Skocz do zawartości

Stereo z funkcjami sieciowymi oraz pod TV


Pawel-krk

Recommended Posts

Bardzo prosze o porade w sprawie sprzetu ktory do pokoju dziennego.
Do niedawna uzywalem zestawu Denona D-F109 (amplituner, CD, odtwarzacz sieciowy) natomiast z powodu dosc uciazliwego dla mnie w obsludze odtwarzacza sieciowego oraz koniecznosci regulowania glosnosci osobnym pilotem niz TV, postanowilem zmienic elektronike.
TV do tej pory byl podpiety kablem optycznym miedzy TV a amplitunerem DRA-F109, w miedzy czasie probowalem tez Google Chromecast Audio ale nie przypadl mi do gustu sposob sterowania oraz sama funkcjonalnosc, nie dzialalo to na tyle prosto na ile bym oczekiwal.

Co mi obecnie zostalo - 2 monitory Monitor Audio Bronze BX2 oraz sub Klipsch R-10SW, Chromecast Audio

Czego bym oczekiwal po nowym sprzecie:
- mozliwosci streamingu ze Spotify oraz radia internetowego

- podpiecia TV (przez HDMI ARC) tak, zeby zmieniajac glosnosc w TV, glosnosc audio rowniez by sie zmieniala (HDMI CEC). Do telewizora jest wpiety nVidia Shield TV (w wersji Pro 2019) kablem HDMI i to od niego uzywam pilota, przez CEC razem z przystawka wlacza i wylacza sie telewizor oraz zmienia sie poziom glosnosci na glosnikach TV. Chcialbym dalej przerzucic to przez HDMI ARC (i CEC) to elektroniki audio

- Bluetooth lub Airplay2 (uzywam telefonu i tabletu Apple)

- (bardzo) łatwej obsługi, idealnie aplikacji na telefon lub tablet do sterowania funkcjami sieciowymi i streamingowymi

- w miare przyzwoitego brzmienia, nie jestem specjalnie wyczulony na tym punkcie ani nie mam wielkiego punktu odniesienia poza poprzednim zestawem na Denonie F109 (mam rowniez mikro Denona D-M39).

 

Po przeczesaniu internetu i paru watkow wylonilo sie kilka opcji

- NAD C338, ale tutaj brak wejscia HDMI
- NAD C368 + MDC BluOS 2i + MDC HDMI2 (cena niestety robi sie juz mocno zaporowa jak na moim zdaniem calkiem proste wymagania)
- SMSL Q5 Pro, podobna historia jak z C338, brak wejsia HDMI
- Bluesound Powernode 2i, na pierwszy rzut oka OK, nie wiem jak aplikacja, cena tez juz raczej wyzsza niz bym tego chcial
- Sonos AMP, aplikacja Sonosa bardzo przypadla mi do gustu (mialem na probe glosnik Sonosa z Ikea zeby wyprobowac dzialanie ich aplikacji), nie wiem jakie bedzie tego brzmienie w stereo
- Onkyo TX-8390, do niedawna faworyt, niestety bede mial problem z miejscem na niego - brakuje mi 2 cm na szerokosc lub 1 cm na wysokosc, musialbym sporo nakombinowac
- Onkyo TX-8270, tutaj jeszcze nie zdazylem sprawdzic dokladnie czy ma wszystko czego mi potrzeba

Moge zatrzymac BX2 oraz R-10SW lub je sprzedac jezeli bardzo beda gryzly sie z nowa elektronika.

Co z powyzszej listy najlepiej by sie sprawdzilo w mojej sytuacji?
Ewentualnie, czy mozecie podpowiedziec inne rozwiazanie osiagniecie tych celow ktore napisalem? Np jak obejsc sterowanie glosnoscia audio jednym pilotem z przez CEC jezeli sprzet nie ma wejscia na HDMI ARC.

Budzet? 2-3-4 tys, jezeli da sie osiagnac fajny efekt mniejsza kwota to jestem za.


Dzieki!

 

Edytowano przez Pawel-krk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z jeden strony masz duże oczekiwania z drugiej dopuszczasz wyjątki.

NAD 338 czy tez Powernode 2i. One HDMI nie mają.

Wiec jak to finalnie jest?

Wydaje mi się że wybierzesz kosztem jakości dźwięku. Sonos jest ok. To dobra platforma do multirromu. Ale jednak nie specjalnie dzwieczna i barwna w swojej cenie. Po prostu płacisz za funkcje sieciowe bardziej niż za dźwiękowe.

11 godzin temu, Marek Mondalski napisał:

Rozważ:

  • Stereo: Pioneer SX-S30DAB lub Onkyo TX-L20D
  • KD: Yamaha RX-S602 lub Pioneer VSX-S520D

To albo amplitunery AV które słabo grają w  stereo albo amplitunery stereo które słabo grają w stereo. Nie polecam.

W kolejności dzwiekowej

NAD 368 z dodatkami. Moim zdaniem też to po prostu za drogo. Ale zagra najlepiej

Onkyo 8390

Onkyo 8270

Sonos

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli patrzeć mamy na jakość dźwięku to najlepszym rozwiązaniem byłby NAD C368 z dodatkowymi dwoma modułami ( bluos oraz hdmi). Sonon AMP jeśli mielibyśmy zmieścić się w zakładanym budżecie sprawdził by się dobrze z Twoimi kolumnami. Brzmienie uzyskasz dynamiczne z delikatnie ocieploną średnicą. 
Jeśli miałby to być kombajn to Onkyo 8390 byłby rozwiązaniem na przyszłość i ma wszystko czego potrzebujesz ale będzie to kompromis między funkcjonalnością, a jakością brzmienia. 

Zapraszam do kontaktu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za komentarze!

Podsumowujac, wybor zaweza sie zapewne do trzech-czterech ponizszych opcji
NAD 368 (+karty), razem ok 7000 ?
Onkyo 8390 (ok 3400) lub 8270 (ok 2400-2500)
Sonos AMP (ok 3000)

NADa jednak odpuszcze, mocno wykracza poza budzet i nie jestem pewien czy odczulbym ze gra dwa razy lepiej od pozostalych opcji (ciezko powiedziec bez testow).

Zostaje 8390 ktory na poczatek byl moim faworytem ze wzgledu na ilosc funkcji i przynajmniej z tego co czytalem na tym forum przyzwoitego brzmienia (lub jednak nie miesci sie bez prostych przerobek mebli) LUB 8270 ktory pasuje bez przerobek LUB AMP od Sonosa.

Dnia 25.05.2020 o 10:43, lysyrafal napisał:

Jakie masz wymiary szafki w którą chcesz wstawić ten sprzęt tz. szerokość, wysokość i głębokość?

Są trzy opcje na szafce przy TV
1) szer 57 cm , gł 50 cm , wys 15 cm

2) szer 61 cm , gł 50 cm , wys 15 cm

3) szer 41,5 cm , gł 50 cm , wys - 100 cm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2020 o 09:53, Marek Mondalski napisał:

A co powiecie o Denon DRA-800H oraz Marantz NR1200 ?

 

 

 

Amplitunery do małych monitorów i małych pomieszczeń.

Nie oszukujmy się NAD 368 z modułami jest po prostu drogi. Rozumiem że ma wszystko na wyposażeniu. Ale na pewno nie gra jak wzmacniacz za  7000 zł.

NAD tu świetnie podszedł do teamu dając ludziom możliwości dokładnaia modułów. Są klienci którzy przekładają funkcjonalność czy też eygląd (jeden klocek) nad brzmieniem. I tak jest w tym przypadku. Z jednym modułem jeśli ktoś koniecznie potrzebuje to jeszcze ale z obydwoma....

Da się jeszcze sprowadzić Arcama SR250 w tej cenie. No jednak gra o klasę lepiej.

Paweł a będziesz zmieniał kolumny czy BX2 z tym subem zostają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będzie na rynku nowy wzmacniacz z opcjami sieciowymi ze stajni Audiolaba. Denon DRA800h oraz Marantz NR1200 to zupełnie inne brzmienia. Marantz to dynamika i bardzo duża szczegółowość z bardzo mocno wyeksponowaną górą pasma. Denon to cieplejszy charakter z bardziej plastyczną, naturalną średnicą. Nie jest to tak detaliczne brzmienie jak Marantz ale niewątpliwie jest to przyjemniejsze brzmienie dla ucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie aby do wzmacniaczy z cyfrowym wejściem, np. Yamaha A-S301 dołożyć HDMI ARC ?

TV w salonie to u nas prawie norma. Nie każdy chce / potrzebuje kina domowego, ale też mało kto chce trzymać w garści kilka pilotów.

Możliwość włączania / wyłączania oraz regulacji głośności jednym pilotem - czy to wygórowane oczekiwanie :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Paweł a będziesz zmieniał kolumny czy BX2 z tym subem zostają?

Orginalny plan byl taki zeby wykorzystac to co mam, jednak biore pod uwage kupno innych kolumn jezeli faktycznie bedzie duza roznica slyszalna (na plus oczywiscie) lub jezeli elektronika narzuci brzemienie do ktorego te BXy nie beda pasowaly. Nie mam natomiast miejsca w obecnym ukladzie na kolumny podlogowe, jedynie cos mniejszego, kolumny podstawkowe.

 

48 minut temu, Q21 napisał:

Niebawem będzie na rynku nowy wzmacniacz z opcjami sieciowymi ze stajni Audiolaba. Denon DRA800h oraz Marantz NR1200 to zupełnie inne brzmienia. Marantz to dynamika i bardzo duża szczegółowość z bardzo mocno wyeksponowaną górą pasma. Denon to cieplejszy charakter z bardziej plastyczną, naturalną średnicą. Nie jest to tak detaliczne brzmienie jak Marantz ale niewątpliwie jest to przyjemniejsze brzmienie dla ucha. 

To ciekawe, wiadomo moze czy bedzie mial HDMI?

 

10 minut temu, Marek Mondalski napisał:

Co stoi na przeszkodzie aby do wzmacniaczy z cyfrowym wejściem, np. Yamaha A-S301 dołożyć HDMI ARC ?

TV w salonie to u nas prawie norma. Nie każdy chce / potrzebuje kina domowego, ale też mało kto chce trzymać w garści kilka pilotów.

Możliwość włączania / wyłączania oraz regulacji głośności jednym pilotem - czy to wygórowane oczekiwanie :)

Jest niby wejscie optyczne ale tak jak mowisz, zapewne dolozenie HDMI nie jest super skomplikowane (chociaz moge sie mylic) a jednak znacznie upraszcza sprawe.
Pewnie to część sukcesow soundbarow, latwosc instalacji i obslugi, sterowanie jednym pilotem bez kombinacji.

 

Na chwile obecna chyba najbardziej sklaniam sie ku Sonosowi pod wzgledem funkcjonalnosci - ma calkiem dobre funkcje sieciowe, latwo sie go obsluguje, ma HDMI ARC, wyjscie na sub, w bonusie nawet jedno wejscie analogowe 😆 Lub ew Onkyo 8270 tylko tutaj nie jestem pewien jak to bedzie dzialalo od strony funkcjonalnej tzn czy HDMI bedzie dzialalo dobrze i czy funkcje sieciowe beda na odpowiednio rozbudowanym poziomie.

Edytowano przez Pawel-krk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...