Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw - co wybrać?


mischa77

Recommended Posts

Witam.

Jestem tu nowy. Zarejestrowałem się gdyż jestem w trakcie planowania zakupu kina domowego. Od kilku tygodni rozkminiam różne opcje, przeglądam fora szukając odpoweidzi i juz mi się mózg lasuje. Mam wygórowane oczekiwania i mały budżet (hi hi) Muszę zamknąć się w 2,500.

Pokój 5x4 i pełno gratów, odsłuch bedzie około 2,5 metra od głosników przednich, brak możliosci postawienia tylnych głośników / więc spytacie po co kino domowe - otóz biorę głównie pod uwagę amplitunery generujące virtualny dzwięk przestrzenny z głosników ustawionych z przodu - a w przyszłosci mozliwość przestawienia całosci do innego pokoju z  ustawieniem 5 głośników. Dodatkowo musi mieć hdmi z arc i cec do sterownia.  80% to filmy (głównie satelitarna + coś z kompa czasami) a 20% muzyka ( z kompa lub telefonu przez bluetooth) Całość nie musi grać super głośno ale ma grać w miarę czysto. 

onkio tx-sr393 - 155W na kanał przy 465W poboru / około 1600zł

onkio tx-nr474 - 135W na kanał przy 400W poboru / koło 1500zł

pioneer vsx534 - 150W na kanał przy 445W poboru / koło 1600zł

pioneer vsx832s - 130W na kanał przy 400W poboru / koło 1700zł

yamaha rx-v385 - 100W na kanał przy 260w poboru / koło 1400zł

yamaha rx-v485 - 100w na kanał przy 260w poboru / około 1800zł

 

Głośniki - szukam trójdrożnych wersji / na razie będą 2szt (+ sub jeśli będzie potrzeba) a w przyszłosci rozbudowa do 5.1 

Taga tav606

Koda av708

lub coś z używek allegro do 1000zł za parę np -

 JBL NORTHRIDGE E 80 

JBL XE-5 

SONY SS-F6000P

Według specyfikacji trójdrożne głośniki potrzebują wzmacniaczy w okolicy 100W i w/w maja takie parametry (przynajmniej tak podaje producent). Z tego wszystkiego najbardziej odpowiada mi amplituner yamahy - lecz ma najmniejszą moc poboru (więc i najmniej prawdopodobną moc wyjściową) . I tu w końcu dochodzę do pytania:

Czy w/w amplituner yamaha "uciągnie" w/w głośniki - tak aby niczego nie spalić?

A może macie inne propzycje konfiguracji?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mocą i parametrami się tak nie sugeruj, ponieważ papier przyjmie wszystko. Tutaj optymalnym rozwiązaniem byłaby Yamaha RXV485 w połączeniu z Taga Harmony 606 v3, Pylon Audio Pearl 25 lub Polk Audio T50. We wszystkich 3 opcjach będziesz miał opcję rozbudowy w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Yamaha 485 na celowniku. Chciałbym jeszcze dopytać o głosniki - co dobrać. Wszystkie nówki są w podobnej cenie i trafiają się w komplecie z yamahą. Muzyka to głównie techno, hip-hop, pop

Taga Harmony 606 v3

KODA AV-708 MKII

Pure Acoustics Nova 8

magnat monitor supreme 1002

lub z używek na allegro 

JBL ES80

JBL NORTHRIDGE E 80

Jamo studio 160 

Jamo X3M 8

Infinity Alpha 40

Magnat Monitor 990 Set

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze dwa pytanka,

Trafiłem na model Yamaha HTR-4071 - różni się czymś od v485 ? bo z opisu wyglada podobnie, a nie ma opcji "porównaj" więc może coś przegapiłem

Kolumny Magnat monitor supreme 1002 mają bass reflex z tyłu - problemy z ustawieniem przy ścianie?

 

Edytowano przez mischa77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mischa77 napisał:

Więc jeszcze dwa pytanka,

Trafiłem na model Yamaha HTR-4071 - różni się czymś od v485 ? bo z opisu wyglada podobnie, a nie ma opcji "porównaj" więc może coś przegapiłem

Kolumny Magnat monitor supreme 1002 mają bass reflex z tyłu - problemy z ustawieniem przy ścianie?

 

Nie. Sa po prostu dość duże, Mają spore otwory i tak samo jak inne można je dosuwać albo tak samo jak inne nie można. Przepraszam ale temat wałkowany kilka razy dziennie. Palce bolą od pisania :) o tym

4071 to faktycznie chyba starszy model jak 483. Nie wiem/ Nie pamiętam bo nie sprzedaje tych HTRow.

4072 to odpowiednik 485.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za dotychczasowe odpowiedzi i proszę o dalszą cierpliwosć i pomoc w temacie.

Byłem dziś w sklepie muzycznym i okazało się że miałem błędne podejście do tematu głosników . Pan w salce odsłuchowej udowodnił mi ze małe kolumny - monitory mogą zrobić większe wrażenie niż wielogłośnikowe podłogówki. Dlatego zmieniła się nieco moja konepcja. W sklepie posłuchałem PYLON AUDIO PEARL MONITOR ale nie miałem porównania z innymi monitorami - ponieważ na sklepie były tylko takie które przekraczały mój budżet (1000 zł - para) Więc szukając w internetach wypatrzyłem takie w moim zasięgu :

Magnat tempus 33

Jamo s 803

Taga harmony tav 808b

 

Które z w/w polecicie? Jakieś porównanie do pylonów których  słuchałem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie po krótkiej przerwie. Stałem się posiadaczem Yamahy v485 i 2 monitorów Magnat tempus 33.

Dalej staram się ogarnąć temat suba - pomieszczenie 20m2 / przeznaczenie 60% filmy - 40% muza

Doczytałem już że w takiej sytuacji zaleca sie sub w obudowie zamkniętej. Z powodu kruchego budżetu biorę pod uwagę głównie używki. Na dzien dzisiejszy dostępne są z drugiej ręki :

Harman/Kardon HKTS200SUB

Tannoy mercury msub 10 EUR

KEF PSW 2010 Sub

Jamo E7

ewentualnie Whafredale WH-S8E - w opisie na kilku stronach jest że obudowa BR - ale na zdjeciach z aukcji wyglada na zamnkęty

Warto się którymś zainteresować?

 

Edytowano przez mischa77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...