Skocz do zawartości

Arcam SA10

helmut..

Recommended Posts

udalo sie dziś posłuchać Arcama SA10 , Yamaha A-s701  , oba z Oberonami 7

Temat watku to Arcam SA10 , wiec powiem tak , kawał fajnego wzmacniacza , w muzyce rockowo-metalowej bardzo fajne brzmienie, takie dociążone. Wzmacniacz wraz z Oberonami grał bardzo lekko, zwiewnie, tam wszystko jakos tak uporzadkowane jak dla mnie. Basu odpowiednio,srednicy odpowiednio,wysokich odpowiednio.Nic nie trzeba regulować , wszystko jest takie jakie być powinno. Super zestawienie do takiej muzyki Arcam Sa10 + Oberon7.  I powiem ,ze moim zdaniem grało to lepiej niż Yamaha A-s701 z Oberonami. Tylko niestety roznica w cenie to ponad 1000 zł cennikowo i nie wiem czy zagrał az o tyle lepiej bym chciał doplacić dobrych kilka stów do Arcama.

Gdyby mi ktos oferował za darmo zestaw Arcam Sa10+ Oberon 7   vs Yamaha A-s701+Oberon 7 i musialbym na nim grac 5 lat i nie mogl go sprzedac to wzialbym Arcama :)

przy okazji dodam ,ze z Oberonami 7 niezbyt dobrze zagrał CXA60 , co ciekawe słuchalem także nastepcę CXA61 z Oberonami i było ok , dziwna sprawa

Edytowano przez helmut..

10 godzin temu, helmut.. napisał:

Gdyby mi ktos oferował za darmo zestaw Arcam Sa10+ Oberon 7   vs Yamaha A-s701+Oberon 7 i musialbym na nim grac 5 lat i nie mogl go sprzedac to wzialbym Arcama

Jakby mi ktoś oferował za darmo to bym nie wybrzydzał i brał co dają.

10 godzin temu, helmut.. napisał:

przy okazji dodam ,ze z Oberonami 7 niezbyt dobrze zagrał CXA60 , co ciekawe słuchalem także nastepcę CXA61 z Oberonami i było ok , dziwna sprawa

Słuchałeś w tym samym:

- dniu

-sali?

-usatwieniu

-repretuarze

-zrodle?

Dnia 28.05.2020 o 10:38, Janusz Duryn napisał:

Fakt, że nabrało to teraz większej masy i lepszego dociążenia, ale z dobrą kontrolą i rytmem na basie. I to jest już maksimum jakie preferuję w łagodzeniu średnicy i w wysokich tonach dla R300. Arcam to wzmacniacz, który nie robi od pierwszych chwil efektu wow, ale już po kilku kawałkach docenia się jego zalety. To taki bezpieczny zakup i uniwersalne brzmienie, tak uważam. 

Jako użytkownik Arcama A29 od ponad roku, potwierdzam w 100%.
I jako użytkownik Arcama, a poprzednio Yamahy RN-803D, to nie ma słów w języku kulturalnych ludzi, którymi mógłbym opisać brzmienie tej Yamahy.

Jeśli seria SA Arcama trzyma nadal ten sam profil brzmieniowy co FMJ, to brawo dla Arcama, za nie uleganiu modzie (a w zasadzie księgowym) na "odchudzanie" dźwięku.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Jakby mi ktoś oferował za darmo to bym nie wybrzydzał i brał co dają.

Słuchałeś w tym samym:

- dniu

-sali?

-usatwieniu

-repretuarze

-zrodle?

Źle mnie trochę zrozumiales, miałem na myśli gdybym miał wybór z tych dwóch zestawów za darmo

Co do cxa60 i cxa61 to słuchałem ich w tym samym dniu, ta sama muzyka ale źródło było inne i inne pomieszczenie