Skocz do zawartości

Arcam SA10


helmut..

Recommended Posts

Arcam SA10 - strasznie mało opinii o tym wzmacniaczu, jakos mało popularny na forum

czy ktos z was ma ? moze mógłby opinie wyrazić jak to gra ?

czy DAC , ktory tam jest to podstawowy ,czy lepszy niż we wzmacniaczach ponizej ?

jakby zestawic go z Yamahą A-s701 , CXA60 , Cyrus One lub wersja HD jak wypada ? 

warto sie nim zainteresowac ?

chętnie poznam wasze zdanie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo nowy model który czekał na wyprzedanie czy tez zejście z rynku wszystkich poprzednich serii A (FMJ)

DAC jest całkiem przyzwoity.

To inne granie niż wzmacniacze które zaproponowałeś powyżej.

Arcam gra dośc gładko górą i delikatnie. To wzmacniacz przeznaczony na długie odsłuchy kosztem ekspresji energi.

AS 701 czy CXA60 czy też Cyrus grają jednak jaśniej, konkretniej.

Więc zależy od kolumn.

Do jasnych, skutecznych kolumn to dobra opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam SA10 to udany wzmacniacz o muzykalnym charakterze brzmienia. Jest przyjemnie, naturalnie ale przez to ocieplenie tracimy nieco na szczegółwości.Przetwornik jest na prawdę niezły i spokojnie można przy nim zostać. Wspomniana przez Ciebie Yamaha AS701 gra jaśniej i dynamiczniej, Cyrus One czy CXA60 to również brzmienie stawiające na jaśniejszy charakter z nieco bardziej wyeksponowaną średnicą względem Yamahy. 
Alternatywą może być jeszcze Audiolab 6000a, który posiada wbudowany przetwornik, moduł bluetooth i na prawdę wydajny wzmacniacz. 

Zapraszam do kontaktu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównać bo grają na prawdę inaczej.

Jesli weźmiesz pod uwagę cenę to AS 701 kiedyś był znacznie droższy, coś jak obecnie SA10. Więc pod tym kątem można powiedzieć tak.

Pod kątem wyposażenia też powiedział bym tak.

Natomiast grają po drugim biegunie. Wiec dla tego co lubi melodyjne brzmienie to powie że Yamaha gra o klasę gorzej. Z kolei ten co lubi bardziej ekspresyjny, jaśniejszy przekaz to samo powie o Arcamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał, czytałem testy o sa10, do testów jednak podchodzę z ostrożnością, bo jeszcze nie widziałem testu audio by pisali, że coś jest słabe albo poniżej średniej na rynku, w testach albo cudo albo dobry sprzęt. 

Chciałem popytać, bo może ktoś ma a zaciekawił mnie ten wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, helmut.. napisał:

Dzięki Rafał, czytałem testy o sa10, do testów jednak podchodzę z ostrożnością, bo jeszcze nie widziałem testu audio by pisali, że coś jest słabe albo poniżej średniej na rynku, w testach albo cudo albo dobry sprzęt. 

Chciałem popytać, bo może ktoś ma a zaciekawił mnie ten wzmacniacz

No bo takowych testów nie ma. Wszystkie maja na celu raczej promowanie urządzenia niż jego negowanie.

Dokładnie. Rafał przy Arcamie góra będzie najmniej męcząca.

6 godzin temu, helmut.. napisał:

a czy do muzyki rockowo-metalowej taki Arcam i jego styl/brzmienie sie twoim zdaniem nadaje czy raczej lepiej poszukac czegos innego ?

Moim zdaniem się nadaje pod warunkiem dobrego zestawienia z kolumnami. Aby talerze były dobrze słyszalne. Ale nie było też nawalanki na gorze pasma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za przydatne informacje ,

co do wyglądu to mi sie akurat podoba ,jest po prostu inny niz wiele podobnych do siebie wzmacniaczy, ma wyswietlacz i swój charakter , teraz tylko trzeba go gdzies posłuchać ,

z jakimi podłogówkami waszym zdaniem do 19m2 i w cenie ok 2500-4000 zł/pare warto by go przetestować by grało to dobrze jako zestaw ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2020 o 08:39, Q21 napisał:

Arcam SA10 to udany wzmacniacz o muzykalnym charakterze brzmienia.

Poprawcie sobie wymiary wzmacniaczy oraz odtwarzacza CDS50 tej marki (wysokość, głębokość).

6 godzin temu, S4Home napisał:

Arcam SA10 to udany wzmacniacz o muzykalnym charakterze brzmienia.

 Kiedyś ta marka zwróciła moją uwagę ze względu na potęgę grania (kolega miał amplituner KD), ale czy jest też tak w przypadku wzmacniaczy stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli mówiać potęgę? Słyszałem wzmacniacze grające bardziej dociążonym i potężnym dźwiękiem. Ale dynamiki mu nie brakuje.

17 godzin temu, helmut.. napisał:

z jakimi podłogówkami waszym zdaniem do 19m2 i w cenie ok 2500-4000 zł/pare warto by go przetestować by grało to dobrze jako zestaw ?

Z monitorów Silver 100 i PMc Gold, KEF R3

Z podłogówek: Fyne F 501, Dynaudio Emit 30, może Klipsch RP6000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo dużo może zawierać się w tym słowie ale mam na myśli moc, energię oraz skuteczność czyli urządzenia o bardzo dużym potencjale.

Kolega wyżej już mi trochę opisał brzmienie i można powiedzieć, że potwierdza to moje przypuszczenia na temat wzmacniaczy marki ARCAM.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo sie dziś posłuchać Arcama SA10 , Yamaha A-s701  , oba z Oberonami 7

Temat watku to Arcam SA10 , wiec powiem tak , kawał fajnego wzmacniacza , w muzyce rockowo-metalowej bardzo fajne brzmienie, takie dociążone. Wzmacniacz wraz z Oberonami grał bardzo lekko, zwiewnie, tam wszystko jakos tak uporzadkowane jak dla mnie. Basu odpowiednio,srednicy odpowiednio,wysokich odpowiednio.Nic nie trzeba regulować , wszystko jest takie jakie być powinno. Super zestawienie do takiej muzyki Arcam Sa10 + Oberon7.  I powiem ,ze moim zdaniem grało to lepiej niż Yamaha A-s701 z Oberonami. Tylko niestety roznica w cenie to ponad 1000 zł cennikowo i nie wiem czy zagrał az o tyle lepiej bym chciał doplacić dobrych kilka stów do Arcama.

Gdyby mi ktos oferował za darmo zestaw Arcam Sa10+ Oberon 7   vs Yamaha A-s701+Oberon 7 i musialbym na nim grac 5 lat i nie mogl go sprzedac to wzialbym Arcama :)

przy okazji dodam ,ze z Oberonami 7 niezbyt dobrze zagrał CXA60 , co ciekawe słuchalem także nastepcę CXA61 z Oberonami i było ok , dziwna sprawa

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, helmut.. napisał:

Gdyby mi ktos oferował za darmo zestaw Arcam Sa10+ Oberon 7   vs Yamaha A-s701+Oberon 7 i musialbym na nim grac 5 lat i nie mogl go sprzedac to wzialbym Arcama

Jakby mi ktoś oferował za darmo to bym nie wybrzydzał i brał co dają.

10 godzin temu, helmut.. napisał:

przy okazji dodam ,ze z Oberonami 7 niezbyt dobrze zagrał CXA60 , co ciekawe słuchalem także nastepcę CXA61 z Oberonami i było ok , dziwna sprawa

Słuchałeś w tym samym:

- dniu

-sali?

-usatwieniu

-repretuarze

-zrodle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2020 o 10:38, Janusz Duryn napisał:

  Fakt, że nabrało to teraz większej masy i lepszego dociążenia, ale z dobrą kontrolą i rytmem na basie. I to jest już maksimum jakie preferuję w łagodzeniu średnicy i w wysokich tonach dla R300. Arcam to wzmacniacz, który nie robi od pierwszych chwil efektu wow, ale już po kilku kawałkach docenia się jego zalety. To taki bezpieczny zakup i uniwersalne brzmienie, tak uważam. 

Jako użytkownik Arcama A29 od ponad roku, potwierdzam w 100%.
I jako użytkownik Arcama, a poprzednio Yamahy RN-803D, to nie ma słów w języku kulturalnych ludzi, którymi mógłbym opisać brzmienie tej Yamahy.

Jeśli seria SA Arcama trzyma nadal ten sam profil brzmieniowy co FMJ, to brawo dla Arcama, za nie uleganiu modzie (a w zasadzie księgowym) na "odchudzanie" dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...