Skocz do zawartości

Na co Polk Audio Rti A7?


Remi Franek

Recommended Posts

Cześć,

proste pytanie w szczególności do pracowników lub właścicieli salonów audio. Mam obecnie Polk Audio Rti A7 i zastanawiam się czy warto się przesiąść na:

a) Polk Audio Rti A9

b) Polk Audio Signature S60E

... chyba że coś innego :) np. Dynaudio Excite x44.

Pokój to otwarty salon z kuchnią 60 metrów... słuchałem już bardzo dużo (oprócz polków z punktu a i b ale zakładam że klimat grania jest podobny do A7 tylko lepiej w przypadku A9 ale nie wiem na ile lepiej). Z tych co słuchałem to większość grała dla mnie max trochę lepiej od rti a7 (budżet to max 12k na parę ale najelpiej 6k na parę ... jestem bardzo pragmatyczny).

Jedyne kolumny ktore mnie zaciekwiły to B&W 703 ale na początku brakowało mi basu ... później już sam nie wiem i bede chciał je sprawdzić u siebie w domu. 

To może warto jednak A9 lub coś innego? :)

Aha, ma to grać z kompletem Emotiva MC-700 plus Emotiva A-5175

Pomocy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli charakter brzmienia odpowiada Ci, to w tak dużym pomieszczeniu wymiana na RTI A9 ma sens. Natomiast jeśli chcesz iść w górę z jakością dźwięku, proponowałbym posłuchać Kef R900 oraz trochę droższe, ale możliwe że będące strzałem w dziesiątkę - Klipsch RF-7 MK3.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

PS
Podałeś urządzenia Emotiva do kina domowego, budujesz kino, czy zestaw stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jeśli charakter brzmienia odpowiada Ci, to w tak dużym pomieszczeniu wymiana na RTI A9 ma sens. Natomiast jeśli chcesz iść w górę z jakością dźwięku, proponowałbym posłuchać Kef R900 oraz trochę droższe, ale możliwe że będące strzałem w dziesiątkę - Klipsch RF-7 MK3.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

PS
Podałeś urządzenia Emotiva do kina domowego, budujesz kino, czy zestaw stereo?

Czesc,

dzięki za sugestię. Kef miałem przesłuchać ale brakło na razie możliwości. Myśłałem o R700 bo mam też małe ograniczenie ze wzlgędu na miejsce dla jednej kolumny (lewa mieści się pomiędzy półkami gdzie jest 30 cm szerokości).

Klipsch te co słuchałem nigdy mi nie pasowały ale może te RF-y grają lepiej. Dla mnie standardowe klipsch nie mają ani czystosci B&W ani takich basów jak Polk czy Dynaudio.

Do Pabianic trochę daleko ale w sumie można pomyśleć bo mamy znajomych blisko :).

Buduje kino ale z dobrym stereo. Wiem że większość napisze że to brednie ale zestaw o którym napisałem powyżej robi robotę. Gra równie dobrze co wzmacniacze stereo w podobnych cenach łącznie. Nie rzucam słów na wiatr i testowałem to u siebie. MC700 nie ma atmosa i serwisow streamingowych (które ogarniam akurat chromecast audio i apple tv a pewnie dokupię bluesound node 2i) ale dzwięk stereo daje wyśmienity a razem z A-5175 w kinie gra lepiej niż większość amplitunerów z atmosem w cenie do kilku tysięcy (miałem np. w tym tygodniu NAD 758 v3). Polecam sprawdzić :).

 

 

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Tak jak powyżej , jeśli zasilaniem jest procesor oraz wzmacniacz 5 kanałowy , to szału na niczym nie będzie :D

btw kef r900 powinien zrobić robotę

ale słuchałeś tego kompletu czy też piszesz tak z założenia? :) ... Miałem wcześniej Onkyo RZ820, po drodze Marantz HD AMP-1 i PM8006, Denon PMA-1600. Droższych stereo nie słuchałem ... wszystkie wzmacniacze grały o niebo lepiej niż Onkyo ale żaden z nich nie grał lepiej od powyższego kompletu Emotivy i żaden nie obsługiwał kina domowego ... stąd została Emotiva. Może wzmacniacze powyżej 10k grają lepiej ale to co mam mi spokojnie wystarczy vs budżet na to. Tu nie chodzi o to że nie mogę tego kupić .. ja po prostu nie widzę na to sensu :)

Edytowano przez Remi Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef R700 nie będą dobrym rozwiązaniem do takiego pomieszczenia. Warto pokombinować z ustawieniem i może uda się umieścić 900. Jeśli nie będzie to możliwe to Polk Audio RTI A9 zagrają potężniejszym dźwiękiem względem RTI A7. Jeśli brakuje Ci mocniejszego dołu i nieco większej szczegółowości to powinny się sprawdzić. ALternatywą dla Polków mogą być polskie Pylon Audio Diamond 30, które zagrają zdedydowanie szerszą prezentacją sceny dźwiękowej i bardziej kontrolowanym dołem. Dodatkowo średnica będzie bardziej naturalna, delikatnie ocieplona. 

Jeśli znajomi są gdzieś niedaleko Pabainic to koniecznie zapraszam po drodze do nas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiana na kolejne Polki to taki średni pomysł. Bedzie leiej ale po prostu szkoda kasy.

W przypadku A9 zagrają mocniej.

W przypadku serii S60 będzie jaśniej i nie tak obficie na basie.

Skoro spodobały Ci się Bowersy to znaczy że oczekujesz brzmienia jaśniejszego i dokładniejszego.

Poszukaj Magnata 759 albo 757 tu masz takie granie a basu Ci nie braknie. Do tego są tańsze. Do tego nowe HECO Revolution 7 czy też 9.

KEF byłby dobrą opcją ale to granie zupełnie odmienne. Delikatne na górze zatem i R700 i R900 są świetne na basie i delikatne na górze. Odmienne granie od Bowersa i wspomnianych wyżej. Do zestawu dopisał bym jeszcze Fyne F502 gdzie masz i bas i górę i wyborną średnice.

Zapraszam

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowers zagrały po prostu inaczej  ... nie wiem czy tego oczekuję bo muszę posłuchać ich w domu i dłużej niż 10-15 minut. Może być tak że kompletnie mi to nie podejdzie. Bardzo ciekawe są te propozycje Magnata i Heco tylko muszę znaleźć miejsce gdzie je usłyszeć, podobnie z R900.

O A9 mysłałem ze tego powodu że mniej więcej wiem czego można się spodziewać a też mozna je czasem złapać w dobrej cenie (tak jak kiedyś kupiłem Rti A7).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślałem o Quadral Platinium Plus 9. Słuchał tego ktoś? Widziałem jedno porównanie 7 do F 502.

@S4Home A Rev 9 vs F 502? Rev 9 jest duże i w razie czego mogę wziąć do domu ale się boje że się narobię a efektu nie będzie więc zastanawiam się czy na razie nie przetestować F502. 

Gdzie w Warszawie mozna słuchać Quadrali lub Magnatów?

14 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Ta Emotiva może fajnie Tobie zagrać z Martin Logan Motion60, też mogą się spodobać Monitor Audio Siver500, Focal Aria ale te największe 948 bo 926. Kef R900 trzeba posłuchać nowa seria lepiej gra R-ek.

Kiedyś słuchałem Silver 10 i było całkiem. 948 nie słuchałem i zobaczę. Nie do końca zrozumiałem co z KEF? Trzeba poczekać na nowe R zamiast wziąć pod uwagę starą R900?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było słuchane w weekend:

a) Quadral Platinum 9 Plus

b) Opera Quinta

Pierwsze ok ale bez rewelacji (spodziewałem się czegoś lepszego) ale drugie mnie bardzo miło zaskoczyły. Szczególnie umiejętność wygenerowania trójwymiarowej przestrzeni dla dzwięku (nie wiem jak to poprawnie nazwać ale ja to tak odczuwam). Cena niestety wysoka, nie wykluczam zakupu ale na razie wolę poszukać czegoś tańszego co może dać podobny efekty. Zobaczymy jak Fyne F502.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2020 o 11:23, Remi Franek napisał:

@S4Home A Rev 9 vs F 502? Rev 9 jest duże i w razie czego mogę wziąć do domu ale się boje że się narobię a efektu nie będzie więc zastanawiam się czy na razie nie przetestować F502. 

Moim zdaniem Fyne grają ładniej całościowo. Heco Revolution 9 to power. Brzmienie z energią, konkretnym basem, Szybkim zwinnym i potężnym

Fyne nadrabiają każdym pasmem. Ich bas jest konkretny ale nie traci na tym średnica czy przestrzeń. Do tego jednak głośniki koncentryczne prezentują charakterystyczne źródło wokalu i sopranu.

Włosi to umieją. :) Opera jest mało znana u nas ale jak ktoś odsłucha i mu się spodoba to duża szansa że zostanie w tym wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff ...

jest ciężko :) ... Fyne Audio ok :) ... mile, cieple ale za bardzo podobne do Polkow (z lepszym basem i przestrzenią ale gorsza góra) wiec nie zdecyduje sie na nie.

Od wczoraj mam u siebie w tym samym czasie B&W 703 i to mi sie podoba ... zostali wiec juz właściwie dwaj zawodnicy Opera Quinta oraz B&W 703 (nie słuchałem jeszcze 603 ktore sa dwa razy tańsze). Obydwa mieszczą sie w budżecie (aczkolwiek oczywiście wolałbym wydać dwa razy mniej) ale na samym krańcu mojego wewnętrznego racjonalizmu ile warto dołożyć do lepszego dźwięku ... Jakby 703 kosztowały 8-9 to nie byłoby dyskusji. Tak przy 11-12 dochodzą jeszcze opery i brakuje mi trochę przetestowania Oper w domu czy dadzą tez tak jasny i czysty dźwięk u mnie jak 703. 

Obydwie kolumny tez maja piękne wykonanie. Kolorystycznie pewnie białe 703 mi bardziej pasują ale czarnej operze w w moim wnętrzu tez nic przeszkadza a dodatkowo czuć na niej jakość wykonania Premium (zreszta na 703 tez :).

Moze ktoś słuchał obie na raz albo miał podobny dylemat? Zastanawiam sie tez jak przy kinie. Wczoraj oglądałem trochę filmów w komplecie z 703 i było ok (aczkolwiek zestaw teraz mam mega dziwny bo 703 plus Polk CSI a6 jako centralny i satelity Tonsil siesta oraz sub tonsila Active 250 :)

Pomocy :)

Aha, coś muszę wybrać bo Polki sprzedane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Remi Franek napisał:

B&W 703 (nie słuchałem jeszcze 603 ktore sa dwa razy tańsze). Obydwa mieszczą sie w budżecie (aczkolwiek oczywiście wolałbym wydać dwa razy mniej) ale na samym krańcu mojego wewnętrznego racjonalizmu ile warto dołożyć do lepszego dźwięku ... Jakby 703 kosztowały 8-9 to nie byłoby dyskusji.:)

Też się nad tym ostatnio zastanawiam. Porównywałem bezpośrednio w sklepie 705, 704 i 603. Na pewno modele wyższej serii nie zdeklasowały 600-tek. Wszystkie grały podobnie. Wprawdzie na jednym utworze 704-ki zagrały najbardziej namacalnie, ale nie wiem, czy to nie jakiś błąd odsłuchu. 20-25 min. na każdą kolumnę, to nie jest dużo czasu. W dodatku w nieznanym akustycznie pomieszczeniu. Można wiele rzeczy przeoczyć. W innym sklepie słuchałem jeszcze 706-tek. Miałem też te kolumny u siebie w domu na dłuższym odsłuchu. Mniej więcej wiem zatem, na co stać te wszystkie Bowersy. Teraz zamówiłem do domu 603-ki. Mam już ukształtowane oczekiwania wobec nich. Jeśli je spełnią, to nie będę kombinował z droższymi modelami. Niby każdy element techniki głośnikowej 700-tki mają nieco lepszy, ale na ile to słychać i czy warto za to dopłacać aż tyle pieniędzy? Też muszę znaleźć odpowiedź na to pytanie. Będę śledził, jak Ty wybrniesz z tego dylematu. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...