Skocz do zawartości

Kilka pytań...


Znikomy

Recommended Posts

[/left]Witam, mam kilka pytań odnośnie nagłośnienia po kino domowe:
1. Czy wszystkie głośniki frontowe(przednie + centralny) bez względu na firmę są ekranowane magnetycznie?
2. Jaka jest minimalna potrzebna odległość takich głośników od TV LCD, czy jeśli będą niemal że stykały się z TV LCD, to jest ryzyko uszkodzenia TV?
3.Jak to jest z wibracjami wytwarzanymi przez głośniki centralne, czy jeśli będą stały na tym samym stoliku co PS3 oraz XBOX 360, to istnieje ryzyko uszkodzenia konsol przez jakieś wibracje, bądź coś podobnego?
[left]
Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy;
ad.1. w zależności od firmy z reguły specyfikacja jasno to określa
ad.2. nie ma czegoś takiego jak minimalna..to akustyka pomieszczenia .. często im ciaśniej tym gorzej, szerzej znacznie lepiej
ad.3. zależy jaki głośnik jak postawisz 15kg kolosa jako centralny to i wibracje nie bedzie, ale z reguły są minimalne wibracje nie mające racznej znaczenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Głośniki centralne na ogół są ekranowane, frontowe już nie tak często.
Jako kolumny frontowe KD wykorzystujemy przecież często kolumny
od elektroniki stereo (przed zakupem sprawdź dane techniczne kolumn,
gdyż różnie to bywa).

Jeżeli głośniki nieekranowane ustawisz w bliskim sąsiedztwie TV CRT,
wówczas może dojść do przebarwień na kineskopie, a w skrajnym przypadku
nawet do jego trwałego uszkodzenia. W przypadku TV LCD taka bliskość
nie powinna mieć znaczenia. Zdarzają się jednak przypadki zakłóceń
w głośnikach TV.

Co do trzeciego pytania...jeśli nie będziesz szczędził mocy, icon_wink.gif to faktycznie
głośnik centralny może wprawić taki stolik w niemałe drgania. Jeżeli
TV masz ustawiony pod ścianą, w miarę nisko, to warto głośnik centralny
powiesić bezpośrednio nad TV i skierować pod odpowiednim kątem do widza.

--
pozdrawiam
vmaestro

sorry Muzyczny Gość, że zdublowałem odpowiedź.
Twoja została opublikowana w momencie tworzenia mojej. icon_wink.gif

--
pozdrawiam
vmaestro Edytowano przez muzyczny_gość
połaczyłem posty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi, są na prawdę pomocne. Teraz tylko muszę się w jakiś sposób dowiedzieć czy na pewno, na 100% odległość kilku centymetrów między LCD a głośnikiem nie jest problemem. Nie chcę że by się okazało że jak wrócę do domu ze sprzętem i go podłącze to będę miał jakieś problemy z TV, bo to będzie oznaczało, że pieniądze wyrzuciłem w błoto. Bo na prawdę nie mam innej możliwości ustawienia tych głośników jak w bliskim sąsiedztwie TV. Mam pytanie ma ktoś jakieś info na temat tego zestawu?LINK Mam zamiar go kupić w EuroAgd. Nie jestem audiofilem, więc na razie spokojnie mi wystarczy. Ostatnie pytanie tyczy się przewodów, mianowicie za pomocą jakiego przewodu najlepiej poprowadzić dźwięk z konsol do amplitunera, biorąc pod uwagę że odległość amplitunera od konsol to jakieś 4 metry. Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystawiałem jedną z kolumn tuż obok LCDika. Głośniki kolumny nie są
ekranowane magnetycznie
. W głośnikach tv nie słychać zniekształceń,
a o przebarwieniach matrycy itp. nie ma mowy. Na 99% i w Twoim przypadku będzie ok.
Jeśli chodzi o połączenie konsoli z amplitunerem, to prawdopodobnie najkorzystniej
wykorzystać złącza hdmi. Według zapewnień większości producentów tego rodzaju kabli,
pogorszenie jakości sygnału występuje dopiero przy długości przekraczającej 5m.
Jak jest w rzeczywistości...nie testowałem, więc niestety nie mogę potwierdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. No właśnie, czytałem kiedyś że pogorszenie sygnału występuje po przekroczeniu 5 metrów,ale nie znam nikogo kto by miał takie długie połączenie. Dobrze że kable HDMI 5m można już dostać na allegro za niecałe 40 zł, więc w razie co nie będzie bolało bardzo po kieszeni icon_smile.gif
Mam teraz pytanie dotyczące kabli do podłączenia wszystkich kolumn z amplitunerem.Nie znam się na tym i jedyne co wiem to tyle, że fronty i centralny powinny być podłączone kablami jak najgrubszymi i jak najkrótszymi, a głośniczki tylnie najzwyklejszymi przewodami. Czy to prawda? Może się ktoś wypowiedzieć jakie firmy robią sprawdzone, dobre kable? i na co podczas kupna uważać? Pozdro.


Pirs, tak wiem, że jest to tam napisane, ale jak sobie starasz wyobrazić ustawienie kina domowego, bądź oglądasz już ustawione kino domowe, to zawsze widzisz dość sporą odległość między TV a Głośnikami (jakieś +- 2m) icon_smile.gif, Natomiast w moim przypadku ta odległość będzie na prawdę znikoma, dlatego dmucham na zimne i oprócz teorii potrzebuję sprawdzenia tego w praktyce icon_smile.gif) Mam nadzieje że nakreśliłem z grubsza o co mi chodzi icon_smile.gif Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie znam się na tym i jedyne co wiem to tyle, że fronty i centralny powinny być podłączone kablami jak najgrubszymi i jak najkrótszymi, a głośniczki tylnie najzwyklejszymi przewodami. Czy to prawda? Może się ktoś wypowiedzieć jakie firmy robią sprawdzone, dobre kable? i na co podczas kupna uważać? Pozdro.


Tak, prawda. Jeśli przewody na tylne głośniki planujesz "zakopać" w ścianie
to nie kupuj taniochy, w przeciwnym wypadku sprawa obojętna.
Na kolumny frontowe i głośniki centralne polecam coś z Audioquest, DLS,
Monster Cable. Oczywiście ich tańsze odmiany/modele, nie ma sensu w tym
przypadku też przesadzać (nie usłyszysz różnicy w brzmieniu). Przewody kup
"z metra", będzie taniej i równej długości dla kolumny prawej i lewej.
Wymierz przed zakupem odległości kolumn od elektroniki. Nie kupuj po prostu
sporo na górkę. icon_smile.gif

--
pozdrawiam
vmaestro



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, to na razie wszystkie dręczące mnie tematy:) Jeszcze raz dzięki za pomoc, jak coś mnie będzie jeszcze męczyło nie omieszkam się odezwać icon_smile.gif Pozdro.

Słuchajcie, mam takie pytanie. Wyżej podałem linka do KD Sony, które prawdopodobnie kupie, ale posiadam także niedawno zakupiony, używany amplituner Denon AVR 1905, mógłby ktoś mi podpowiedzieć co się bardziej opłaca? Kupić wyżej wymienione KD, czy może jednak starać się dobrać nagłośnienie pod tego Denon'a. Jedno co wiem, to to że ten Denon nie ma wejść HDMI, więc musiał bym podłączyć wszystko jakoś inaczej, tylko czy to "inaczej" będzie znaczyło gorzej czy też nie. Pozdro.
Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadany, używany amplituner sprawuje się bez zarzutu,
to nie zawracaj sobie głowy nabywaniem nowego, tylko ze względu
na hdmi. Zdecydowanie zainwestuj w lepsze głośniki, przede wszystkim
główne - frontowe. Wizje z konsoli podłączysz przecież za pomocą
hdmi bezpośrednio z LCDikiem. Nie wiem jakimi wyjściami fonii dysponuje
konsola. Pewnie jest i optyczne, więc wykorzystaj je do połączenia
z posiadanym amplitunerem. Moim zdaniem amp. Sony z linki nie zagra
lepiej od Twojego Denona...

--
pozdrawiam
vmaestro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, na co mam uważać wybierając głośniki pod KD. Wiem że muszą być drewniane o odpowiedniej impedancji, powyżej 8 Omów, chyba.Po za tym muszą być ekranowane, tyle wiem na pewno. Czy coś jeszcze? Jaką firmę polecacie, dużo pozytywnych opinii słyszałem o nagłośnieniu Yamaha. Czy to prawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem że muszą być drewniane o odpowiedniej impedancji, powyżej 8 Omów, chyba.

Nie występują w sprzęcie domowym kolumny o impedancji powyżej 8 om. Zazwyczaj są to właśnie 8omowe, 6 omowe lub rzadziej 4 omowe.Niektóre konstrukcje określa się jako 4-8 om.
Generalnie każdy amplituner i wzmacniacz jest przystosowany do 8omowych, większość do 6 i 8 omowych, a wyższe modele do 4, 6 i 8 omowych.

Warto zajrzeć do FAQ Audio i poczytać
http://audio.com.pl/index.php?page=faq&katId=3

Cytat

Czy coś jeszcze? Jaką firmę polecacie, dużo pozytywnych opinii słyszałem o nagłośnieniu Jamaha. Czy to prawda?


Co rozumiesz pod "nagłośnieniem Yamaha"? Komplet kolumn 5.1 (czyli z subwooferem) same kolumny frontowe? Jakie kolumny i ile sztuk - same mniejsze czy z przodu podłogowe, a na tył podstawkowe?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Amplituner Denon AVR 1905.
Pokój około 12m2, słucham Rock'a, Punk Rock'a, ale w 80 % nagłośnienie ma być pod konsole.
Interesuje mnie tylko zestaw 5.0.
kwota jaką dysponuje to do 2600 zł na nagłośnienie 5.0.
Chce kupić frontowe podłogówki + centralny nad telewizor + dwa tylnie na ściany.
Mówiąc że Yamaha robi dobre nagłośnienie mówiłem o całym zestawie 5.0 (tak słyszałem)
Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem, że takie zestawy łączną ceną mieszczą się w przedziale 2600 zł, tak ?


tak
Cytat

Czy takie zestawy można namierzyć w takim choćby "sklepie nie dla idiotów" ?


Raczej trudno. Proponuję odwiedzić lokalne salony audio. Tam też będzie
zapewne możliwość odsłuchu przede wszystkim frontów. W marketach RTV
jest o to zazwyczaj trudno, a obsługa na ogół...no comment.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, mam pytanie odnośnie kabla optycznego, czy każdy jest odpowiedni czy trzeba na coś uważać? Upatrzyłem sobie taki KABEL czy wystarczy? Jak się ma przesył na odległość 5 metrów w takich kablach?
PS. Odnośnie nagłośnienia tych trzech firm, które podałeś. Przyznam się, że nigdy nie słyszałem o takich firmach icon_smile.gif naprawdę jest to leprze rozwiązanie od głośników Yamahy, Sony, itp.? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 firmy które podał kolega Vmaestro to znany firmy głośnikowe. Wystarczy trochę poczytać lub skorzystać z wyszukiwarki... icon_razz.gif

Poza tym jak już napisałem wcześniej - pisze się Yamaha, przez Y. Więc na przyszłość nie pisz już Jamaha. No i mogą to być lepsze kolumny niż najtańsze Sony (generalnie SONY nie ma zbyt udanych kolumn poza nielicznymi i drogimi wyjątkami).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchaj, mam pytanie odnośnie kabla optycznego, czy każdy jest odpowiedni czy trzeba na coś uważać? Upatrzyłem sobie taki KABEL czy wystarczy? Jak się ma przesył na odległość 5 metrów w takich kablach?


Wszystko zależy (...jak zwykle) od dysponowanej kwoty. Niestety
droższym, ale moim zdaniem lepszym przewodem typu toslink
dla takiej długości będzie coś z tego gatunku:
http://www.profigold.pl/index.php5?theme=p...product_id=1161
Cytat

PS. Odnośnie nagłośnienia tych trzech firm, które podałeś. Przyznam się, że nigdy nie słyszałem o takich firmach icon_smile.gif naprawdę jest to leprze rozwiązanie od głośników Jamahy, Sony, itp.?


Yamaha również posiada w swojej flocie udane zespoły głośnikowe.
Jednak te są z wyższego przedziału cenowego. W Twoim przypadku
proponuje właśnie coś tych trzech producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za orta icon_biggrin.gif
Nie mówcie że nie ma jakiś tańszych odpowiedników takich przewodów, 199 zł za sztukę to gruba przesada, biorąc pod uwagę że musiał bym ich kupić 2 sztuki, wychodzi dość pokaźna kwota. Niestety ale będę musiał wybrać coś w przedziale do 60 zł za sztukę.

Słuchajcie, odnośnie tych trzech firm nagłośnienia, które są powyżej. Znacie jakieś sprawdzone sklepy internetowe na terenie Polski, w których mógł bym je zakupić? (może jakieś z Allegro). Mieszkam w trójmieście i żadnych sklepów z wyżej wymienionymi firmami w swoim asortymencie nie znalazłem, nie licząc molochów, ale oni nie mają za wiele z tych firm. Pozdro. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dokonałem zakupu sprzętu hifi przez internet,
dlatego żadnego sklepu internetowego nie mogę niestety
określić jako "sprawdzony". Z poniższych linek korzystam
dla orientacji w cenach:

Celeston:
http://www.koris.com.pl/index.php?p521,cel...on-f28-f48c-f15

Dali, Celeston:
http://www.top-audio.pl/

Heco:
http://www.megamedia.pl/kolumny-glosnikowe-z/heco

Zakup kolumn bez odsłuchu, to jednak ryzykowny zakup
....w ciemno.

--
pozdrawiam
vmaestro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostaje mi zakup w molochach typu Media Markt, czy Saturn. Chyba już na wszystkie dręczące mnie pytania uzyskałem odpowiedzi, jeśli coś mi nie będzie jeszcze dawało spokoju, oczywiście się odezwę icon_razz.gif Jak dokonam zakupu oczywiście się odezwę i pochwalę. Dzięki za pomoc i fachowe rady, pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Słuchajcie, mam jeszcze pytanie odnośnie uchwytów pod głośniki tylne oraz centralny. Mianowicie, chciałbym kupić uchwyty szybciej, jeszcze przed zakupem głośników. Tylko mam kilka pytań:
1. Czy mogę w ogóle kupić takie uchwyty w ciemno?, czy nie będzie problemu z otworami, czy będą pasować do siebie otwory (głośnik + uchwyt) ?
2. Ile miej więcej ważą takie głośniki tylne, pytam że by nie kupić uchwytu o zbyt małym udźwigu.
3. Na jakim uchwycie powiesić głośnik centralny? czy na takim samym jak głośnik tylni, czy może jest jakieś specjalne mocowanie pod ten rodzaj głośnika?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa z gabarytami i wagą głośników tylnych i centralnego.
Najczęściej spotykane to:
- głośniki tylne ~ 170x300x190 ~ 5kg
- głośnik centralny ~ 500x160x230 ~ 7kg

Najlepiej sprawdzić w internecie, na stronie producenta.

Masz konieczność wieszania tylnych kanałów ? Zawsze można rozstawić
je przecież bezproblemowo (przewody) na stojakach, odpowiednio na
wysokości głowy słuchacza (np. po bokach kanapy, sofy, itp.).
Uniwerslany wieszak na głośnik centralny np.:
http://www.smartbay.pl/g4/c67/s472/38569,u...bt15_bt_15.html
Spróbuj poszukać jednak podobny z regulowanym kątem.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...