Skocz do zawartości

Yamaha RX-V1067 + Polk Audio TSX 330T


mpenza84

Recommended Posts

Cześć!

Jestem laikiem i w cale tego nie ukrywam :-) Mam troszkę kasy uciułane ale czytam i czytam i ni w ząb nic nie wiem.
Mam maks. 3,5k do wydania. Potrzebuję amplituner + dwa głośniki frontowe. Docelowo pewnie zakupię jeszcze jakiegoś suba. Nie mam ambicji na zestaw 5.1. Przynajmniej przez najbliższe kilka lat.
Wiem, że to nie za dużo i dlatego pytanie czy iść w nowy sprzęt czy poszukać raczej czegoś z rynku wtórnego? Jeżeli chodzi o użytkowanie to pewnie 50/50 kino/muzyka. Choć pewnie jak będę miał w końcu na czym słuchać to proporcje zmienią się w kierunku muzyki.

Z rynku wtórnego myślałem o:
https://www.olx.pl/oferta/amplituner-yamaha-rx-v1067-7-1-okazja-CID99-IDD0KSo.html#d127c516e2
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-polk-audio-tsx-330t-czarne-CID99-IDvNtjY.html

Co byście polecili, doradzili?

Edytowano przez mpenza84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytanie : System stereo bez żadnego subwoofera , no chyba , że mnie przekonasz , że masz inne zapatrywanie na własne potrzeby. 

A teraz pytania pomocnicze :

- wielkość pomieszczenia / przydałby się rzut , lub zdjęcie miejsca gdzie zamierzasz ustawić kolumny/

- co będzie źródłem muzyki ?

 

 

-  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Nie wiem jakie mam zapatrywanie na swoje potrzeby bo to będzie moje pierwsze kino domowe... Na pewno nie chcę żeby dźwięk brzmiał jak u łysego z dużym karkiem w BMW 😉

Rzut pomieszczenia. Jak widać nie jest ono standardowe. Na czerwono ułożenie głośników. Obraz idzie z projektora. Ścianka obok lewego głośnika ma jakieś 100 cm wysokości.
image.thumb.png.a4b86632b50329429abf12542db0120c.png

 

Do amplitunera podłączony będzie dekoder TV cyfrowej, Chromecast, Spotify. Sporadycznie będzie odtwarzane coś z płyty czy notebooka. W przyszłości dysk sieciowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. nie jest tragicznie , w tym budżecie jeżeli chodzi o KD nie masz szans , ale naprawdę przy dwóch kolumnach ten pomysł mija się z celem. Pomieszczenie jest spore więc polecam podłogówki , znalazłem też takie urządzenie 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/yamaha-803d-na-gwarancji

możesz oczywiście pójść w tradycyjny wzmacniacz stereo + streamer. Jutro pomyślimy , bo robi się późno :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... i będę walczył z ostrym cieniem mgły...

Głośniki tylko podłogówki. Pierwotnie zamysł był żeby ustawić samo stereo. Na satelitki nie mam miejsca. Na suba nie mam parcia. Poza tym to jednak bliźniak, a za ścianą dwójka małych dzieci więc na grubo zestaw podkręcany będzie sporadycznie.
Jedno wyjście HDMI i 4 wejścia w zupełności wystarczą.

In touch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino odpada. 1067 to fajny amplituner ale jednak kinowy i nie jest Ci potrzebny.

2600 za uzywany RN 803? Powiem Wam trzymają cenę. Dołóż 400 i masz nowy i czarny u nas.

Ewentualnie Onkyo 8390 właśnie z HDMI

Co do kolumn to proponuję poszukać Klipscha F2/F3, Dali 750. Może coś z wyższych Dali Blue ale te będą droższe. Ewentualnie Mission M35i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mpenza84 napisał:

Na satelitki nie mam miejsca. Na suba nie mam parcia.

Czyli zapomnieliśmy o KD i to jest dobra wiadomość :) Yamaha 803 d / bo jednak za nią optuję / daje Ci streaming a więc takie źródła jakie chciałeś i wszystko masz w jednym klocku . Napisz do @S4Home , faktycznie przy małej różnicy cenowej bardziej opłaca się kupić nowy. Wiem , że cena Yamahy zbliża się do kwoty budżetu, a mamy jeszcze kolumny ale naprawdę lepiej budować system na od razu dobrych elementach , niż iść w prowizorkę. Kolumny możesz kupić używane , będzie lepiej jakościowo za tą sama kwotę co nowe.

Np.

https://allegro.pl/oferta/czarne-kolumny-stereo-b-w-cm7-8-ohm-88db-20kg-8903442368

https://allegro.pl/oferta/kolumny-heco-aleva-gt-602-czarne-8924002624

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-ikon-6-mk2-8978354218

Zadzwoń do kolegi forumowego Pumpurka / komis Myślenice - Allegro/ i pogadaj co On tam jeszcze ma w dobrej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W tym przedziale cenowym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie system stereo z możliwością podłączenia subwoofera. Dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha RN602 w połączeniu z Pylon Audio Pearl 25. Zyskujesz przestrzenne i dynamiczne brzmienie, które sprawdzi się zarówno w kinie jak i w stereo. Projektor/TV podłączysz kablem optycznym więc nie ma problemu. W przyszłości wystarczy jedynie zainteresować się zakupem subwoofera. 
Alternatywą może być Pioneer A-40AE + Klipsch Gate jako streamer + Wilson Raptor 7. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Czym różni się amplituner np. 5.1 od amplitunera stereo?
Druga kwestia - nie ma opcji aby podłączenie z projektorem odbyło się poprzez inny kabel niż HDMI. Ten jest poprowadzony pod tynkiem od projektora do gniazdka. Nie dam rady puścić od rzutnika innego kabla.

Widzę, że taka opcja amplituner stereo + dwie kolumny to koszt około 4,5k. W takiej sytuacji jedno będzie trzeba kupić na raty 🙂

W takim razie co proponujecie przy założeniu, że amplituner musi być z HDMI i czarny. Głośniki podłogowe również czarne.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner 5.1, a więc tzw. Kina Domowego służy do reprodukcji dźwięku wielokanałowego , ma kilka słabych zwykle końcówek mocy przeważnie po jednej na kanał . Ma tzw . procesory  DSP, a więc może sztucznie imitować dźwięk jaki jest np. w salach koncertowych , kościołach , tryby do różnych kategorii filmów i tym podobne wodotryski . Ogólnie służy do filmów do muzyki już nie koniecznie.

Natomiast stare poczciwe stereo to wzmacniacz dzielony lub integra  + dwie kolumny. Generalnie Amplitunerami nazywa się również wzmacniacz z radiem , takim amplitunerem jest wspomniana już Yamaha 803 d , bo po za podstawową funkcją wzmacniacza posiada jeszcze streaming.

Jeżeli chcesz podłączenia przez HDMI to w/w Yamaha lub Onkyo.

Z kolumnami jest ten problem , że masz duże pomieszczenie i aby to zabrzmiało powinny być o dużej skuteczności ze względu na amplituner i ze sporymi niskotonowymi. A tutaj już niestety wbijamy się w koszty.

Bodajże dwa lata temu słuchałem na AVS tej Yamahy z Mission QX-3 w fatalnych warunkach akustycznych , bo w holu i byłem pod wrażeniem , że ten zestaw naprawdę brzmiał nieźle.

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/mission-qx-3.html

Ale i tak bym na Twoim miejscu "celował" w kolumny używane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikon 6 MK II nie spasuje do Yamahy. Tutaj Onkyo

8 godzin temu, mpenza84 napisał:

Ok.

Finalnie - Onkyo 8390 + https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-blue-3003-4-ohm-90-5db-9056442474

Będzie ok?

Głośniki nie czarne ale w Castorama jest promo na czarną farbę więc się przemaluje 😉

Może jednak Blue 5005? To Onkyo fajny wydajny klocek. Pisz do nas o cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mpenza84 napisał:

Głośniki nie czarne ale w Castorama jest promo na czarną farbę więc się przemaluje 😉

Ja wiem, że z tą farbą, to żart, ale tak zupełnie serio, to widziałem już tutaj na forum oklejanie kolumn celem zmiany koloru - w zasadzie pewnie podobną okleiną, jak oryginalnie stosowana na wielu kolumnach, zwłaszcza budżetowych.
Więc jeśli ten orzech będzie tak bolał bardzo, to jest to do zrobienia i operacja jest odwracalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy żart. U nas kolega zmienił okleiny dwóch kolumn. Ok nie farbą.

Kupił kiedyś stare Wafle w kolorze srebrnym, zdarł okleine winylową i naniósł brązowy fornir. Szczerze? Rewelacja. Może nie wyglądał oto jak z fabryki na krawędziach. Ale wkład finansowy a rezultat no szał! Ale ludzie się boją otwierać używany sprzęt. Mimo że prawdopodobnie otwierany to on juz był :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...