Skocz do zawartości

Przymusowa zmiana sprzętu, a więc czemu nie na lepszy?


Recommended Posts

Witam!
Jak w temacie jestem zmuszony do rozstania się z amplitunerem podłączonym do PC (sp-dif) wyposażonego w k.dźwiękową ASUS Xonar D2.
Chciałbym wydać poniżej 1000zł, więc kino domowe nie wchodzi w grę, a nalegam na 5.1 (nie 7.1) więc pozostają chyba kolumienki.
Myślałem nad Z-5500 ale podobno nie są takie genialne jakby się wydawało, poza tym są już "stare" (nie moje opinie, ja osobiście ich nie słyszałem).
Planowany zakup nowego sprzętu będzie gdzieś koło kwietnia ale to jest 20% pewności ze względu na zawiłe okoliczności, pozostaje pewny fakt, że z amplitunerem będę musiał się pożegnać.
Dla informacji: zamierzam słuchać muzyki (nie w mp3!!), oglądać filmy no i grać...
(dla zainteresowanych - TAK DZIAŁA EAX i 5.1 w grach na amplitunerze)
Z góry dzięki za zainteresowanie :]

PS: na odcinku poniżej 1,5m lepszy jest kabel optyczny sp-dif czy analogowy? - jeśli analogowy to jak gruby musi być żeby nie było strat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner i dobre kolumienki icon_biggrin.gif jaki zestaw wejdzie w tysiąc, żeby miał obsługę DTS (nie znam się więc zakładam że nie każdy ma) - tak działa mi EAX - i najlepiej żeby był to sam amp i kolumny bez reszty z kina domowego, albo amp osobno od kolumienek, wtedy jakie kolumienki.
I ten tysiąc to takie optymistyczne założenie, dobrze by było gdyby były tańsze alternatywy icon_biggrin.gif

co do kolumienek to nie mogą być za duże bo mi się nie zmieszczą pod skos, mam to wszystko nieźle ściśnięte, najlepiej na "patykach" bez drewnianej skrzyni, chyba że to ma wpływ na dźwięk to coś się wymyśli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do allegro są mieszane opinie... Czego dokładnie mam szukać? icon_smile.gif Nazwy firmy przetworniki, to wszystko jest mi obce icon_razz.gif jeśli chodzi o sprzęt grający to jestem laikiem więc kupie coś co będzie fajnie opisane, a niekoniecznie fajnie grające. Czy są głośniki komputerowe porównywalnej jakości do zwykłych?

poprawka do pierwszego postu: muszę rozstać się z amplitunerem z głośnikami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...