Skocz do zawartości

RX-V481 + 5.1 Yamaha - Modernizacja zestawu


luzmaria2011

Recommended Posts

Dzień dobry

Jestem posiadaczem zestawu Yamaha RX-V481 + zestaw 5.1 Yamahy (NS-F51, NS-C51, NS-B51 + sub SW030). W przypadku kina domowego, jest ok, jestem z tej konfiguracji zadowolony. W przypadku muzyki jest dużo gorzej. Na tyle gorzej, że czasem wolę użyć głośnika JBL Charge, Sonosa albo słuchawek Sony WH1000XM3, wymieniam te 3 urządzenia nieprzypadkowo, bo lubię ich brzmienie (czyli ten nowoczesny, podkręcony bas, trochę sztuczny ale dla mnie przyjemny).

No i teraz do rzeczy. Zakładając wstępny budżet na poziomie 3.000 zł czy lepiej zmienić głośniki (Melodika?) czy ampli (V685?). Czy warto dołożyć jakiś porządniejszy sub (Magnat 302A?).  Celem byłoby oczywiście brzmienie w stylu ww. urządzeń ale pytanie czy to w ogóle jest możliwe i ma sens? Jeżeli nie to jaka byłaby najlepsza alternatywa? Pomieszczenie w którym stoi sprzęt ma ok 25m2 ale jest połączone z otwartą kuchnią/jadalnią (kolejne 15m2 ale nie służy do słuchania muzyki).

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Największą różnicę usłyszysz wymieniąjąc kolumny. Tutaj rozwiązaniem mogą być Melodika BL 40 MK3 lub Pylon Audio Sapphire 25 jeśli lubisz mocniejszy bas i soczystą średnicę. Alternatywą mogą być Monitor Audio Bronze 6, które w chwili obecnej można kupić w bardzo dobrych pieniądzach. 
Amplituner możesz wymienić w następnym etapie, tutaj także różnica będzie na plus ale w pierwszym etapie zająłbym się kolumnami. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Największą różnicę usłyszysz wymieniąjąc kolumny. Tutaj rozwiązaniem mogą być Melodika BL 40 MK3 lub Pylon Audio Sapphire 25 jeśli lubisz mocniejszy bas i soczystą średnicę. Alternatywą mogą być Monitor Audio Bronze 6, które w chwili obecnej można kupić w bardzo dobrych pieniądzach. 
Amplituner możesz wymienić w następnym etapie, tutaj także różnica będzie na plus ale w pierwszym etapie zająłbym się kolumnami. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Chyba zapomniałem dodać (albo nie wynika to wprost z posta), że nie chcę tracić surroundu. Czy w takim wypadku wymieniam tylko prawy i lewy przód, a centralny i tył zostają? Bo samo stereo mnie nie urządza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kubad napisał:

Dobrze żeby w kinie domowym dźwięk był spójny. Nie zapominaj także w dalszej części o subwooferze bo on dopełnia całość. 

No tak, tak. A możesz coś polecić? Bo te wyżej wspomniane Melodiki albo Pylony są super ale chyba jednak wykraczają budżet (zakładając właśnie 5.0 a nie 2.0).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...