Skocz do zawartości

JBL BAR 3.1 nie spełnia oczekiwań


robertcarlos

Recommended Posts

Witam, posiadam telewizor LG 55 C9 oraz zestaw JBL BAR 3.1. Nie jestem jednak zadowolony w 100% z dzwięku. Zapewne JBL 5.1 spełnił by moje oczekiwania. Brakuje mi efektów z boku czy pobliżu kanapy. Czy ma ktos może jakis pomysł aby rozbudować ten zestaw ? dołączyć jakies głosniki, które postawię obok łóżka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy JBl 5.1 spełniłby Twoje oczekiwania , bo moich nie spełniłby nawet JBL 50.2 ;) Jak chcesz dźwięku przestrzennego, to o ile Ci się uda sprzedać tą "belkę" , zainteresuj się kinem domowym opartym na amplitunerze , 5 kolumnach i subwooferze. Z tego co masz nic już nie wyciśniesz.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem , czy JBl 5.1 spełniłby Twoje oczekiwania , bo moich nie spełniłby nawet JBL 50.2 ;) Jak chcesz dźwięku przestrzennego, to o ile Ci się uda sprzedać tą "belkę" , zainteresuj się kinem domowym opartym na amplitunerze , 5 kolumnach i subwooferze. Z tego co masz nic już nie wyciśniesz.

Czy możesz polecić jakieś ciekawe zestawy kina domowego ? Myślałem że może uda się do tego JBL coś dołączyć , szkoda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3.1 nie da się dołączyć żadnych dodatkowych głośników. Sub jest identyczny z tym w 5.1. 

Miałem 5.1 i byłem całkiem zadowolony.

Ale jak każda grajbelka, ma te same wady, przede wszystkim są za wąskie (rozstaw lewy-prawy). 5.1 (i pewnie też nowy 9.1) jest po odpięciu satelit węższa niż wiele głośników centralnych.

Czy surroundy muszą być bezprzewodowe, czy wchodzi w grę pociągnięcie kabli? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yahoo111 napisał:

Do 3.1 nie da się dołączyć żadnych dodatkowych głośników. Sub jest identyczny z tym w 5.1. 

Miałem 5.1 i byłem całkiem zadowolony.

Ale jak każda grajbelka, ma te same wady, przede wszystkim są za wąskie (rozstaw lewy-prawy). 5.1 (i pewnie też nowy 9.1) jest po odpięciu satelit węższa niż wiele głośników centralnych.

Czy surroundy muszą być bezprzewodowe, czy wchodzi w grę pociągnięcie kabli? 

Jest możliwość podpięcia kabli, ponieważ niebawem się przeprowadzam i będę mógł pociągnąć w nowym mieszkaniu jakoś przewody po ścianie czy pod panelami. Czyli nie mogę mieć JBL 3.1 do którego dołączę jakiś dodatkowy zestaw niekoniecznie firmy JBL ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, yahoo111 napisał:

Nie da się.

Pociągnij kable do miejsc, gdzie będą głośniki. Ja puściłem cztery pary w listwie przypodłogowej, a potem za meblami (dla surroundów i górnych atmosów).

ok, co w takim razie polecisz jako dobry zestaw kina domowego ? rozumiem że JBL nadaje się jedynie na sprzedaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Soundbar zawsze zostanie soundbarem. Powoli ludzie zaczynają patrzeć na alternatywę pod postacią monitorów aktywnych typu System Audio Saxo 7 czy Klipsch the Sixes. Jeśli chciałbyś postawić na lepsze brzmienie i w przyszłości pomyślałbyś nad rozbudową to warto rozważyć zakup Yamahy RXV485 + Pylon Audio Sapphire 23/25 w zależności od pomieszczenia. W przyszłości bez najmniejszego problemu dokupisz centralny głośnik oraz tyły. Jesli chciałbyś postawić na monitory to polecam zwrócić uwagę na Indiana Line Tesi 261 czy Monitor Audio Bronze 2. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...