Skocz do zawartości

Wzmacniacz/amplituner + kolumny do 1500zł.


Aggressive

Recommended Posts

Cześć. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze wzmacniacza/amplitunera oraz kolumn podstawkowych do salonu o powierzchni 38m2.

Z racji na bardzo kiepska akustykę pomieszczenia (l-ka), oraz samo miejsce w którym będą one stały (wnęka w meblościance obok tv) odrzuciłem na starcie kolumny podłogowe. Z racji na niski budżet jestem zdecydowany na zakup używanego sprzętu. Dom/salon świeżo postawiony więc jakiś sprzęt w stylu vintage odpada. Wiem, że wygląd nie robi dźwięku, ale jest to jednak dla mnie kluczowy aspekt. Zapytacie może po co chce w ogóle inwestować w to kasę skoro pomieszczenie źle przygotowane. Po pierwsze dla sprawdzenia jak to w rzeczywistości będzie "współgrać" i czy tylko tak słabo to wygląda na papierze, a po drugie wydaje mi się, że każdy zewnętrzny głośnik będzie niż ten w tv.

Kolumny głównie pod tv, ale także do odtwarzania muzyki od czasu do czasu. Głównie grane ciepłe radiowe brzmienia (pop, dance, rock, klasyczna). Zastanawiam się jeszcze nad funkcją radia wbudowanego (amplituner) lub osobnego tunera, ale tutaj liczę na Waszą pomoc. 

Oczywiście byłbym bardzo wdzięczny za podawanie konkretnych nazw sprzętu jakiego powinienem poszukiwać w tym budżecie, ale żeby nie było, że idę na łatwiznę byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki na co zwracać uwagę w specyfikacji urządzeń aby to dobrze brzmiało i prawidłowo współgrało ze sobą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże wymagania względem ceny

1. Monitory do 38m - NIE

2. Monitory w szafce - NIE

3. Funkcje sieciowe to domena nowych urządzeń. Tutaj sam amplituner może Ci zjeść cenę. Nawet uzywany. Nie mówiać o dobrych monitorach.

8 godzin temu, Aggressive napisał:

wydaje mi się, że każdy zewnętrzny głośnik będzie niż ten w tv.

zgadzam się. Dlatego podłącz pod niego używane monitory aktywne i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...