Skocz do zawartości

Klipsch Rp-8000f zamiennik


wojoo

Recommended Posts

Cześć,

 

Poszukuje zamiennika Klipscha Rp-8000f. Niestety brakuje mi w nim średnicy (notabene którą zazwyczaj zmniejszam we wszystkich systemach). Wszystko mi pasuje w tych kolumnach poza wspomnianą średnicą

Podejrzewam, że żadna kalibracja / poprawianie w EQ czy procesorze dźwięku nie pomoże bo ten typ tak ma?

 

Chciałbym zaznaczyć, że musi być konieczne bas / zejście etc na tym samym poziomie i dynamika (skuteczność również)

Pomożecie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha i Klipsch i Ty się dziwisz, że brakuje Ci środka 🙂? Nie znam tego arcama, bo to nie moja polka cenowa, ale może przetestuj najpierw swoje Klipsche z tym ampem bo może okazać się, że i w tym połączeniu będzie Ci czegoś brakować. Bo te Klipsche moim zdaniem to całkiem fajne paczki do kina domowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem jeszcze o denonie 4500

 

Tak jak zaznaczyles dobre sa do kina ale czy do sluchania muzyki? To sa chyba 1 kolumny ktore odpowiadaja mi niskim basem i dynamika ale niestety ten srodek...

Moze faktycznie ta yamaha zle sie dogaduje. Mam jeszcze koncowke NAD 216 moze ona coa pomoze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam tylko frontowe i ampli. Jak będzie trzeba to i wydam 100 tyś tylko niech to zagra tak dynamicznie i z takim basem jak Rp8000 ale z normalną średnicą

Tylko tej średnicy mi brakuje (cały czas słucham i mam wrażenie jakby były przykryte kocem)

Dziwne, że nie ma jakiś modyfikowanych zwrotnic

 

Pobawiłem się troche EQ w kompie i zaczeło to grać ok

67bc0436ad3ff.jpg

No ale to nie o to chodzi...

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jasiek88 napisał:

2. Klipsch nie nadaje się do muzyki.

Dlatego już pakuje i w poniedziałek zwracam (choć jak słuchałem u kumpla Synergy F3 to tak mi się spodobały, że postanowiłem zakupić Klipscha)

Co się nadaje w takim razie?

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sklepem nie jestem też testerem więc nie mogę Ci doradzić jakie konkretnie kolumny, ale jestem dobrym duszkiem który podpowiada czego nie robić bo akurat to miał u siebie i słuchał :)

Zresztą jak widzisz wyżej inne również powiedzieli Ci jak jest.

Fajnymi głośnikami są Heco music style/aurora/revolution/celan, Tannoy Revolution XT 8F.

Sprawdziłeś czy avr390 obsługuję Dolby Vision?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jasiek88 napisał:

Sprawdziłeś czy avr390 obsługuję Dolby Vision?

Na stronie producenta brak wzmianki o tym natomiast ponad rok temu była aktualizacja softu i obsługuje (potwierdził mi to dystrybutor)

 

54 minuty temu, Jasiek88 napisał:

Fajnymi głośnikami są Heco music style/aurora/revolution/celan, Tannoy Revolution XT 8F.

Popatrze :) poczytam...

Słuchał ktoś może Kef 950?

 

Poczytałem opinie odnośnie powyższych i w większości brakuje jednak basu

Ja potrzebuje pierd****nięcia jak w subie ale bez suba ;) czyli to co ma własnie Klipsch

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch RP-8000F oczywiście grają wyraźnie skrajami pasma, natomiast z amplitunerem Yamaha rzeczywiście tego środka pasma może bardzo brakować. W mniej więcej podobnym budżecie nie kupisz kolumn, które zagrają tak mocno, energicznie, swobodnie. Moim zdaniem wchodzą w rachubę dwa rozwiązania. Pierwsze to inna elektronika - zamiast kombinować z amplitunerem, dobrałbym dobrą końcówkę mocy, która powinna problem braku średnicy wyeliminować. Druga opcja to inne kolumny. Tutaj nasuwają mi się kolumny typu Klipsch RF-7 III, może Kef R11. Natomiast z opcji tańszych Kef R900 oraz Pylon Audio Diamond 30.

Zapraszam do nas do Q21 na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Q21 napisał:

dobrałbym dobrą końcówkę mocy, która powinna problem braku średnicy wyeliminować.

Jest to w ogolę możliwe? jeżeli tak to co byś widział w tym przypadku?

22 minuty temu, Q21 napisał:

kolumny typu Klipsch RF-7 III

Odpadają, są za duże

22 minuty temu, Q21 napisał:

z opcji tańszych Kef R900

A seria Q950?

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Klipsch RP-8000F oczywiście grają wyraźnie skrajami pasma, natomiast z amplitunerem Yamaha rzeczywiście tego środka pasma może bardzo brakować. W mniej więcej podobnym budżecie nie kupisz kolumn, które zagrają tak mocno, energicznie, swobodnie. Moim zdaniem wchodzą w rachubę dwa rozwiązania. Pierwsze to inna elektronika - zamiast kombinować z amplitunerem, dobrałbym dobrą końcówkę mocy, która powinna problem braku średnicy wyeliminować. Druga opcja to inne kolumny. Tutaj nasuwają mi się kolumny typu Klipsch RF-7 III, może Kef R11. Natomiast z opcji tańszych Kef R900 oraz Pylon Audio Diamond 30.

Zapraszam do nas do Q21 na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

RF - 7 III do codziennego grania w salonie około 50 m2 nadają się? Te kolumny nie grają skrajnymi pasmami? Pod jaki wzmacniacz proponujecie podpiąc i u Was posłuchać ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojoo napisał:

A seria Q950

Q950 będą szczuplejsze w basie względem R900. Dodatkowo nie będziesz miał tak szczegółowego przekazu. Q950 będą miały zdecydowanie więcej środka niż RP8000f ale basu tak potężnego na nich nie uświadczysz. 
Najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch, na który już teraz zapraszam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...