 

Ale ja tego nie napisałem. Chodzi o wypowiedź Jaśka?

@Kino domowe musisz zacząc testować albo zatrzymać się na jednym typie dźwięku. Z klipscha to tylko seria RP faktycznie R jest słaba.

Heco Aurora stoi po przeciwnej stronie grania. Jest miekkie i łagodne na górze.

Może coś po śrdoku Polk RTi A5 albo A7? albo Dynaudio EMIT 30 ?

XT8F nie ma szans an podłączenie do tego amplitunera. Z EMITAmi też może być problem w sumie.

No dobrze by było gdybyś ze dwa modele jednak odsłuchał.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Markcox napisał:

Si ;) 

Kolega w sumie ma jakiś punkt odniesienia

więc może się pochwalić, jak ocenia ten dźwięk, czego mu w stosunku do tych kolumn brakuje

Bass jest słabo kontrolowany ciągnący sie dlatego mam przyciszony bass na frontach a cały zestaw ratuje subwoofer klipscha fakt faktem są to kolumny za 1200zl i nie ma co spodziewać się cudów dlatego chcę zmienić na cos innego.brakuje mi w dzwieku glebi i barwy w filmach mi to nie przeszkadza ale w muzyce już bardzo. To mój 1 zestaw 5.1 także proszę o wyrozumiałość 😁 chciałbym jakiś delikatny kompromis żeby tu i tu było dobrze

Edytowano przez Kino domowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S606 brakuje wszystkiego. Lata temu miałem je w ofercie w innym sklepie. Tylko ze względu na wygląd wyjeżdżały z magazynu

Ale w tamtym czasie lat temu 10? 12? Były inne ciekawe produkty w ofercie ale Jamo rządziło dizajnem. Dokładnie to samo jest teraz przy nowej serii S800 całej. Ktoś kto jest odpowiedzialny za wygląd Jamo od lat robi tam dobra robote.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kino domowe napisał:

 

Kurcze kolumny za tyle kasy i ludzie narzekają xd nie rozumiem tego fenomenu zdecydowałem się na heco aurora 700:)

Fenomen czy nie... ja po odsłuchu kolumn u kumpla Synergy F3 nawet zbytnio sie nie zastanawiałem (dla mnie grały świetnie) i to był błąd

Te kolumny grają kompletnie inaczej

i co najgorsze nie ma innych kolumn które mają takie je****cie jak te RP-8000f a tego bym chciał w swoich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...