Skocz do zawartości

Rozmieszczenie głośników sufitowych - Dolby Atmos


Grzybun

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

 

Chciałbym prosić o pomoc w rozmieszczeniu głośników do kina domowego. Zależy mi na zbudowaniu w salonie zestawu do kina domowego 5.1.2 pod dolby atmos.

Schemat robiłem osobiście bazując na informacjach zawartych w internecie i wytycznych dla systemu Dolby Atmos - jeśli uważacie że coś powinienem zmienić, liczę na Wasze uwagi.

Salon ma wyjściowo 285 cm wysokości, 669 cm długości oraz 470 cm szerokości, łącznie ponad 31 m2 powierzchni, jest połączony z aneksem kuchennym co daje łączną powierzchnię ponad 42 m2.

Ze względu na układ aranżacji i rozmieszczenie mebli głośniki  tylne - surround oraz efektowe - atmos muszą zostać zastąpione głośnikami sufitowymi - tylne oznaczone Lt i Rt na schemacie, efektowe - oznaczone Ltf oraz Rtf.

Sufit podwieszany będzie zbudowany z płyty akustycznej Knauf Cleaneo Acustic lub z płyty akustycznej dodatkowo wygłuszonej wełną mineralną.

Głębokość montażowa głośników sufitowych to max 11 cm - profil 100 mm plus płyta 12 mm. Głośniki sufitowe będą zamontowane w małych obudowach (zaznaczyłem je na schemacie)

Zestaw będzie wykorzystywany w 70% do oglądania filmów, 30% to muzyka (Rock, Pop)

Wszystkie głośniki miały by zostać napędzone amplitunerem Denon AVR-X2600H

Jako głośniki przednie planuję zakupić Klipsch R-620F (oznaczone L i R na załączonym schemacie), a głośnik centralny Klipsch R-52C (C na schemacie).

Co do subwoofera oraz głośników sufitowych jeszcze nie zapadła decyzja - wszelkie propozycje mile widziane.

47158bf7fd0a103cmed.jpg

Edytowano przez Grzybun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...