Skocz do zawartości

Amplituner i kolumny dobór


ElmerHood

Recommended Posts

Dzień dobry 

stoję przed zakupem amplitunera stereo (ważne aby miał DAB+ i radio internetowe) . Skłaniam się między : Yamaha R-N402D a Pioneer Pioneer SX-S30DAB .

Do tego planuje Dali OBERON 1 . Pomieszczenie około 17 m2 . Muzyka popularna, radio. Budżet do 3,5 tys zl

Który amplituner wybrać ? Czy w/w kolumny "obsłużą" tą jednostkę ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ElmerHood napisał:

stoję przed zakupem amplitunera stereo (ważne aby miał DAB+ i radio internetowe) .

 

Jeżeli amplituner stereo do tych kolumn to warto rozważyć Marantz NR1200 (ma HDMI ale czy jest Ci potrzebne)?

Czy myślałeś o wzmacniaczu i do tego odtwarzacz sieciowy?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

Jeżeli amplituner stereo do tych kolumn to warto rozważyć Marantz NR1200 (ma HDMI ale czy jest Ci potrzebne)?

Czy myślałeś o wzmacniaczu i do tego odtwarzacz sieciowy?

Wolę raczej jedno urządzenie z uwagi na deficyt miejsca , ten który podałeś raczej przekracza mój budżet znacznie . A co uważasz o Denon DRA-800H ? No i jakie kolumny głośnikowe (ważne żeby były podstawkowe . Najbardziej ważne jest /oprócz dźwięku/ :radio internetowe, DAB+, stabilność działania i łatwość (intuicyjna) obsługa plus czytelny wyświetlacz urządzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie polecam ani tych amplitunerów ani kolumn :/

RN 402 fajne kombo ale ma dość specyficzny dźwięk. Pioneer dobrgo dzwieku nie daje.

A Oberon 1 to tyły od kina. Nie do 17m pomieszczenia.

RN 602 + Oberon 2 tak

Denon DRA 800 + Monitor Audio Bronze 2 albo Magnat Signature 503 tak

Yamaha RN 602 / Onkyo 8250 + ELAC B6.2

Tu masz moniotry do stereo i elektornike która pokazuje jakiś poziom.

Zapraszam na odsłuch albo po wypożyczenie sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie pozwala na umiejscowienie mniejszych kolumn podłogowych. Tutaj dobrym rozwiązaniem może być zestaw Yamaha RN402 w połączeniu z Indiana Line Nota 550. Zyskujesz brzmienie dynamiczne z cieplejszym środkiem pasma. Jeśli chciałbyś uzykać lepszą prezentację sceny dźwiękowej to postawiłbym na Yamaha RN602 + Pylon Audio Pearl 25. 
Wspomniany przez Ciebie Pioneer ładnie wygląda ale niestety brzmieniowo jest gorszy od Yamahy i dodatkowo nie podsiada tak dopracowanej aplikacji do sterowania. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 niestety pod uwage biorę tylko podstawkowe - co warto zerknąć ?

@S4Home RN602 nie ma DAB+ więc odpada - tak więc pozostaje Onkyo 8250, Denon DRA 800  a czym jest ta specyfika w dźwięku RN402? Słucham głównie rocka, rap, radio internetowe , Tidal . 

Jak wygląda stabilność połączeń np via Bluetooth w w/w urządzeniach ? czy używając do sterowania aplikacje na iOS i Android jest to bezproblemowe ( bez zawieszania się ) i daje pełnie funkconalności (można zapomnieć o pilocie ?) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do niedawna Yamahę RX-V481D i pilota zostawiłem w oryginalnym woreczku, bo nie był do niczego potrzebny. Akurat mój model miał WiFi direct więc można było nawet włączać i wyłączać urządzenie. Obsługa z aplikacji Yamahy jak dla mnie bez zarzutu. Wrzucasz utwory na USB i wszystkim sterujesz z aplikacji. Połączenie przez Bluetooth również bynajmniej w moim przypadku stabilne. 

Nie wiem ile jest kanałów DAB w PL, ale jak masz wifi w domu to możesz mieć wszystkie stacje świata bez DAB i bez anteny. Ja już nie mogę się doczekać kiedy będzie można również zrezygnować z anteny satelitarnej aby móc TV oglądać przez internet. DAB to chyba nie jest jakoś szczególnie rozwijana technologia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ElmerHood napisał:

Wolę raczej jedno urządzenie z uwagi na deficyt miejsca , ten który podałeś raczej przekracza mój budżet znacznie . A co uważasz o Denon DRA-800H ? No i jakie kolumny głośnikowe (ważne żeby były podstawkowe .

Przepraszam myślałem, że to budżet na sam amplituner stereo. DRA-800H gra dość plastycznie i ciepło, a przy Twoich preferencjach muzycznych warto posłuchać z nim kolumn Polk Audio RTi A3 lub MA Bronze 2. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...