Skocz do zawartości

Nad C356BEE awaryjność opinie


kuba8911

Recommended Posts

Witam, zwracam się z zapytaniem głównie do użytkowników oraz do branży która sprzedaje wyżej wymieniony wzmacniacz (Nad C356BEE). Posta zamieszczam grzecznościowo, brat poszukuje wzmacniacza oraz kolumn, jest po wielu odsłuchach i akurat ten model wygrywa zdecydowanie .... z jednym ale, mianowicie jeden z serwisów audio (serwis znany i chwalony, nie podam nazwy aby nie reklamować) przyjął na serwis właśnie NADA C356BEE użytkowanego 4 lata gdzie wzmak nadawał się do generalnego remontu (m. in. wymiana 95% procent kondensatorów, gdyż wszystkie były wyschnięte, kilka z nich ze śladami wycieku elektrolitu, wymiana wygrzanych rezystorów).

Ma być to sprzęt na lata i mocno zastanowiła mnie opinia tego serwisu, to przypadłość wszystkich współczesnych wzmacniaczy czy akurat tego producenta / modelu? A może sposób użytkowania?

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C356 ma tylko jedną przypadłość natury technicznej a nawet nie tyle on co użyte w nim potencjometry. Jestem byłym użytkownikiem tego piecyka i gdyby nie jego specyficzne niskie tony, które lubią być "niesforne" ze sporą ilością głośniczków  ;) to pewnie stałby u mnie nadal.

Ktoś musiał się bardzo starać, żeby w 4 lata doprowadzić C356 do takiego stanu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zamontowano podłej jakości kondensatory, które po tych 4 latach miały spadek pojemności powyżej 10% od nominalnej wartości dlatego zostały wymienione.
Możecie wyszukać na YouTube film jak ten wzmacniacz jest serwisowany.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
NAD C356BEE to bardzo dobry wzmacniacz mający pewne mankamenty konstrukcyjne ale żeby nastąpiła potrzeba wymiany 95% kondensatorów po tak krótkim okresie użytkowania to jest co najmniej dziwne. Jeśli brzmienie NADa c356bee przypadło do gustu to warto wziąć pod uwagę bezawaryjnego Audiolaba 6000a, który niejednokrotnie podczas odsłuchów został określony jako NAD C356BEE z duuuuużym plusem. Tutaj także masz cieplejszy charakter brzmienia z lepszą kontrolą dołu i szerszą prezentacją sceny dźwiękowej, szczegółowość także tutaj zyska. Dodatkowo otrzymujesz wbudowany przetwornik na prawdę bardzo dobrej klasy jak na sprzęt z tej kategorii cenowej, dzięki któremu podłączysz chociażby TV czy w przyszłości transport sieciowy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i opinii na temat NADa 356 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, wątpię żeby Audiolab miał tą - nie wiem jak to ładnie ubrać w słowa - płynność i organikę co C356. I ta pełna, wyrazista średnica, i ta przyjemna góra i tylko ;) ten dół na który trzeba było uważać przy doborze kolumn i źródła. W życiu nie uwierzę, że C356 i Audiolab 6000 są bardzo podobne. No i jednak C356 ma większe i bardziej wysuszone  bicepsy w pomiarach :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma. I nie ma tez takiej dynamiki grania. Jest dwukrotnie słabszy. Nie sa podobne. NAD potrafi zagrać ekspresyjnie. Potrafi dodać energii  od siebie aby słuchający poczuł dźwięk.

Ale wierze także kolegom. W niektórych zestawieniach Audiolab który gra gładko i bardziej delikatnie po prostu mógł się spodobac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś dodam (co czynię z uporem maniaka przy każdej okazji), że ogramną przewagą NADa jest podatnośc na modyfikację. Po tym zabiegu  dodatkowo wszystkie jego zalety staja sie bardziej "cywilizowane", kulturalne. Zyskuje szczegónie bass i średnica, która przestaje męczyć. Audiolaba akurat nie słuchałem, ale parę innych do 6tys. i nic generalnie lepszego lub znacząco lepszego nie słyszałem. Za ta cenę z modyfikacją, uważam, że cos lepszego jest trudno znaleźć. Co do awaryjności, to mam go już prawie 3 lata i póki co...  odpukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 25.05.2020 o 08:51, Q21 napisał:

Cześć,
NAD C356BEE to bardzo dobry wzmacniacz mający pewne mankamenty konstrukcyjne ale żeby nastąpiła potrzeba wymiany 95% kondensatorów po tak krótkim okresie użytkowania to jest co najmniej dziwne. Jeśli brzmienie NADa c356bee przypadło do gustu to warto wziąć pod uwagę bezawaryjnego Audiolaba 6000a, który niejednokrotnie podczas odsłuchów został określony jako NAD C356BEE z duuuuużym plusem. Tutaj także masz cieplejszy charakter brzmienia z lepszą kontrolą dołu i szerszą prezentacją sceny dźwiękowej, szczegółowość także tutaj zyska. Dodatkowo otrzymujesz wbudowany przetwornik na prawdę bardzo dobrej klasy jak na sprzęt z tej kategorii cenowej, dzięki któremu podłączysz chociażby TV czy w przyszłości transport sieciowy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i opinii na temat NADa 356 ;) 

Cześć 

O jakie mankamenty konstrukcyjne chodzi? Możesz rozwinąć temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minuta szukania

Z tym że jak mówiłem.

To bardzo dobry wzmak. Jeśli szukasz nowego to i tak masz gwarancję. Jeśli używanego to ich ceny są adekwatne. Pozwoli to na zrobienie mu full przeglądu. Wymiany co trzeba i będzie grał kolejne lata na bardzo wysokim poziomie. Mimo swoich wad nadal uważam e to jeden z liderów w tym segmencie cenowym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Minuta szukania

Z tym że jak mówiłem.

To bardzo dobry wzmak. Jeśli szukasz nowego to i tak masz gwarancję. Jeśli używanego to ich ceny są adekwatne. Pozwoli to na zrobienie mu full przeglądu. Wymiany co trzeba i będzie grał kolejne lata na bardzo wysokim poziomie. Mimo swoich wad nadal uważam e to jeden z liderów w tym segmencie cenowym.

Piotr

Te mankamenty konstrukcyjne to dość poważna sprawa i spore koszty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

nie, to się prędzej czy później dzieje. nikt ich nie katuje. Miałem 326 który wymagał serwisu nowy po 2 latach i 356 który serwisu nie wymagał po 2 latach. .

To prawda raz zdarzyło mi się zgasić 356 mimo cicho grającej muzyki przy słabej wentylacji.

Zmieniłem później jego położenie.

Te naprawy są tanie. Sporo elektroników już o nich wie więc robi się to automatycznie.

A wzmacniacz odpłaca się super graniem i już sporo dłuższa trwałością.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niejednokrotnie przewijają się wątki że 356 potrafi się przegrzewać a układ zasilania to smaży się na "chrupko"....

Mam NADa C356 jakieś 2 lata ale przy ostatnich temperaturach rozważam montaż jakiegoś wentylatora w środku (tylko nie wiem skąd zasilanie do niego ogarnąć, czy wpiąć gdzieś 12V czy po prostu zew. zasilacz dedykowany) bo mam czasem wrażenie że stojąc we wnęce szafki RTV czasem mu może brakować powietrza (pomimo że ma tam trochę luzu).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Q21 napisał:

Myślę, że najprościej będzie pociągnąć zasilacz do wentylatora. Szukaj jedynie aby wentylator był cichy ;) 

Nie no wentylator już mam ;)  wyposażyłem się w Noctue NF-A14 - kwestia tego że najwygodniej to byłoby mi 12V pociągnąć z wbudowanego zasilacza bo mam niedostatek gniazdek w tym miejscu (a nie do końca chciałbym przedłużacze organizować :P). Problem polega na tym że nie do końca jestem przekonany czy mu nie zaszkodzi na dłuższą metę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2022 o 15:06, marwoo napisał:

Niejednokrotnie przewijają się wątki że 356 potrafi się przegrzewać a układ zasilania to smaży się na "chrupko"....

Zastanawiam się dlaczego te Nady tak bardzo się grzeją. Mój poprzedni wzamniacz Nad c326 faktycznie po jakimś czasie był naprawdę gorący. Obecny Magnat ma 600 jest co najwyżej lekko ciepły 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 15.07.2022 o 07:38, Piotr Sonido napisał:

A wzmacniacz odpłaca się super graniem i już sporo dłuższa trwałością.

Poczytałem i kupiłem c356. To prawda. Gra bardzo dobrze. Jeśli chodzi o awaryjność, to gdzieś czytałem, że problemy były w pierwszych egzemplarzach a obecnie to już przeszłość, dlatego zdecydowałem się kupić Nada. Nie zauważyłem też, żeby zbyt mocno się nagrzewał. Jestem zadowolony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...