Skocz do zawartości

Stereo na początek, 25m2 do 5000zł


kripssy

Recommended Posts

W poniedziałek będę miał możliwość odsłuchać trochę sprzętu. Chodzi mi po głowie jednak wariant max. Dostałem super ofertę na Focal Aria 936 i się waham czy nie isc już w tym kierunku. Tylko boję się, że wzmacniacz będzie droższy od kolumn. Jakby magnat mr870 podołal kolumnom to 12k za taki zestaw wydaje się super ceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2020 o 21:42, kripssy napisał:

W poniedziałek będę miał możliwość odsłuchać trochę sprzętu. Chodzi mi po głowie jednak wariant max. Dostałem super ofertę na Focal Aria 936 i się waham czy nie isc już w tym kierunku. Tylko boję się, że wzmacniacz będzie droższy od kolumn. Jakby magnat mr870 podołal kolumnom to 12k za taki zestaw wydaje się super ceną.

Miałem okazję odsłuchać kolumny Polk Audio S60e, Q Acustics 3050i, Fyne Audio F501i Focal Aria 936 razem z Yamaha R-N803d.

Jestem bardzo zadowolny z odsłuchu, bo już jestem prawie pewny, że wezmę Polk Audio S55E z Yamaha A-S701.

Najbardziej przypadły mi do gustu Polk Audio, zdecydowanie bardziej czysty dźwięk niż w q3050i. F501 w porównaniu z Polkami też okazały się mniej wyraźne, szczegółowe.  Wiadomo Focal Aria brzmiały trochę lepiej, ale na pewno nie ponad 3 razy lepiej jakby sugerowała cena.

Uważam, że jako budżetowe kolumny do okazjonalnego grania o uniwersalnym zastosowaniu Polk Audio S55e sprawdzą się idealnie.

Jeszcze raz odsłucham docelowy zestaw jak będzie dostępny i raczej skończę dalsze poszukiwania. Jedyne co postaram się jeszcze sprawdzić to amplituner Onkyo TX-8390. Bardzo spodobała mi się jego funkcjonalność i jeśli nie brzmiał by wiele gorzej niż Yamaha to bym go wziął. Niestety teraz jest problem z jego dostępnością.

Czy różnica w brzmieniu Yamahy i Onkyo jest duża i warta sprawdzenia?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kripssy napisał:

Miałem okazję odsłuchać kolumny Polk Audio S60e, Q Acustics 3050i, Fyne Audio F501i Focal Aria 936 razem z Yamaha R-N803d.

Jestem bardzo zadowolny z odsłuchu, bo już jestem prawie pewny, że wezmę Polk Audio S55E z Yamaha A-S701.

Przepraszam ale musiałem to zacytować :P:P

Prawe jesteś pewny że weźmiesz sprzetu ktorego nie słuchałeś :)

To teraz go posłuchaj w takiej konfiguracja iw domu.

10 godzin temu, helmut.. napisał:

szkoda ,że tak mało popularne są

Czemu? Polk jest dośc popularny ale to dośc specyficzne granie. To jedna z niewielu kolumn która nie przechodzi obok słuchającego z neutralnością. Albo się komuś bardzo podoba albo wręcz bardzo nie podoba. Stąd takie skrajne opinie o nich.

Jeśli ktoś je uważa za swoje wymarzone no to super :)

Mamy, zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

To teraz go posłuchaj w takiej konfiguracja iw domu.

Tak też zrobię. Sądzę jednak, że jeśli spodobało mi się brzmienie S60E to S55E będzie podobne.

Nie napalam się jakoś bardzo, postaram się zorganizować odsłuch z Onkyo TX-8390 i do domu na testy zabrać już zestaw z docelową elektroniką.

Jestem już trochę zmęczony i przytłoczony całą tą ilością kombinacji i różnych warunków w których coś zagra lub nie. Polk oferuje mi to czego szukam (efektowne granie) w zakładanym budżecie. Na pewno można wybrać lepiej, ale mi się już chyba nie chce dalej szukać.

Może jest tu ktoś, kto ma te kolumny i mógłby mi napisać czy takie "efektowne granie" w dłuższej perspektywie czasu to dobry kierunek?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2020 o 07:14, S4Home napisał:

Albo się komuś bardzo podoba albo wręcz bardzo nie podoba.

W punkt. Słuchałem ich i dla mnie to taki bezpośredni konkurent albo i kuzyn  brzmieniowy klipschów. Trzeba to brzmienie lubić, ostre, energiczne, z wykopem by je polubić. Do swingu, muzyki klasycznej, smooth jazzu na pewno odradzę. Za słabo w średnicy, za mało detalicznie. Ale do kina będą genialne. Do popu - to zależy od utworu, są takie np z gitarą akustyczną że będzie super, ale już papka typu "radiozet najlepsza muzyka" w mojej ocenie nie za bardzo. Generalnie to kolumna grająca charakterystyką V ze wszystkim wadami i zaletami. Miałem je nawet w domu i ostatecznie nie zostały u mnie, za długa historia by opisywać :)

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2020 o 11:12, kripssy napisał:

Może jest tu ktoś, kto ma te kolumny i mógłby mi napisać czy takie "efektowne granie" w dłuższej perspektywie czasu to dobry kierunek?

Dobrze ze zacząłeś o tym myślęć serio. Dlatego właśnie proponuję odsłuch. Jeśli po 8 godzinach dziennie w 2-3 dni słuchania wstaniesz nie zmęczony to jest ok.

No na prawdę i wśród klientów to słyszę i kolega wcześniej pracował u dystrybutora tych kolumn (wcześniejszego). zna je doskonale także na wylot :P

Nie ma po prostu o nich zdań neutralnych. Pytanie czy to nie dobrze właśnie. Wiesz że jesteś na + albo na - od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...