Skocz do zawartości

Klipsch Rp-8000f zamiennik


wojoo

Recommended Posts

Jeśli miałyby zostać Klipsch to polecam koniecznie Vincent 331, który to wydobędzie zakres średnicy i nada większej kultury w brzmieniu. Nie jest to najtańsza końcówka ale odwdzięczy się brzmieniem na najwyższym poziomie. Bardzo częsty wybór w przypadku Klipsch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że idą propozycję ale nie do ko,cna przemyślane.

Po 1 zmiana elektroniki nie spowoduje nagłego wzrostu średnicy i to na pewno nie z amplitunera kina domowego czy też podłączonego wzmacniacza do PRE OUT.

Po 2 w pierwszym poście napisałeś że podoba Ci się wszystko oprócz braku średnicy. A więc modele KEF  czy Heco Aurora nie powinny się tutaj znaleźć w poleceniach. Bardzo dobre kolumny ale nie grają jak Klipsch 8000.

Chcesz poprawy i zachować to co masz w nich fajne? Fyne F 502 / Magnat Quantum 757 / czy Monitor Audio Silver 500. Zachowasz jasnośc, dociążenie dołu ale poprawi się o wiele średnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

modele KEF  czy Heco Aurora nie powinny się tutaj znaleźć w poleceniach.

Ponieważ? nie upieram się, że musi być jasny jak Klipsch, najbardziej mi żależy na dynamice, zejściu, mocnym basie a to miał właśnie ten klipsch

W KD zawsze pomaga Sub natomiast w stereo nie chciałbym go wykorzystywać :)

Teraz mam Dali 808 z serii Blue (stare i już wyeksploatowane) i przyzwyczaiłem się do ich brzmienia choć zawsze od kiedy tylko pamiętam brakowało mi w nich basu (tego prawie w ogólę nie było)

Dali chyba słyną z jasnego grania?

I jeszcze jedno... lubię słuchać na prawdę głośno

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2020 o 09:41, wojoo napisał:

Poszukuje zamiennika Klipscha Rp-8000f. Niestety brakuje mi w nim średnicy (notabene którą zazwyczaj zmniejszam we wszystkich systemach). Wszystko mi pasuje w tych kolumnach poza wspomnianą średnicą

Ponieważ dlatego. Albo szukasz czegoś co gra jak one albo zupełnie innego.

23 godziny temu, wojoo napisał:

I jeszcze jedno... lubię słuchać na prawdę głośno

No to :)

Dnia 25.05.2020 o 07:39, S4Home napisał:

Fyne F 502 / Magnat Quantum 757 / czy Monitor Audio Silver 500

Serio.

Dnia 25.05.2020 o 07:44, maciek72 napisał:

I odsłuch we własnych warunkach . 

i będziesz wszystko wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 8 months later...

Witam posiadam Klipscha Rp-8000f i miałem to samo odczucie z średnicą , kolumny mam zestawione z Onkyo TX-RZ810 i w EQ je naprostowałem na odpowiednie tory,polecam wzmacniacze onkyo do klipsch-ów szczególnie serie RZ, mam wrażenie że dość nie doceniane w polsce wzmacniacze a na zachodzie bardzo chwalone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam serdecznie co do klipsch i wycofanego środka ta opinia wszedzie sie przewija i pisza to ludzie co nawet ich nie slyszeli bo mimo ze delikatnie srodek ma lekki dolek to nie jest to problem! Klipsch ma troche za duzo wysokiego środka i to jest problem srednica w nich jest calkiem dobra.U Ciebie problem to yamaha kolumny zostaw bo nie znajdziesz lepszych w tej kasie.Kup onkyo np seria rz tam w eq odejmij od 2-6khz po 2,5db i masz idealne granie.Mozesz dodac z 3db 1,6khz w tych rejonach  klipsch ma spadek.Aha jeszcze jedna rzecz jak sluchasz to nie siedzisz za wysoko i z jakiej odleglosci? 

A podstawa to zmien ta yamahe nie slyszalem jeszcze yamahay ktora dobrze grala od as 501 do as 1100 i wole swoje onkyo rz840 serio !!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to nie jest jakiś święty gral. Ten produkt jest dostępny i osłuchany dokładnie i brakuje mu średnicy.

Owszem model RP 8000 i tak ma go najwięcej zapewne. Ale tu nie ma co owijać w bawełne Owszem sa osoby które taki dźwięk lubią i dlatego te kolumny są tak popularne. I to jest ok. Ale im środka brakuje...... na tle innych konstrukcji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w jednym czasie klipsch rp260,tesi 560 mk2, ma rx2,rx6,rx8 i powiem ze zalezy co sie slucha.Stary metal i rock takie kiepskie nagrania to indiana bo klispch podaje mocno wysoka srednice to samo MA RX i mamy jazgot.Reszta muzyki to klipsch jak dla mnie kto sluchal muzyki na zywo i na koncertach to wie jak to gra.Ale podastawa to dobre nagrania bo inaczej klipsch nie podejdzie tuba klipscha wyciagnie cala brzydote nagrania.

Mialem tez dynki i jeszcze kilka innych kolumn to brzmialo to tak bezplciowo zero zycia takie plumkanie....ale te kokumny wybaczaly gorszym realizacja.Ale np zensor 3 maskara bas buczal i sie ciagnal ze masakra.

Teraz klipsch w nowej seri rp zmienil troche glosnik tubowy.Jest teraz otwarty z tylu z nakladka sylikonowa co ma zlagodzic wysokie tony. Wyeliminowac wewnetrzne rezonanse.

Ale nigdy nie polaczym bym yamahy z klipsch.Wszystkie modele do as2000 to jakas masakra mimo ze piekne i zbudowane wspaniale to ten dzwiek.....to nie chce wiedziec jak graja ampli tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...