Skocz do zawartości

Yamaha RX-V685 do stereo ?


mikeg

Recommended Posts

Podstawowe pytanie czy masz zamiar korzystać na przemian z dwóch różnych systemów (tj. 5.1 oraz stereo) czy pozostajesz tylko przy stereo?

Drugie pytanie to czy posiadasz jeszcze gwarancje na v685? Jeśli tak, mógłbyś się zastanawiać nad ewentualna sprzedażą w dobrej cenie i niewiele dołożyłbyś do wzmacniacza lub amplitunera który zagrałby lepiej niż Yamaha którą posiadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner kina domowego jak sama nazwa wskazuje służy do kina domowego. Oczywiście, że będzie grać w stereo i jeśli nie masz porównania ze wzmacniaczem, to pewnie będziesz zadowolony. Ale jeśli porównasz amplituner AV ze wzmacniaczem stereo w podobnej cenie to raczej różnice zauważysz. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć tak czy siak kino domowe, to nie ma specjalnie sensu*, byś pozbywał się tej Yamahy.
Masz w niej wyjścia pre-out na fronty - pomyśl o zakupie wzmacniacza stereo, który może pracować jako końcówka mocy. Będziesz mógł używać do odsłuchu muzyki w stereo samego wzmacniacza, a i w kinie dodatkowa moc się przyda.
A jak stwierdzisz, że chcesz zupełnie osobny system stereo, to też łatwiej to będzie rozdzielić.

Temat doboru wzmacniacza stereo/końcówki mocy do KD się przewijał już na forum, poszukaj, a na pewno jakieś wskazówki znajdziesz, i pytaj dalej w tym wątku :)

*) oczywiście możesz pójść w jeden wypasiony AVR, który zagra bdb i w stereo i w kinie - tylko, że to już duży wydatek, zdecydowanie większy, niż wzmak/stereo końcówka mocy. Sens widzę tylko wtedy, gdy koniecznie nie chcesz dwóch osobnych urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem o jakich kosztach piszesz. Ile sam wypasiony AVR a ile wzmacniacz  jako końcówka mocy ? Myślałem ze ta Yamaha to taki złoty środek i ogarnie wszystko . Głośniki choć podstawkowe też muszą dobrze zagrać w kinie i stereo. Czy do 7000 jestem w stanie złożyć taki komplet ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz postawić w przyszłości na zestaw kina domowego to amplituner wielokanałowy jest jedyną opcją. Tutaj wspomniana Yamaha RXV685 to niezły wybór ale wiadomo, nie ma co porównywać do klasycznego wzmacniacza stereo. Yamaha to dynamiczne brzmienie, ktore świetnie sprawdza się w kinie domowym. W przypadku systemu stereo warto postawić na klasyczny wzmacniacz typu Audiolab 6000a, który zdecydowanie lepiej poradzi sobie z kolumnami frontowymi. Alternatywą może być końcówka mocy typu Atoll AM100 Signature. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Amplitunery KD, które są tutaj zwykle polecane, jeśli jest większy nacisk na stereo, to od poziomu Onkyo TX-RZ840, Yamahy RX-A1080.

2. Wzmacniacz/końcówka mocy - nie pamiętam/nie wiem, co byłoby do Yamahy polecone, ale w granicach 1000-2000 zł już chyba coś się znajdzie.

3. Budżet 7000 razem z kolumnami 5.1 czy tylko tymi stereo? Tę 685 już masz, czy po prostu ją sobie wstępnie upatrzyłeś? Czyli: ile kasy na co? ;)
Dobrze, że wspomniałeś o budżecie, bo faktycznie trzeba wyważyć elektronikę i kolumny, ale potrzeba myślę jeszcze doprecyzować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahe 685 sobie narazie upatrzyłem bo ma super recenzje. Oglądanie tv to 75% a 25% muzyka. Muzyke słucham też z pendriva więc mam nadzieje że z tym sobie też poradzi. Szukałem soundbara ale nawet taki Samsung Q90 nie ma wejścia usb a jak brać to tylne głośniki sie po przeprowadzce przydadzą.Wiem ze Yamaha ma Musiccast więc w razie różnych przemeblowań można mieć tyły bezprzewodowe. Nie mam narazie miejsca i układu na kino ale  chciałbym mieć coś przyzwoitego co zagra w  kino i stereo .O wzmacniaczu i końcówce mocy niewiele  czytałem więc musiał bym sie troche dokształcic.  Napewno po waszych doradach pojade by to odsłuchać. Czy głośniki (podstawkowe)stereo moge rozbudować o następne i użyć do kina ? Komplet w stereo miał kosztować do 6000 a w kinie 7000 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mikeg napisał:

Czy głośniki (podstawkowe)stereo moge rozbudować o następne i użyć do kina ?

Pewnie, że tak. Oczywiście może się okazać, że w 'nowym' kinowym układzie (np. znacznie większy pokój) podstawkowe okażą się niewystarczające (do stereo, w kinie raczej wciąż dadzą radę), ale technicznie nic nie stoi na przeszkodzie.

9 minut temu, mikeg napisał:

Komplet w stereo miał kosztować do 6000 a w kinie 7000

To jeśli to jest budżet na całość sprzętu, to wydaje mi się, że lepiej zostać przy 685, a dołożyć do lepszych kolumn, a o końcówce mocy pomyśleć później, za dodatkową kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Konrad Kulwicki napisał:

Amplitunery KD, które są tutaj zwykle polecane, jeśli jest większy nacisk na stereo, to od poziomu Onkyo TX-RZ840, Yamahy RX-A1080.

Błagam nie piszcie w ten sposób , mam flagowca Yamahy / RX-A3030/ który kosztował 8,5k. i nie nadaje się do żadnego stereo w rozumieniu stereo, jakie prezentuje integra czy dzielony wzmacniacz stereo. Już nie wspomnę o moim głównym systemie ,ale nawet jak podłączę starego NAD-a 3100 / koszt obecnie jakieś 800-1000 zł/ to ta moja Yamaha może mu co najwyżej buty czyścić :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Oj, no jasne, ale tak jednak jest, jak napisałem - jeśli ktoś szuka jednego AVR do kina ze sporym udziałem muzyki, i nie rzuci od razu budżetem 8k i więcej, to dostaje taką poradę, by zacząć patrzeć od tych modeli. Czy ma to sens większy niż tańszy AVR kinowy + dedykowany wzmak/końcówka do stereo? No pod kątem brzmienia nie ma, i o tym też napisałem na samym początku.

Ale ten wątek tak czy siak upadł, bo budżet na ten moment kolega przyjął jaki przyjął. Dajmy mu jakieś podpowiedzi monitorów do tej Yamaszki 685 :).

39 minut temu, mikeg napisał:

Jakie to te głośniki podstawkowe  do 685 w stereo i kinie ?

1. Wymiary pomieszczenia? (obecnego, do stereo i przewidywanego do kina)
2. Czy są jakieś ograniczenia co do ich ustawienia/wymiarów? Chcesz ustawiać na meblach, czy podstawkach?
3. Czy masz jakieś preferencje co do brzmienia? Jakiej muzyki głównie słuchasz?

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam  20 a potem będzie  26  metrów. Jeśli nie na meblach to kupie lub zrobie jakieś podstawki. Słucham pop i rock. Jak  pojade na odsłuch to może poprosze o  podpięcie  Yamahy  RX-V685, R-N602 i R-N803 tak żeby usłyszeć czy nie kupić też amplitunera stereo ? Mam nadzieje ze jakieś głośniki do tego da sie dopasowac. Czytałem tutaj o monitor audio bronze 6  lub Kef 350 ale nie znam sie na tyle i nie wiem czy nadają sie one do kina  i stereo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie bym je kupił ale muszą być podstawkowe.Tej wojny nie wygram-sami wiecie kto sie nie zgadza. Wywalczyłem że ewentualnie moge kupić dwa amplitunery lub kino i końcówke mocy ale nie może być dużych głośników. Może kiedyś po przeprowadzce jak będzie więcej miejsca w salonie to sie zgodzi. Cały czas myśle nad Yamahą  RX-V685, R-N602 i R-N803 i głośnikami .Wiem ze teraz nie mam dobrego pokoju na kino ale może narazie kupie stereo  co S4Home poleca  Yamaha R-N602  z Kef 350 lub Elac B6.2 i poczekam na przeprowadzke. Musze znależć czas na wycieczke  z odsłuchem

Edytowano przez mikeg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś od Yamahy za 2500 zł a teraz przeskakujesz na amp za 8-10000 PLN? Pewnie, że są takie sprzęty. Wszystkie wyższe serie amplitunerow AV zagrają lepiej niż te budżetowe. Pytanie tylko czy nie jest korzystniej kupić amp ze średniej półki cenowej i do tego przyzwoity wzmacniacz stereo aniżeli pchać się w amplituner KD, za który zapłacisz sporo więcej. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to Seba że jestem nim zainteresowany. Wcześniej tomek4446 w tym wątku napisał że kupil flagowca Yamahe RX-A3030 za 8,5 tysiąca i jego zdaniem nie nadaje sie do stereo. Ja tylko pytam czy znacie taki co by grał dobrze w kd i stereo do 10000 bo to kupa kasy dla mnie.Myślałem że każdy amplituner powyżej 8000 gra rewelacyjnie.

Edytowano przez mikeg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...