Skocz do zawartości

Denon x3600h i klisch rp-600m a rozbudowa do systemu stereo


PawelKo

Recommended Posts

Witam 

Obecnie posiadam Denon x3600h i głośniki klipsch rp-600m (będą u mnie dopiero w piątek) resztę kina domowego mam zamiar dokupić w ciągu kilku miesięcy. W drugim pokoju mam gramofon AT-lp120x, którego mam podpiętego do zwykłych głośników przy komputerze (logitech z333). Zestaw KD zamówiłem zanim trafiłem na wasze forum, nie mając pojęcia, ze rożne kombinacje  amplitunera z głośnikami brzmią inaczej. Nie wiedziałem tez, ze amp stereo a amp do kina domowego to dwie rożne sprawy.

Zestaw będę uzywał 70%netflix+filmy 10%ps4 i 20%muzyka głownie spotify.

Mam takie pytanie:

Skoro Denon 3600h posiada to wyjście pre-out to czy zostawia mi to furtkę do stworzenia sobie jakiegoś dobrego systemu stereo, do którego mógłbym podpiąć swój gramofon?? Czy lepszą opcją będzie budowanie osobnego systemu stereo w drugim pokoju. Oczywiście nie teraz  tylko za jakiś czas.

Nigdy w swoim życiu nie posiadałem kina domowego ani systemu stereo. Podejrzewam ze każdy system kina domowego i stereo zrobiłby na mnie duże wrażenie. możne ktoś z forum ma podobny zestaw i jest w stanie podzielić się swoja opinią

Nie mieszkam w Polsce i nie mam tez za bardzo możliwości odsłuchu  innych zestawów. 

 

    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz np Denon Pma-2020ae który może pracować jako końcówka mocy w ka a w stereo wiadomo jako wzmacniacz, do niego po RCA podłączasz gramofon bez problemu. Zawsze coś sensownego możesz zbudować, w zależności jakie efekt chcesz uzyskać. Pamiętaj iż kd kluczem jest subwofer i centralny głośnik jak i reszta kolumn z tej samej parafii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Denon 3600h umożliwia podłączenie końcówki mocy lub wzmacniacza ale w mojej ocenie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zbudowanie osobnego toru w drugim pokoju. Pytanie tylko gdzie częściej słuchasz. Rozumiem, że klipsch RP600m będą na tyłach, a na przodzie staną większe kolumny? Na samym początku oceń brzmienie Klipsch czy jest to dźwięk, którego oczekiwałeś czy może zupełnie inna bajka. Jeśli zupełnie inna bajka to postaramy zaproponować lepsze rozwiązanie, jeśli natomiast brzmienie przypadnie Ci do gustu to nie pozostaje nic innego jak tylko dokupić resztę zestawu tego producenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Denon 3600h umożliwia podłączenie końcówki mocy lub wzmacniacza ale w mojej ocenie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zbudowanie osobnego toru w drugim pokoju. Pytanie tylko gdzie częściej słuchasz.

Gramofon i komputer mam w pokoju na piętrze, gdzie sobie słucham vinyli lub spotify jak siedzę przy komputerze. Kino domowe będę miał na dole w salonie razem z otwarta kuchnia i wyjściem na ogród. Na dole z reguły słuchamy muzyki  kiedy gotujemy lub siedzimy na ogrodzie(ogólnie żeby coś w leciało w tle) chciałbym żeby gramofon był na dole, ale jeżeli opcja z drugim zestawem stereo jest lepsza to wróci na górę. Mimo wszystko będę chciał sprawdzić jak brzmi na tych głośnikach klipsch w salonie.

51 minut temu, Q21 napisał:

Rozumiem, że klipsch RP600m będą na tyłach, a na przodzie staną większe kolumny?

hmm tak szczerze to myślałem żeby te rp600 zostawić na przodzie, ale jeżeli lepszą opcja będzie dać je na tyły to czy mogę ich używać narzazie jako głośniki przednie? a z czasem kupić glosnik centralny, subwoofer'a a na koncu glosniki przednie i wtedy te rp600m dac do tyłu??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok system przetestowany wszystko działa sprawnie i już na tym etapie jestem  bardzo zadowolony z dźwięku. Za miesiąc planuje dokupić głośnik centralny(404c??)  i sub (tu pytanie jaki), kolumny przednie tez dokupie (jeszcze nie wiem jakie ale na pewno klipsch a te rp-600m dam na tył)

 

System stereo do drugiego pokoju zbuduje osobno ale to już prawdopodobnie nie w tym roku (na pewno się odezwę na forum jak będę go budował). Tak wygląda plan :) Dzięki wszystkim za podpowiedzi.  

PS. jeszcze jedna sprawa, żeby się upewnić czy dobrze podłączyłem 

telewizor i amp podłączony przez hdmi+kabel optyczny(nie mam zlacza HDMI arc),

PS4 przez hdmi do amplitunera (filmy+netflix + gry),

Gramofon na razie jest podłączony przez phono in (chciałem sprawdzić jak będzie to brzmiało i brzmi lepiej niz na moich glosnikach od Komputera, wiec zostawie narazie tak),

laptop czy powinienem podłączyć pod TV czy mogę tez przez ampli (czasami dziewczyna używa laptopa żeby włączyć pilot.wp.pl na tv)

spotify przez wifi z telefonu  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...