Skocz do zawartości

Dobór monitorów do Magnat Mr780


Kapi99

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie

przychodzę dzisiaj z dylematem gdyż powoli zbliża się moment gdy zaczynam myśleć o zmianie swoich monitorów ( obecnie Klipsch rb-51 mk2 ) na coś nowego i przede wszystkim dużo lepszego , zaczynam poszukiwania monitorów które będą grały na metrażu w okolicach 18m2 . Tak jak w tytule wzmacniacz to Magnat MR780 + Yamaha WXAD-10 ( + kable Melodika MDC2400 oraz RCA Wire World Solstice 8 ) mój budżet jest od 8 do 10 tyś zł . Poszukuje monitorów bardziej naturalnych , plastycznych które pokażą głębie oraz  zagrają przy tym zestawie porządnie ( będą to moje pierwsze porządne monitory ) zaciekawiło mnie parę par ale kompletnie nic o nich nie wiem dlatego przychodzę do was z prośbą o pomoc :) ( rodzaje muzyki jakich słucham : Rock , muzyka klubowa , pop i inne gatunki ) 
 

- Monitor Audio Gold 100 

- Sonus Faber Sonetto II 

- KEF R3 

 wiem ze trzeba będzie umówić się na odsłuch ale z góry chciał bym wiedzieć czy są jeszcze jakieś monitory nad którymi warto było by się zastanowić oraz które sprawdzą się w tym zestawie .

Z góry dziękuje 

Pozdrawiam :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odsłuch jest niezbędny. Biorąc pod uwagę konfigurację systemu i Twoje preferencje, z podanych przez Ciebie modeli zdecydowanie najlepiej sprawdzi się Kef R3. Alternatyw jest jednak wiele. Na pewno gorąco namawiam na odsłuch świetnych monitorów Gato FM-15 oraz Buchardt s400. To dwie konstrukcje z ogromnym potencjałem. Mamy także wybitny monitor Legacy studio HD ze najwyższej klasy wstęgą. 
Przyjrzyj się proszę moim kilku propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal Dziękuje za propozycje ale jakoś JBL nie przemawia za mną . 
 

@1Ender

na pewno odsłucham jak będą dostępne w okolicy ale sądzę że serce skradły mi Kef R3 bo sam wygląd w kolorze Orzech mnie powala , jeszcze tylko umówić się na odsłuch z nimi i sadze ze wrócę szczęśliwy tylko posiadam kolejny dylemat czy kupować R3 czy dołożyć do R5 ?? I czy na metrażu 18m2 nie będą one zbyt wielkie i aby się nie dusiły ? Czy ma sens wstawianie w taki metraż podłogowej kolumny ?  
 

Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym te konkretne Triangle https://www.olx.pl/oferta/triangle-signature-theta-nowe-czarny-wysoki-polysk-CID99-IDE3rkW.html

Na tym pułapie to większość modeli jest świetna. R3 jest fajnie opisany tutaj na forum. Buchardt s400 to też moje małe marzenie, zwłaszcza z tą podstawą basową. Czy masz solidne  podstawki ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 na pewno w przyszłości będę myśleć o wymianie źródła na coś znacznie lepszego ale to za jakiś czas wiadomo nie można mieć wszystkiego od razu :) Czy możecie mi powiedzieć jeszcze czy jak mam na oku R3 to czy warto dorzucić do R5  na metrażu 18m2 ?? I na pewno w przyszłości będę myśleć o końcówce mocy ale to naprawdę za jakiś czas . 

@Tomasz S. kolumny będą stały na szafce z podstawką granitową i wykręconymi kolcami :) za niedługo jadę odsłuchać R3 bo naprawdę oczy mi się na nie świecą haha :) te Triangle super ale chce Zostać raczej przy Kef  :) 
 

pozdrawiam 

Edytowano przez Kapi99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy już odpowiedź, potrzebne było tylko potwierdzenie :) R3 to pewniak, świetnie brzmi, dobrze wygląda , no i KEF :) koniecznie posłuchaj bo kef to zglola inne granie niż klipsch , mimo że przeskok ogromny to ja bym je raczej wybierał do wzmacniaczy heglopobonych niż magnata. Zdecydowanie posłuchaj przed zakupem i weź całkowicie inna markę do porównania. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. 

Właśnie postaram się odsłuchać coś innego ,  dlatego właśnie poszukuje monitorów które się idealnie dopasują z tym Magnatem . Najwyżej trzeba będzie postawić jeszcze końcówkę mocy do Magnata ale czy to ma sens ? Bo Kef to ok 7000 zł i do tego dorzucić końcówkę mocy w okolicach 3 tysięcy czy to miało by sens ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także obstawiam KEF R3. Ale tu przeskok będziesz miał olbrzymi. Inny typ dźwięku.

Dnia 23.05.2020 o 01:59, Kapi99 napisał:

Poszukuje monitorów bardziej naturalnych , plastycznych które pokażą głębie

Głebie to one pokarzą ale nie będą naturalne.

Tutaj polecam Ci sprawdzić PMC Twenty 5 22 nawet z tym Magnatem.

Tu masz liniowe i naturalne granie. Ewentualnie ELAC BD 403 podobne dźwiękowo do KEFA, z nasyceniem dołu i głębią ale świetną delikatną a detaliczną gorą. Oraz Fyne F700. znakomita stereofonia, lekkość dźwięku. Tu nie ma takiej głęboki, ale to chyba najbardziej naturalne kolumny.

Zapraszam po wypożyczenie do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kapi99 napisał:

na pewno w przyszłości będę myśleć o wymianie źródła na coś znacznie lepszego ale to za jakiś czas wiadomo nie można mieć wszystkiego od razu :) Czy możecie mi powiedzieć jeszcze czy jak mam na oku R3 to czy warto dorzucić do R5  na metrażu 18m2 ?? I na pewno w przyszłości będę myśleć o końcówce mocy ale to naprawdę za jakiś czas . 

Nie ma sensu do takiego metrażu inwestować w R5, chyba że lubisz mocny i dynamiczny dół? W mojej ocenie R3 będą optymalnym wyborem. W przyszłości możesz pomyśleć nad lepszą końcówką no i źródłem. Wszystko w swoim czasie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to teraz wzmacniacz pod pachę i na odsłuchy. Nie słyszałem R3 ale słyszałem R300 i LS50 i ja bym do KEF zawsze dobierał mocną elektronikę. Każdy ma swój gust, lubi muzykę jaką lubi, i ma pomieszczenie unikalne dla siebie więc zwłaszcza przy tych sumach bez posłuchania się nie obejdzie bo możesz mieć całkowicie inne doznania. Ja na dobór sprzętu patrzę teraz trochę inaczej niż np rok temu.  Sam do takiego magnata dobrałbym teraz kolumny na podobnym poziomie czyli np Triangle Esprit Comete EZ lub zmieniłbym go na Atolla, do KEF pewnie Roksan Kandy K3 a najchętniej do Buchardt S300 coś bardzo mocnego w klasie D. Możliwości są tysiące więc nie ograniczaj się do jednej marki :)

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home 
PMC TWENTY 5.22 naprawdę bardzo chętnie ale za bardzo odbiegają już od limitu który chciałbym wydać ( niestety )  / Fyne Audio F700 tez chętnie bym wziął ale kolejny raz ponad budżet :( Ewentualnie odsłuchać Elac bo możliwe ze będę mógł się miło zaskoczyć . W porównaniu i tak każda jedna para monitorów zagra lepiej niż Klipsch . Jeszcze chętnie bym odsłuchał Dali Rubicon 2 albo Opticon 5 lub 6 tylko ze to już normalne podłogówki albo Dynaudio tez czytałem o nich wiele dobrego . Jedyne co pozostaje to lecieć na odsłuch :)

@Q21 

to jednak zostaje przy monitorach . ( lubię poczuć ten dół ale nie jest on najważniejszy ) bardziej chce usłyszeć porządna średnicę . I na pewno w przyszłości końcówka będzie kupiona oraz źródło będzie inne  :) 
 

@Tomasz S.

nie chce się ograniczać do jednego modelu dlatego w wolnym czasie jadę posłuchać kilku modeli i zobaczymy co z tego wyjdzie . 

Edytowano przez Kapi99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kapi99 napisał:

to jednak zostaje przy monitorach . ( lubię poczuć ten dół ale nie jest on najważniejszy ) bardziej chce usłyszeć porządna średnicę . I na pewno w przyszłości końcówka będzie kupiona oraz źródło będzie inne  :) 

Jesli chciałbyś usłyszeć lepszą średnicę to koniecznie posłuchaj Gato FM15 oraz Opera Prima. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc w Q21 chwilę słuchałem Monitor Audio Silver 100 - bardzo przyjemnie się tego słuchało. Bardzo detaliczna średnica, wszystkie smaczki typu fleciki, miotełki na perkusji bardzo ładnie podane. Dół też zaskakująco dobry.

Dodam, że słuchałem właśnie z tym Magnatem, posiadam go. Jak masz blisko to umów się z nimi i możesz posłuchać wszystkich wymienianych wyżej propozycji.

To tak, żeby ci namieszać i zrobić mętlik. Wyżej opisywanych propozycji nie słuchałem, ale często pojawiają się na forum więc pewnie warto je sprawdzić.

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 23.05.2020 o 16:03, lysyrafal napisał:

W tym budzecie, nawet troche ponizej warto rowniez posluchac JBL HDI 1600 przy tych gatunkach muzycznych. Tu jest dopiero potencjal przede wszystkim na basie.

Jakie są te JBL HDI 1600?

Podobają mi się te podstawki i jestem ciekaw opinii czy warto zamówić, by porównać w domu właśnie z np. R3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...