Skocz do zawartości

Saxo 60 + CA CXA81


Gość

Recommended Posts

Ja posiadam niższy model Saxo 40 który gra z modowanym NADem 356. Jestem z nich zadowlony. Potrafią grać rozdzielczo, detalicznie i zschodzić nprawdę całkiem nisko z dobrym, punktowym base. Moga stac naprawde bardzo blisko ściany pomimo tylnego bassrefleksu. Można złaożyć, że z 60tą powinno byc jeszcze lepiej. Do małych pomieszczen do 20m2, myślę ze seria sprawdza, ale jak zawsze warto przed ostateczną decyzją posłuchać różnych opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zależy na dobrej jakości "ciepłego" dźwięku przy "niedyskotekowych" poziomach głośności. Chociaż czasamy mam dużą ochotę zrobić z moją sąsiadką zza ściany to samo co zrobił Macaulay Culkin ze swoim ojcem w teledysku Michaela Jacksona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre połączenie Saxo z CA. Do 30m2 idealny będzie model Saxo 60. Takie połączenie zapewni Ci spójny, plastyczny dźwięk, dobrą podstawę basową, dźwięk pełny także przy cichszych odsłuchach. Jak najbardziej rekomenduję, zresztą zapraszam serdecznie na odsłuchy, nasza górna sala ma 30m2, Saxo 60 grają w takim pomieszczeniu rewelacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

To bardzo dobre połączenie Saxo z CA. Do 30m2 idealny będzie model Saxo 60. Takie połączenie zapewni Ci spójny, plastyczny dźwięk, dobrą podstawę basową, dźwięk pełny także przy cichszych odsłuchach. Jak najbardziej rekomenduję, zresztą zapraszam serdecznie na odsłuchy, nasza górna sala ma 30m2, Saxo 60 grają w takim pomieszczeniu rewelacyjnie.

Chętnie, ale niestety na odsłuchy nie ma szans. Mogę jedynie polegać na opinii innych i później ewentualnie ryzyk fizyk. 

Trochę mało się te kolumny przewijają i to nie tylko na tym forum, i trudno coś wyczytać.

Podoba mi się ich minimalistyczny styl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne wrażenie ale co kto lubi.

9 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

Chętnie, ale niestety na odsłuchy nie ma szans. Mogę jedynie polegać na opinii innych i później ewentualnie ryzyk fizyk. 

Trochę mało się te kolumny przewijają i to nie tylko na tym forum, i trudno coś wyczytać.

Podoba mi się ich minimalistyczny styl.

To na pewno nie są kolumny do kupowania w ciemno. To nie Heco czy Dali

Q21 jest ich dystrybutorem dlaczego ni weźmiesz od nich na testy? Nie rozumiem dlaczego tak się boisz sprawdzić. To kupić w ciemno możesz a na wypożyczenie i testy nie?

Ja ze swojej strony ze smukłych kolumn polecę Ci nowe ELAC Debuf Reference DBR52. Zwłaszcza pod Cambridge CXA81.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

Chętnie, ale niestety na odsłuchy nie ma szans. Mogę jedynie polegać na opinii innych i później ewentualnie ryzyk fizyk. 

Trochę mało się te kolumny przewijają i to nie tylko na tym forum, i trudno coś wyczytać.

Podoba mi się ich minimalistyczny styl.

Napisz do mnie wiadomość w sprawie wypożyczenia tych kolumn. Potrafią na prawdę pozytywnie zaskoczyć z mocniejszym wzmacniaczem. W ciemno nie ma sensu kupować. Najlepiej jest zawsze posłuchać i ocenić samemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie rozumiem dlaczego tak się boisz sprawdzić. To kupić w ciemno możesz a na wypożyczenie i testy nie?

Ja się nie boję, to Wy balibyście dotknąć kartonu po zwrocie kolumn. Mieszkam we Włoszech i tutaj na odsłuchy jest mała szansa (z wirusem czy bez wirus) a na przyjazd do Polski raczej na razie szans nie ma. Stąd też próbuję innych sposobów chociaż wiem, że nie są idealne. 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Napisz do mnie wiadomość w sprawie wypożyczenia tych kolumn

Wypożyczenie też raczej nie wchodzi w grę, bo koszty wysyłki nie są zbyt wysokie. Przy zakupie rozpływają się po kościach, ale przy wypożyczeniu już nie. 

 

Już to parę razy pisałem i powtórzę kolejny, gbybym miał możliwość na odsłuchy w domu lub salonie to już dawno bym to zrobił i w ogóle by mnie na tym forum nie było. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie faktycznie trzeba byłoby zaryzykować. W ciemno bardzo ciężko będzie podjąć decyzję ale może być sytuacja, że to właśnie CXA81 + Saxo 60 będą strzałem w 10.  Tak na prawdę w ciemno nie można napisać, że coś będzie idealnym rozwiązaniem.  Dotyczy to także Heco czy Dali, które po odsłuchach nie zawsze przypadają do gustu.  Tendencja z Saxo jest taka, że jak klient kupuje nawet w ciemno to ich nie zwraca ale czy tak będzie w Twoim przypadku? Tego niestety nie wiemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

W takim razie faktycznie trzeba byłoby zaryzykować. W ciemno bardzo ciężko będzie podjąć decyzję ale może być sytuacja, że to właśnie CXA81 + Saxo 60 będą strzałem w 10.  Tak na prawdę w ciemno nie można napisać, że coś będzie idealnym rozwiązaniem.  Dotyczy to także Heco czy Dali, które po odsłuchach nie zawsze przypadają do gustu.  Tendencja z Saxo jest taka, że jak klient kupuje nawet w ciemno to ich nie zwraca ale czy tak będzie w Twoim przypadku? Tego niestety nie wiemy. 

W pełni się zgadzam. Nawet po odsłuchaniu dziesięciu zestawów i wybraniu tego jedynego może być tak, że jest jeszcze inny jedenasty, który jest bliższy ideałowi (tylko bliższy).

"Tendencja z Saxo jest taka, że jak klient kupuje nawet w ciemno to ich nie zwraca ale czy tak będzie w Twoim przypadku?" Pytanie tylko (czysto retoryczne, bo odpowiedź to oczywiście tajemnica handlowa) ilu jest tych, co kupują. 

Chodziło mi też właśnie, żeby się również użytkownicy wypowiedzieli: "zadowolony jestem", "nie jestem zadowolony", itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

ilu jest tych, co kupują.

Nie jest to tajemnicą. Ostatnio jest spory wzrost zainteresowania tymi kolumnami. Klienci bardzo często chcą przyjechać i posłuchać ich w naszym salonie. W ostatnim tygodniu kilka kompletów wyszło od nas do klientów. 
O opinię klientów trzeba jeszcze pewnie poczekać. Masz dostępną recenzję w sieci http://highfidelity.pl/@main-3679&lang= ale wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch, który w Twoim przypadku niestety jest niemożliwy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w czasach obecnych sprzedaż jest uwarunkowana mniej lub bardziej agresywnym marketingiem ze strony producenta.  To, że kolumny (i inny towar) danego producenta sprzedają się lepiej od innych nie koniecznie musi oznaczać, że te lepiej sprzedające się są lepsze od tych mniej sprzedających się.

Tych Saxo 60 jak i innych kolumn System Audio np. tutaj we Włoszech nie uświadczysz. Nawet w internecie je tutaj trudno kupić. W przeciwnym razie kupiłbym i po prostu bezczelnie odesłał gdyby mi nie podeszły chociaż uważam to za niezbyt uczciwe podejście ze strony kupującego (w przypadku kupna butów to ok, ale nie takich rzeczy jak np. kolumny). Pytanie tylko, czy System Audio nie musi ich reklamować bo same się obronią czy się po prostu się nie sprzedawały i zniknęły z rynku (mam na myśli tylko rynek włoski). Laik w temacie audio w ciemno kupi B&W bo słyszał, że dobre i idą jak woda.

Czytałem już wcześniej te recenzję, ale na ile jest ona obiektywna to wiadomo od czego zależy.

Mam nadzieję chociaż nikłą, że ktoś z Waszych klientów pokusi się o krótką recenzję tak jak ja to zrobiłem w przypadku CXA 81 i CXN Cambridge Audio. To by dużo pomogło takim wygnańcom jak ja, którzy to nie wiadomo kiedy ponownie ojczyznę zobaczą.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...