Skocz do zawartości

głośniki


marwez

Recommended Posts

witam,

tak jak w temacie. Szukam głośników w przedziale cenowym 3-4 tysięcy. Brałem pod uwagę paradigm 9 v 6, ale ostatnio po rozmowie w Polpaku w Regułach dowiedziałem się, że ta firma w ostatnich latach odeszła od wydajnego basu. Do tej pory użytkowałem Paradigm monitor 3 v 2 i muszę powiedzieć, że nie mam im nic do zarzucenia. Jednak teraz potrzebuję czegoś więcej. Na razie nie będę miał pieniędzy na subiego więc potrzebuje basu prosto z kolumn.

Co polecacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czym to będziesz napędzał i w jakim metrażu ?



Właśnie ostatnio zalałem amplituner i nie wiem czy go naprawiać. Nie wiem co dokładnie uległo w nim spaleniu(zwarciu), ale słyszałem, że często koszty naprawy przekraczają koszty kupna nowego sprzętu.
Chciałbym kupić teraz jakiegoś wzmaka, też tak ok 3 tys. Pokój nieduży, ale jest perspektywa wyprowadzki i przeniesienia się do większego pomieszczenia. Na dzień dzisiejszy jest to pokój o wymiarach 3 m x 5,5m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
marwez mam podobny metraz pokoju co Ty. Tak samo zalezalo mi na dobrym, mocnym szybkim i punktowym basem. jednak moj budzet pozwalal mi kupic jedynie kolumny podstawkowe. Na Twoim miejscu skupilbymsie na pozadnymi monitorami , a do tego pozadnego suba. Suba z filtrem dolnoprzepustowym.
Przy takiej wielkosci pokoju podlogowki sa za duze. A dobry sub sparwi ze basik bedzie jescze lepszy niz w podlogowkach.
Dla przykladu monitorki jakie bym polecal to usher s-520. Na subach sie zbytnio nie znam bo za malo ich mialem okazji posluchac.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No niestety spodziewałem się tego i chociaż nie jestem przeciwnikiem serverów muzycznych czy muzy z HD to uważam ,że komp to
na razie nie to samo.
Uważam ,że szkoda takiej kasy na sprzęt do słuchania muzy z komputera czy DVD .Wysiadam icon_confused.gif


A czy mozesz podpowiedzieć co mógłbym za te pieniążki dostać ? Jaki rodzaj źródła Ty preferujesz? Wiesz, dla mnie opcja kupna sprzętu jest wciąż otwarta. Znasz możejakis model kolumn które są warte uwagi? Rada nic niekosztuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego Marwez!

Tylko bez obrazy...  icon_wink.gif

Zdaje się, że Fono Master delikatnie chciał Ci przekazać że choćbyś włożył w swój sprzęt  20 kzł. i więcej, gdy komputer będzie źródłem, dźwięk nie będzie za bardzo się różnił od tego za 2 kzł. Dlatego wysiadł...  icon_mrgreen.gif


No dobrze, zgadzam się. Jakie więc źródło proponujecie ? Wysokiej klasy CD?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A dobry sub sparwi ze basik bedzie jescze lepszy niz w podlogowkach.
Dla przykladu monitorki jakie bym polecal to usher s-520. Na subach sie zbytnio nie znam bo za malo ich mialem okazji posluchac.


Panowie, co Wy tak koniecznie pchacie się w subwoofery.
Nie wyobrażam sobie słuchać klasyki, jazzu, czy popu i rocka
właśnie z subwooferem. Miałem ostatnio okazję odsłuchać
płytę Georga Michaela "TwentyFiwe - For Living" i Madonny
"Hard Candy" w stereo z subem.
Tragedia...a pomyśleć, że właściciel wydał na niego sporą
kwotę i bawił się ze "strojeniem" blisko miesiąc.
Dla mnie, każdemu subwooferowi, obojętnie z jakiego przedziału
cenowego zawsze daleko będzie od poprawnego źródła niskich tonów...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów się ucieszy...  icon_mrgreen.gif

Chcesz mieć porządny bas... No to zacznij odkładać na TO  , TO albo przynajmniej TO  icon_twisted.gif

A tak między nami mówiąc, to za bardzo nie rozumiem czego  - jakiego basu brakuje Ci w 15 m2.

Prawidłowo odtworzonych subsonicznych podmuchów w takiej wielkości pokoju raczej się nie uda zapewnić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vmaestro zapraszam do przeczytania

"Subwoofery to taki ciekawy temat, ze mogl bym sie rozpisywac bez konca, tyle ze wiekszosc informacji jest juz wielokrotnie dostepna w internecie. Dlatego ogranicze sie do "hasel", co ewentualnie moglo by byc ciekawe, godne wyprobowania, dalszych analiz:

- co jest lepsze niz subwoofer? dwa subwoofery!!! -> zamiast stosowania jednego wielkiego, zastosowac dwa mniejsze (oczywiscie porownywalne jakosciowo) - rozwiazanie takie oferujace duzo lepsza akustyke (mniejsze problemy z pobudzaniem rezonansow pomieszczenia)
- dalszym rozwinieciem powyzszego tematu jest tzw. bass aray
- dwa monitory + subwoofer albo jeszcze lepiej dwa monitory + dwa subwoofery to ciekawa alternatywa do wielkich podlogowcow laczaca zalety subwooferow (pelne pasmo / mozliwosci dopasowania basu do pomieszczenia) z precyzja monitorow
- subwoofer jako room tuning / srodek przciwko rezonansom pomieszczenia - bass aray z przodu i z tylu do wygaszania rezonansow
- subwoofer jako room tuning / srodek przciwko rezonansom pomieszczenia - subwoofer dzialajacy w pasmie nakladajacym sie na pasmo glownych glosnikow (czyli swiadomie dobranej za wysokiej czestotliwosci podzialu) ale z odwrotna faza, pozwala na zniwelowanie rezonansu pomieszczenia

Jesli juz jestesmy przy temacie subwooferow, pozwole sobie podwazyc kilka czesto propagowana blednych opinii typu:

a) subwoofery nie nadaja sie do muzyki a jedynie do kina domowego. Opinia ta wynikaja z:

- braku pojecia o subwooferach - coniektorzy przeciwnicy subwooferow zapominaja o tym, ze subwoofery pojawily sie w zestawach glosnikowych stereo dlugo zanim rozpowszechnilo sie kino dowowe. Po czesci byly integralna czescia zestawu glosnikowego (patrz Infinity IRS V, IRS Beta, Genesis I, Wilson Audio, IQ system one..) i nadal sa oferowane przez renomowanych producentow zestawow stereo wysokiej klasy (patrz Audio Physic Kronos / Cerubin, Genesis 201, ML Statement i wiele innych)
- zlej jakosci wiekszosci najtanszych zestawow 5.1 nadajacych sie do odtwarzania "stapania dinozaura" ale niekoniecznie do odtworzenia kontrabasu czy organ
- niewlasciwego nastawienia/zgrania subwoofera z reszta zestawu -> subwoofer jest nastawiony za glosno a czestotliwosc podzialu jest zbyt wysoka
- niewlasciwej lokalizacja subwoofera (w kacie, z boku...)

b) subwoofery "bucza". To prawda, ale tylko wtedy gdy sa zle ustawione (glosnosc, czestotliwosc, lokalizacja). Problem ten nie jest specyficzny dla subwooferow i odnosi sie w tym samym stopniu do "normalnych" glosnikow.

c) subwoofery zaklucaja scene dzwiekowa, wprowadzaja "balagan" -> tylko przy niewlasciwie dobranej czestotliwosc i lokalizacji

Nie ulega watpliwosci, ze wlasciwa integracja subwoofera nie jest prosta i wymaga conieco czasu i zaangazowania, ale nagroda za ten wysilek jest znakomicie wzbogacony dzwiek, jakosc nie osiagalna "normalnymi" glosnikami

Sygnaly wzorcowe w punkcie 5.2, 5.3 i 5.4 mozna znalezc na plytach CD z sygnalami testowymi albo w internecie jako pliki WAV/MP3 gotowe do "sciagniecia" -> polecam google i hasla bass test signals download."




calosc mozna znalesc tutaj http://www.audiostereo.pl/art06.html#5
moze troszke ludzi zmieni zdanie o subach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwez!

A tak zupełnie serio, to uważam, że zmiana amplitunera na wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia oraz zakup, jak nie porządnego odtwarzacza, to przynajmniej jakiegoś sensownego przetwornika analogowo - cyfrowego (DACa) przyniosłoby w Twoim przypadku więcej dobrego niż zmiana kolumn...

Prawdopodobnie Twoje bolączki odeszłyby w siną dal, jak ręką odjąć!

To tyle!

Pozdrawiam
PS. Kazalski!
Pewnie niedługo będę mógł nausznie przekonać się o dobrego/złego potrafi dobry sub wraz ze świetnymi kolumnami, które od dołu były nico ograniczone. No i nie omieszkam o tym donieść!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marwez bez urazy ,nie mam nic przeciwko muzie pobieranej z HD czy servera muzycznego i czuję,że jest to w najbliższej przyszłości nieuniknione
ale "na dzień dzisiejszy" wymienione wcześnie urządzenia ,które prezentują bardzo dobry poziom są jeszcze okrutnie drogie.
Postęp w "komputerach" dokonuje się jednak b.szybko i miejmy nadzieję ,że niedługo drastycznie stanieją .
Czująć jednak na "plecach ich gorący oddech" to wg mnie nie warto już inwestować większych pieniędzy w odtwarzacze CD .
Kolumn i wzmaka nic na razie nie "zastapi" ,warto zainwestować w dobre ,do tego jakiś niezły DAC i niedrogie CD nawet używane i mamy
system na lata .W każdym bądż razie zagra ten średni CD lepiej niż komputer czy DVD nie mówiąć o MP3 i iPodach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

vmaestro zapraszam do przeczytania


Dzięki kolego Kazalski, icon_smile.gif znam ten artykuł doskonale.
Jak już wcześniej pisałem, nie miałem szczęścia słyszeć w akcji
dobrego rozwiązania stereo z wykorzystaniem subwoofera.
Wsłuchiwałem się kiedyś na prezentacji jednej z marek w "Bolero"
Ravel'a, które odtwarzano na wysokobudżetowym zestawie właśnie
z "niskotonową skrzynią". W charakterystycznym finale tego dzieła
wyraźnie jednak było słychać, nie do końca potrafię zdefiniować...powiedzmy,
właśnie "stąpnięcia", które jak dla mnie demaskowały subwoofer.
Podobnego wrażenia doznał staruszek, który tak się składa z muzyką
klasyczną ma do czynienia w naturalny sposób. icon_smile.gif
Niewłaściwe parametry, niewłaściwe pomieszczenie do takiego
rozwiązania itd, itd. Być może to były przyczyny tego, że po raz kolejny
odsłuch wypadł niekorzystnie na rzecz subwoofera. Tego dokładnie
nie wiem. Pozostaje jednak przy nadziei, że będę miał jeszcze sposobność
posłuchania muzyki z wykorzystaniem subwoofera i przekonania się
do tego rodzaju rozwiązania.

Korzystając z okazji pozdrawiam wszystkich zwolenników jak i przeciwników
subwoofera w stereofonii. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze Paradajmy maja mniej basu niz kiedys nie znaczy ze nie maja go wcale, teraz graja troche bardziej kulturalnie wiec napoewno sa warte odsluchania;) zawsze mozesz posluchac Missionow m33 m34 a jesli bedzie malo basu to m35, zastanow sie tez nad Monitor Audio Rs6 lub 8. Co do zrodla kup denona za 300zl, wyslij do tuningu za 300zl bedzie gralo zacnie, sam czekam na odbior dcd 3000, bez tuningu rozwalal kompa i dvd, sluchajac z dvd czy kompa zastanawialem sie co to k... ma byc, buczenie a nie muzyka. Co do ipoda sa kable, z jednej strony maja jacka a z drugiej 2 wtyki rca, wiec nie trzeba zadnego gniazdka. Uzywany dcd300 1200zl ale sa tylko czarne, identyczny jest s10 ale kosztuje troche wiecej, jakies 2k, najwyzszy model to s1 ale to top-loader wiec nie podoba mi sie no i kosztuje z 5k zl. Co do wzmaka to moze Vincent? Potezna moc, wykop, muzykalnosc i dobra barwa ale te opinie nie sa moje, ja nie sluchalem, co do wzmaka lepiej kup uzywany najwyzszy model niz nowy najnizszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję za poradę, jednak sprzęt który polecacie jest bardzo trudny do znalezienia.


Trudny???
Wchodzisz na stronkę www.audio-markt.de, wchodzisz do zakładki audio-markt, zaznaczasz AVM i masz.
Dziś sprowadzenie sprzętu z zza Odry nie stanowi już problemu nie do załatwienia. Każdy ma jakiś znajomych to tu to tam, a przynajmniej takich, którzy umieją co nieco po niemiecku. Poza tym, czasami sprawę można załatwić nie ruszając się z kraju. Firmy kurierskie kursują po całej Europie itd...
Trzeba tylko mocno chcieć!
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...