Skocz do zawartości

DOLBY ATMOS - 2 głośniki


ToToTomek

Recommended Posts

Witam szanowne grono

Chciałbym do swojego zestawu dorzucić 2 głosniki sufitowe celem stworzenia zestawu 5.1.2. Współpraca z onkyo696. Budzet 2k za parę. 

Mam możliwość zabudowy głośników - podwieszany sufit.

1 Lepiej zabudować czy podwieszane na uwchwycie?- ma to jakies znaczenie czy tylko walory estetyczne?Jestem za głośnikami do montażu w sufice podwieszanym - optycznie nie pomniejszą salonu.

2 Co polecacie w tym budzecie. Wiem, ze z reguły ma to dać tylko efekt filmowy. Jednak uwielbiam słuchać muzykę filmową z koncertami włącznie. Równiez stereo na wszystkich kanałach. Było by miło gdyby muzycznie również sprawdziły się. Mój zestaw to q acoustic 3050i. Zadko spotykany, chyba jednego forumowicza znalazłem który wspominał cos o tej firmie. Zatem szukam czegoś co nie wykoczy przed szereg ale tez nie będzie stało w tyle. Macie jakies typy. Nie będę wskazywał moich, ponieważ jestem ciekaw waszych propozycji

Dzięki i pozdrawiam

Edytowano przez ToToTomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jezikk napisał:

Ja do siebie na atmosy wybrałem Monitor Audio c280idc, ogólnie MA a wszystkie głośniki instalacyjne zgodne z Atmosem, popatrz na ich ofertę.

 

Dziękuję

37 minut temu, jezikk napisał:

Ja do siebie na atmosy wybrałem Monitor Audio c280idc, ogólnie MA a wszystkie głośniki instalacyjne zgodne z Atmosem, popatrz na ich ofertę.

 

moim typem był  MONITOR AUDIO C180-T2, mieszczący się w budzecie za parę. Sprawdzę Twoja propozycję...

 

47 minut temu, jezikk napisał:

Ja do siebie na atmosy wybrałem Monitor Audio c280idc, ogólnie MA a wszystkie głośniki instalacyjne zgodne z Atmosem, popatrz na ich ofertę.

 

Dobrze rozumiem ze mozesz ustawić cały środek głośnika w pozycji , które cię satysfakcjonuje ?

"Optymalna scenę oraz ustawienia poprzez ruchomy panel IDC"  - ze strony MA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ToToTomek napisał:

Dziękuję

moim typem był  MONITOR AUDIO C180-T2, mieszczący się w budzecie za parę. Sprawdzę Twoja propozycję...

Z tego co poczytalem to nie polecaja do Atmosa glosnikow z 2 kopolka, bo sam myslalem o serii FX z MA.

21 minut temu, ToToTomek napisał:

Dobrze rozumiem ze mozesz ustawić cały środek głośnika w pozycji , które cię satysfakcjonuje ?

"Optymalna scenę oraz ustawienia poprzez ruchomy panel IDC"  - ze strony MA

Dokładnie tak i to mnie przekonało bo Atmosy będę miał szerzej niż LR i dzięki temu skieruje główna wiązkę na MLP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jezikk napisał:

Z tego co poczytalem to nie polecaja do Atmosa glosnikow z 2 kopolka, bo sam myslalem o serii FX z MA.

Dokładnie tak i to mnie przekonało bo Atmosy będę miał szerzej niż LR i dzięki temu skieruje główna wiązkę na MLP.

o widzisz to cenna uwaga, które nie doczytałem....dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio FX to kolumny wyłącznie do kanałów bocznych i tylnych. Takie konstrukcje miały uzasadnienie w systemach THX z przed epoki cyfrowego dźwięku przestrzennego, jednak sprawdzają się i dziś. Ich zadaniem jest dostarczać dźwięk rozproszony. To nie sprzyja informacjom o położeniu źródła dźwięku.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...