Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 3k do Marantza PM6006


Piotrek Pszczoła

Recommended Posts

4 godziny temu, Piotrek Pszczoła napisał:

U la la, gorący temat się zrobił :)

Mam nadzieję, że zaowocuje to jednak jakimiś konkretnymi propozycjami ;)

Dzięki - całkiem potężne te monitorki od MA. Myślisz, że wystarczy im jakieś 30-40cm od tylnej ścianki do ściany za nimi? 

Czy obecni tu @S4Home i @Q21 mają możliwość wypożyczenia MA Silver 100 do domu i czy jest w ogóle szansa, że cena po rabatach zbliży się do zakładanego budżetu? Jeśli cena nowych będzie niewiele wyższa niż używanych to byłaby sensowna opcja jeśli sprawdza się w moim mieszkaniu.

Spróbuję też podpytać osobę która sprzedaje używany komplet czy jest szansa wziąć je na próbę i porównać u mnie z Triangle BR03.

 

PS. Sprzedam Tannoy F4 ;)

Marantz z MA to jeszcze gorsze połączenie, niż z Dali. Odpuść sobie kaleczenie uszu...Sprawdź coś łagodniejszego. Coś z Pylon Audio albo Indiana Line

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 22.05.2020 o 17:51, Piotrek Pszczoła napisał:

U la la, gorący temat się zrobił :)

Mam nadzieję, że zaowocuje to jednak jakimiś konkretnymi propozycjami ;)

Dzięki - całkiem potężne te monitorki od MA. Myślisz, że wystarczy im jakieś 30-40cm od tylnej ścianki do ściany za nimi? 

Czy obecni tu @S4Home i @Q21 mają możliwość wypożyczenia MA Silver 100 do domu i czy jest w ogóle szansa, że cena po rabatach zbliży się do zakładanego budżetu? Jeśli cena nowych będzie niewiele wyższa niż używanych to byłaby sensowna opcja jeśli sprawdza się w moim mieszkaniu.

Spróbuję też podpytać osobę która sprzedaje używany komplet czy jest szansa wziąć je na próbę i porównać u mnie z Triangle BR03.

 

PS. Sprzedam Tannoy F4 ;)

Tak mamy tak wypożyczamy i tak dogadamy się. :)

 

Dnia 22.05.2020 o 22:49, Miras23 napisał:

Marantz z MA to jeszcze gorsze połączenie, niż z Dali. Odpuść sobie kaleczenie uszu...Sprawdź coś łagodniejszego. Coś z Pylon Audio albo Indiana Line

Rozwiń swoją myśl.

Pytam na spokojnie zacznijmy wymianę zdań która pomoże koledze zdecydować.

Czyli Dali z Denonem jest ok ale z Marantzem nie?

Marantz z Monitor Audio też nie? Z którymi? I dlaczego?

Ktore Monitory Indiana Line można porównać z Silver 100? Klasą i możliwościami?

P.S. No nie możemy sobie dac rady z tym Karolem. Faktycznie bywa zabawnie, ale dla nas. Dla osoby która potrzebuje porady i jest zielona w temacie no miesza, sieje ferment. Ale co jak co byłby idealnym sprzedawcą internetowym :P 

"Po co chce Pan tego słuchać przecież one mają 91 db skuteczności i są 3 drożne. Zagra ze wszystkim świetnie. Polecam"

:|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - bardzo chętnie bym się dowiedziała czemu nie powinienem próbować MA do Marantza?

 

Tak czy siak - chyba z dotychczasowych propozycji uwag nie było do propozycji Pylon Diamond Monitor i zdecydowałem że chyba od nich chciałbym zacząć.

Co prawda są to dość pokaźne rozmiarem skrzynki a ja mogę je na standach odsunąć od ściany na 30, max 40cm i nie wiem czy to wystarczy żeby nie dudniło i buczało, ale chyba chcę spróbować.

Triangle Borea BR03 które aktualnie testuje są świetne, choć chyba Marantz nie jest do nich stworzony.

Z drugiej strony Marantz nie jest najwyższych lotów i już dawno chciałem spróbować jakiegoś nie bardzo drogiego klocka lampowego, a Triangle podobno z lampą się bardzo lubią :) 

Katastrofa ;)

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Tak mamy tak wypożyczamy i tak dogadamy się. :)

 

Rozwiń swoją myśl.

Pytam na spokojnie zacznijmy wymianę zdań która pomoże koledze zdecydować.

Czyli Dali z Denonem jest ok ale z Marantzem nie?

Marantz z Monitor Audio też nie? Z którymi? I dlaczego?

Ktore Monitory Indiana Line można porównać z Silver 100? Klasą i możliwościami?

P.S. No nie możemy sobie dac rady z tym Karolem. Faktycznie bywa zabawnie, ale dla nas. Dla osoby która potrzebuje porady i jest zielona w temacie no miesza, sieje ferment. Ale co jak co byłby idealnym sprzedawcą internetowym :P 

"Po co chce Pan tego słuchać przecież one mają 91 db skuteczności i są 3 drożne. Zagra ze wszystkim świetnie. Polecam"

:|

S4 home, z przyjemnością:)

-Z Marantzem i z Denonem będzie bardzo podobnie z Dali. Będzie jasno i już. Nie którym to pasuje. 

-Słuchałem wszystkich modeli Denona, nawet te które są dostępne w Japonii, jak np. PM1. I dopiero te są odmienne. Podobnie z Monitor Audio, dopiero seria Platinium jest trochę inna.Wszystkie inne, to "sekutniki"

-Co z tego, że głośniki MA są z trochę wyższej półki, mają lepsze wykonanie obudowy, jak mają agresywną górę i można się zmęczyć. Wolę kupić łagodnego Pylona, który moim zdaniem nie odbiega w ogóle od MA (wykonaniem) lub spokojną Indianą, np. z serii Diva, której kiedyś słuchałem. Lakier na nich również nie odstąpywał od serii Silver...a cena niższa.

Teraz się tak zastanawiam, jaką akustykę macie w salonie, bo czasem mamy tak różne zdanie, że aż ciężko jest uwierzyć. Może wasz pokój, jest jakiś "inny"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 22:35, Piotrek Pszczoła napisał:

Aktualnie posiadam Marantz PM6006 i Tannoye F4 - po osłuchaniu się z nimi stwierdzam, ze są chyba za duże do mojego pomieszczenia - bas potrafi zadudnić, co się nieco uspokaja jak otworze drzwi do sąsiedniego pokoju i łazienki :)
Dodatkowo, choć nie wiem czy to bardziej wina kolumn czy wzmacniacza czy akustyki - jakoś tak jest wrzeszcząco na średnicy. Trochę to temperuje DACiem ale niewystarczająco. Z drugiej strony wydaje miksie ze grają dość fajnie przestrzenią, ale nie mam za wielkiego porównania.

Wstepnie myślałem o KEF Q350, Pylon Diamond Monitor,może Elac Debut Reference, Dynaudio M20 chyba mogą mieć za mało mocy.

Ale po czym stwierdzasz że M20 mogą mieć za mało mocy, po parametrze "moc" ? W sensie inne zagrają głośniej, basem itd ? Tego nie da się określić wg parametrów technicznych. Dynaudio powinny być nazwijmy to "najpotężniejsze" z tego towarzystwa monitorów, ich przetworniki potrafią zwykle więcej od konkurencji.

Posiadasz Tannoy F4 Fusion czy F4 Custom ? Bo to jest różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głośności mi nie zależy, bo to i tak mieszkanie - koncertowych poziomów głośności nie będę osiągał.

Słyszałem za to, że Dynaudio lubią wydajne wzmacniacze żeby pokazać pełnię swoich dynamicznych możliwości, stąd ta powyższa wątpliwość. 

 

Mam Tannoy F4 Fusion.

Custom to jakas poprawiona wersja, tak? Jeszcze przed chwilą nawet nie wiedziałem że taka jest :)

 

 

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

S4 home, z przyjemnością:)

-Z Marantzem i z Denonem będzie bardzo podobnie z Dali. Będzie jasno i już. Nie którym to pasuje. 

-Słuchałem wszystkich modeli Denona, nawet te które są dostępne w Japonii, jak np. PM1. I dopiero te są odmienne. Podobnie z Monitor Audio, dopiero seria Platinium jest trochę inna.Wszystkie inne, to "sekutniki"

-Co z tego, że głośniki MA są z trochę wyższej półki, mają lepsze wykonanie obudowy, jak mają agresywną górę i można się zmęczyć. Wolę kupić łagodnego Pylona, który moim zdaniem nie odbiega w ogóle od MA (wykonaniem) lub spokojną Indianą, np. z serii Diva, której kiedyś słuchałem. Lakier na nich również nie odstąpywał od serii Silver...a cena niższa.

Teraz się tak zastanawiam, jaką akustykę macie w salonie, bo czasem mamy tak różne zdanie, że aż ciężko jest uwierzyć. Może wasz pokój, jest jakiś "inny"

 

Jeżeli pozwolisz :)

Nie zgodzę się aby Denon grał jasno. Oczywiście nie podważam Twojego zdania. Ale jakiegokolwiek Denona słuchałem czy to u nas czy już u klientów to takiego efektu nie doświadczyłem. Marantz owszem gra wyraźniej i jaśniej. ale to nada nie jest suchotnik.

Gdzie miałeś okazję słuchać japońskich wersji Denona?

Dynaudio M20 potrzebują mocy. Mimo że to małe monitory, stosunkowo małe, to lubią mieć zapas mocy płynącą z wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Słuchajcie to nie jest tak do końca że mamy tylni bassport to już 1m od ściany kolumnę. Producenci zdają sobie sprawę i tak stroją te porty, że mniejszą odległość już można mieć. MA już od 30cm można ustawić a to różnica niż 100cm i to opcja przy podłogowych.

Tak - nie miałem na myśli samego umiejscowienia bass-reflexu (chociaż akurat tak wyszło :))

Wiem po swoim przypadku - Tannoy ma BR niby z przodu, a żeby jako-tako grał bez buczenia potrzebuje co najmniej 70cm od tylnej ściany,

Triangle BR03, też BR z przdu, wystarczy 30-40, ale nie wyobrażam sobie mimo to dosunięcia ich do ściany - byłoby słabo.

 

W jakiejś recenzji wyczytałem, że Diamond Monitor potrzebuje dobrych 70cm (zakładam, może błędnie, że ktoś kto to pisał jednak wiedział co pisze a nie sugerował się wylotem BR :) ), stąd moja wątpliwość

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy Marantzu, to czy można założyć,  że gniazdo Jack słuchawkowe powinno mieć raczej podobną sygnaturę brzmieniową jak wyjścia głośnikowe?

Dzisiaj jeszcze robiąc różne takie porównania podpiąłem swoje słuchawki do gniazda słuchawkowego wzmacniacza i doznałem szoku.

Jako źródło mam DAC, który ma zarówno wyjście ze wzmocnieniem słuchawkowym jak i RCA.

No i podpinając moje słuchawki do wyjścia słuchawkowego DACa (AKG M220, czyli w sumie AKG K240 Studio - dość przejrzyste, nieco monitorowe granie z nausznikami welurowymi) jest idealnie - świetna separacja, doskonały, szybki, precyzyjny bas, dość jasne brzmienie).

Po podpięciu do Marantza dramat - takiego przebasowienia to ja na tych słuchawkach nie słyszałem, dodatkowo był jakiś taki zlany ze sobą, kontrabas totalnie buczący zamaist struktury dźwięku - jestem zniesmaczony :)

 

W audio stacjonarnym wielkiego doświadczenia nie mam, więc może to jest tak, że czego nie podłącze do tego Marantza to będzie tak samo? 

Owszem, po zmianie Tannoya F4 na Triangle Borea BR03 w zakresie średnicy i wysokich tonów jest znacznie lepiej, jednak na bazie szału nie ma - niby trochę mniej buczy, jednak dalej o takim "czytelnym" basie mogę pomarzyć

Cóż począć?

Może jednak powinienem wybrać się na odsłuch i porównać coś w lepszych warunkach niż moje mieszkanie? Może uzyskanie takiej słuchawkowej sygnatury dźwięku nie jest możliwe w rozsądnym budżecie?

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Jeżeli pozwolisz :)

Nie zgodzę się aby Denon grał jasno. Oczywiście nie podważam Twojego zdania. Ale jakiegokolwiek Denona słuchałem czy to u nas czy już u klientów to takiego efektu nie doświadczyłem. Marantz owszem gra wyraźniej i jaśniej. ale to nada nie jest suchotnik.

Gdzie miałeś okazję słuchać japońskich wersji Denona?

Dynaudio M20 potrzebują mocy. Mimo że to małe monitory, stosunkowo małe, to lubią mieć zapas mocy płynącą z wzmacniacza.

 

S4home, powiem Ci na temat Denona, co w swoim życiu słuchałem (będzie to na podstawie mojego albumu zdjęciowego)

-Denon PMA 520 (wzm+cd)

-Denon PMA 500 wzm

-Denon PMA 700 wzm

-Denon PMA 1510 wzm

-Denon PMA 2000 wzm

W konfiguracji z głośnikami:

-B&W 685s1

-B&W 685 s2

-Dali Ikon 6

-Dali Ikon 6 mk2

-Monitor Audio RS6

-Pylon Audio Pearl 20

Fakt, większość tych głośników brzmi jasno, ale z innymi wzmacniaczami jakie później miałem, a były to na przykład:

NAIM 5, Electrocompaniet ECI3, ECI5, Yamaha AS2000 czy Krell kav400 były inaczej...

I to było miętolone, w dobrze przygotowanym pokoju odsłuchu i...ZAWSZE DENON grał jasno i czasem aż mnie irytował...

Denon był/jest dobry na początek drogi i koniec. To tak jak, kupić Fiata Punto na pierwszy samochód. Tyle.

 

PMA s1 słuchałem w Japoni. Byłem kilka lat temu w tym kraju. W jednym ze salonów w Tokio. Szkoda, że Europa tego nie zobaczyła...

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotrek Pszczoła napisał:

Wiem po swoim przypadku - Tannoy ma BR niby z przodu, a żeby jako-tako grał bez buczenia potrzebuje co najmniej 70cm od tylnej ściany,

Bo Bass reflex nie ma tu żadnego znaczenia. Tannoya w swojej konstrukcji lubi i raczej powinien stać  daleko od ściany. Ale są kolumny które moga stać blisko.

Dziekuje za wyjasnienie Miras. Szanuję Twoje zdanie. I absolutnie nie w ramach kłótni: dla mnie nie gra jasno. 

9 godzin temu, marcinc napisał:

Swego czasu porównywałem PM6006 z PM8006 i obydwa pamiętam z raczej równego, ciepłego grania. Nigdy bym nie powiedział, że jeden albo drugi gra jasno.

Widże że nie tylko dla mnie.

Natomiast każdy odbiera dźwięk inaczej.

Od tego sa testy.

9 godzin temu, Piotrek Pszczoła napisał:

Owszem, po zmianie Tannoya F4 na Triangle Borea BR03 w zakresie średnicy i wysokich tonów jest znacznie lepiej, jednak na bazie szału nie ma - niby trochę mniej buczy, jednak dalej o takim "czytelnym" basie mogę pomarzyć

Cóż począć?

Szukać dalej. Sprawdż Magnaty z serii Quantum. Obojętnie które. Ewentualnie nowa seria Signature. Tu jest bardzo punktowy i szybki bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno jeszcze popróbuję.

 

A z tym wątkiem słuchawkowym nikt nie jest w stanie czegoś podpowiedzieć?

Chyba spróbuję (no bo czemu nie) ze zmianą wzmacniacza, na coś co ma doskonałą kontrolę basu jeśli  nawet na słuchawkach Marantz był w stanie zrobić to co zrobił, to może jest to jednak jakiś trop.

Co tu się może sprawdzić? Jakiś Rotel? Exposure? Audiolab?

A może budżetowy Pioneer A40?

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - dam jeszcze szansę Marantzowi :)

Jutro z salonu li sąsiedzku wypożyczam Elac Debut Reference B6

 

Wydaje mi sie, że spodobał mi się nieco jaśniejszy i szczegółowy sposób grania Triangli, ale spróbuję - a nuż jednak przeskoczy mi coś spowrotem :)

Jeśli nie, no to będę próbował dalej :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się ciekawie rozwinął, więc pozwolę sobie napisać co tam nasłuchałem :)

 

Po 2 dniach słuchania Debut Reference na zmianę  Triangle Borea mam niezłą zagwozdkę :)

S4Home masz absolutną rację - jest mniej góry za to dźwięk za sprawą basu i średnicy jest cieplejszy i lepiej wypełniony, może nawet nieco za bardzo, jestem zdumiony ilością basu z tych nie takich wielkich skrzynek. No i samo wykonanie ELACów jest doskonałe, bije z nich solidność.

ELACom w przeciwieństwie brakuje jednak tego czegoś ;) Triangle dają niesamowite wrażenie obcowania z prawdziwymi instrumentami, choć w tym porównaniu dźwięk jest nieco odchudzony.

Tak czy siak - obydwie opcje z Marantzem to nie to, choć obuwie są mega ciekawe i nie tak wiele im brakuje pomimo różnic :)

Moge szukać dalej ( jednak te MA Silver 100 ???) lub pomyśleć o wymianie wzmacniacza.

ELACom brakuje nieco blasku i zdecydowanie kontroli na basie, mogłoby być go też nieco mniej - czy taki Rotel A11 nie byłby dobrym strzałem?

Jaki wzmacniacz mógłby nieco docieplić Triangle bez utraty kontroli na basie?

Tu nie mam pomysłów specjalnych. Audiolab 6000a? Jakiś NAD? Tania lampa?

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Korzystając z bliskości prawie po sąsiedzku pewnego sklepu na literę T ;) udało mi sie wypożyczyć i posłuchać u siebie Bowers Wilkins 606, trochę dzięki zachęceniu ciekawymi spostrzeżeniami kolegi @Kraft - dzięki za inspirację :)

Jasny gwint, nareszcie znalazłem bas którego szukałem - punktowy, szybki, bez nawet cienia buczenia (do tej pory jedyna kolumna z bass reflexem z tyłu, niezłe zaskoczenie :) ). Co prawda brakowało mu nieco zejścia jak z nawet podstawkowych Triangli czy ELACów, ale nie jest to dla mnie priorytet. Dodatkowo szerokości i głębokość sceny, separacja instrumentów, wokale i detaliczność na poziomie jakiego do tej pory nie słyszałem w kolumnach do 3k.

Niestety są też minusy :)

Dźwięk z powodu rozjaśnienia stracił autentyczny charakter i naturalną, autentyczną barwę które czułem z Triangle Borea BR03. 

Para z Marantzem PM6006 też jest chyba nie do końca, bo tweeter potrafił metalicznie zakłuć w uszy - korzystając ze źródeł cyfrowych po RCA a i dynamika pojawiała się raczej przy większych poziomach głośności, więc zastanawiam się czy ten Marantz ma wystarczająco prądu żeby te kolumienki napędzić, bo podobno lubią prąd :)

Winyle korzystając z przedwzmacniacza gramofonowego Marantza i wkładki AT95e brzmiały już za to wyśmienicie bez kłucia w uszy.

 

I teraz w sumie nie wiem - czy prościej będzie dobrać do Bowersów wzmacniacz, który je nieco utemperuje (jakiś używany Musical Fidelity M3si czy M2si, może coś innego?) i docieplając barwę zbliży je do naturalności (cos takiego da się zmienić samym doborem wzmacniacza??) czy może wzmacniacz do Triangli, który lepiej niż Marantz będzie punktowo trzymał ich bas? 

Nie mam pojęcia, która droga ma większe szanse na powodzenie :(

A jeśli szukać dalej to co? Jednak te Silvery 100, które średnicę, na której mi zależy ponoć traktują nieco po macoszemu?

A może spróbować Focal Aria 906, które choć powyżej budżetu to jako używane mogą być na granicy tego ile chcę wydać?

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrek Pszczoła napisał:

Para z Marantzem PM6006 też jest chyba nie do końca, bo tweeter potrafił metalicznie zakłuć w uszy

No i właśnie ja tak je pamiętam. Dlatego się dziwie że Kraft na PM 8005 tego nie ma.

Do Bowersów dobrze dobrać coś łagodnego. np Magnata MA 1000. łagodny a ultra wydajny.

Ewentualnie sprawdź właśnie Monitor Audio. Tez są jasne ale nie kłujące.

Aria 906 gra bardziej Vką. Ale też może się podobać. Spróbuj,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to trochę mnie zniechęciłeś do Aria 906 - w takim układzie może to jedna nie do końca trafny kierunek.

 

Magnat MA 1000 może i fajny, ale nowy jest jednak dość mocno poza moim zasięgiem, a używanych brak.

Coś w okolicach 3-3,5k warto sprawdzić? Parują to z Rotelem, ale obawiam się że odczucia będą podobne do Marantza, którego mam.

Jest sporo tematów, ale dotyczą raczej poprzednich serii BW, które podobno grają jeszcze jaśniej/ostrzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Aria 906 bym tak od razu nie skreślał w połączeniu z Marantzem pm6006. To kolumny które mają więcej basu niż kolumny idealnie liniowe. Jednak większość kolumn jest tak budowanych. Wysokie tony są wyraziste i połyskliwe przez dobre oddanie struktury tych dźwięków, a nie przez ich podbicie. W tym zakresie podbicie charakterystyki przypada na sam skraj pasma gdzie występuje już bardzo niewiele z dźwięków produkowanych przez instrumenty muzyczne. Ma to raczej skompensować ubytki w przeciętnych pomieszczeniach przystosowanych do słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...