Skocz do zawartości

Wokółuszne słuchawki zamknięte do 400zł


Recommended Posts

Witam

Poszukuję słuchawek zamkniętych, wokółusznych do rocka i metalu dobrze izolujących od otoczenia i z kablem ok. 1.2m, może być nawet krótszy, bo będę tych słuchawek używał ze smartfonem Xiaomi Redmi Note 8 Pro poza domem. Brzmienie jakie preferuje to:

- Wyczuwalna, lecz nie za ostra góra,

- Średnica uwypuklona lub leciutko cofnięta (zależy mi na tym aby nie była cofnięta jak w brzmieniu "v" i żeby nie było na niej takiego dziwnego "kocyka", czy też "ściany", chodzi mi o to żeby nie było dźwięku jakby zza poduszki)

- Tony niskie muszą być wyczuwalne, lecz dobrze kontrolowane, nie zalewające innych częstotliwości. 

 

Z zamkniętych modeli obecnie posiadam KINGSTON HYPERX CLOUD KHX-HSCC-BK-ER CORE. Ponoć są one rebrandem takstarów Pro 80. Bardzo nie podoba mi się w nich to, że mają ostro przesterowane tony niskie, w niektórych momentach przetwornik potrafi dziwnie pierdzieć, tony wysokie w niektórych momentach kłują w uszy, a średnica jest za bardzo wycofana. Użytkowałem je ponad 3 lata i z pałąka oraz padów oderwała się eko skóra. 

 

Modele słuchawek, które przykuły moją uwagę:

AUDIO-TECHNICA ATH-M40X - Tutaj mam wątpliwości do do basu (jest podbity i możliwe że będzie ciężko go kontrolować) oraz sceny (ludzie się śmieją, że te słuchawki grają w mono...)

ENCORE ROCKMASTER OE

SHURE SRH440 (tutaj niestety musiałbym wymienić kabel)

Snab Euphony AF100

Takstar Pro 82

 

Co sądzicie o tych słuchawkach? Które z nich najlepiej sprawdzą się w rocku i metalu? A może macie jakieś inne propozycje?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najbardziej pasowały by CAL2. Jeśli chodzi o jakość dźwięku wybrał bym Snaby, tyle ze to stosunkowo mało mobilne słuchawki i o niezbyt niskiej impedancji, a przez to nie będą grałby zbyt głośno z telefonu. Mogą okazać się ( szczególnie na początku ) zbyt jasne. W przypadku podłączenia tylko do telefonu nie uzyskasz pełni możliwości z większości słuchawek i ty ENCORE ROCKMASTER OE powinny dobrze się sprawdzić. Są stworzone do współpracy z smartphonami. Bardzo łatwo je wysterować i łatwo o różne kable do nich. Dla poprawy dźwięku warto pokusić się o jakiś DAC/Amp słuchawkowy w przyszłości. Niektóre są bardzo miniaturowe i mogą być tanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z wymienionych przez Ciebie słuchawek AUDIO-TECHNICA ATH-M40X  wydają się być najlepszym rozwiązaniem ale musisz ich posłuchać czy nie będzie za dużo basu na Twoim telefonie. Alternatywą mogą być Beyerdynamic DT240Pro, które brzmią szczegółowo i charakteryzują się rewelacyjną kontrolą basu. Góra jest detaliczna ale nie męcząca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak jest w tym przypadku. Zwykle jednak wyjścia z smartpona redukują ilość detali i wtedy takie słuchawki nadmiernie zamulają dźwięk. Z drugiej strony mała moc wyjścia słuchawkowego w telefonie sprawia że basu jest mało i to może sprawiać wrażenie rozjaśnienia dźwięku. Tu dobrze sprawdzają się Rockmaster OE. One zapewniają sporo basu już przy małej mocy i maja podkreślona ( nie za bardzo ) górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra jest w nich bardzo mocno podana. Bas w położeniu na 0 jest wyraźnie podany ciszej niż góra. Po podniesieniu poziomu niskich częstotliwości grają rozsądną V-ką. Po ustawieniu na 2 stopień staje się przytłaczający. Poza tym są bardzo dobrze zrobione i są bardzo wygodne. Kabel na wyposażeniu ma 2,2 m. Gniazdo jack 2,5mm w słuchawkach jest w zagłębieniu. Co ciekawe podobnie jak w CAL2 jest 4-ropolowy z rozdzielonymi masami dla obu kanałów, co pozwala zrobić do nich kabel symetryczny.

Ponoć druga generacja przetworników gra łagodniejszą górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstary raczej odpadają. Nie widzę sensu w kupowaniu słuchawek grających V, bo wcześniej używałem takich słuchawek i byłem z nich niezadowolony. Chciałbym kupić słuchawki brzmieniowo najbardziej podobne do akg k701, ale z zamkniętych chyba nie ma takich... Scenicznie na 100% żadne nie dorównają moim akg w tym przedziale cenowym. Ale chociaż brzmieniowo żeby to było blisko. Te akg mają świetną średnicę, bliską, nie ma na niej żadnego "kocyka", czy też nie grają jakby zza poduszki. Góra jest nie za ostra, no i wokale są bardzo dobrze słyszalne. Niestety basu jest w nich stanowczo za mało, jest on tylko i wyłącznie zarysowany, konturowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że obecnie w sprzedaży są chyba tylko te nowsze pro82 ( nie słyszałem ich ) i z basem na 0 będą podobne do k701 , a gdy go podniesiesz będzie go więcej. Czyli tyle ile trzeba ( to jest tylko granie lekko na V ). Te słuchawki łatwo jest napędzić. Na pewno nie było mowy o graniu z za koca i po dość delikatnej zmianie powinno być tylko lepiej. Myślę ze warto je wypróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytasz to co piszę :) . Powtórzę. Są bardzo wygodne. Ich pady są bardzo miękkie. Nacisk padów na głowę jest niewielki. Kabel jest odpinany. Jednak od strony słuchawek jest zakończony czteropolowym wtykiem jack 2,5mm z rozdzielonymi masami dla obu kanałów. Do podłączenia jeśli z drugiej strony jest wtyk 3-polowy wystarcza również 3 polowy wtyk jack. Gniazdo w słuchawkach pozwala na podłączenie w przyszłości kabla symetrycznego. Może być problem z dostępnością odpowiedniego kabla 1,2 m. Łatwo jednak kupić kabel z obu stron zakończony wtykami 3,5mm i przejściówkę na 2,5mm. Ewentualnie trzeba by zrobić odpowiedni kabel. Ostatecznie można skrócić ten oryginalny, bo na rynek europejski są wyposażane w wtyki jack 3,5 mm które da się zdemontować. Widziałem że na rynku azjatyckim są z kablami na których oba wtyki mają obudowy  z wtrysku tworzywa. Ich pady są rozpięte na plastikowych stelażach do których są przyklejone, a te na zatrzaskach mocowane do obudów przetworników.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...