Skocz do zawartości

Wymiana zepsutego amplitunera. (lub naprawa).


pablo7

Recommended Posts

20 godzin temu, Stolarz napisał:

Nie wiem o jakie opcje pytasz ale tylko przy ustawieniu bas na LFE+Main można zmieniać ustawienia odcięcia dla kolumn ustawionych na Large.

Wydaje mi się, że nie masz racji, tzn masz część racji.
Owszem, możesz wówczas ustawić 'odcięcie'. Dlaczego w cudzysłowie? Bo kolumny dalej grają full band, po prostu do subwoofera oprócz kanału LFE trafiają też częstotliwości z kanałów ustawionych na Large, poniżej ich częstotliwości 'odcięcia'.
Kolumny nie zagrają częstotliwości poniżej zadanego crossovera tylko, jeśli ustawisz je na Small.

 Zresztą, sam napisałeś (wytłuszczenie moje):

Dnia 30.05.2020 o 00:55, Stolarz napisał:

If the speaker channel is set to "Large" you may want to set the Bass Setting or *Subwoofer Mode set to LFE + MAIN as this setting will duplicate the low frequencies to the Subwoofer.

Czyli podsumowując:

  1. Subwoofer ustawiony na 'LFE' gra:
    • kanał LFE +
    • sygnał poniżej ustawionego crossovera z kolumn ustawionych na Small.
  2. Subwoofer ustawiony na 'LFE+Main' gra:
    • kanał LFE + 
    • sygnał poniżej ustawionego crossovera z wszystkich kolumn, również tych Large.
      Kolumny Large dalej grają pełnym pasmem

Co potwierdza np. instrukcja X2600H:

Cytat

LFE (Default): The low range signal of the channel set to “Small” speaker size is added to the LFE signal output from the subwoofer.

LFE+Main: The low range signal of all channels is added to the LFE signal output from the subwoofer.

Ale to są moje - i innych osób piszących to samo wcześniej w tym wątku :P - przypuszczenia oparte na logice i dostępnych materiałach: nie sprawdziłem tego w praktyce. ;) 
Zrób eksperyment: wyłącz subwoofer przy powyższych ustawieniach i sprawdź, czy kolumny grają niskie basy, czy nie.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Stolarz napisał:

Nie wiem o jakie opcje pytasz ale tylko przy ustawieniu bas na LFE+Main można zmieniać ustawienia odcięcia dla kolumn ustawionych na Large.

 

@Konrad Kulwicki

Nie napisałem, że kolumny nie grają full band (grają, sprawdzone) mimo, że da się zmieniać crossover przy ustawieniu LFE+Main i kolumny na large.

Po prostu nie zrozumiałem po co możliwość zmiany crossovera w takiej sytuacji. Teraz już rozumiem :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączyłem ten komputer do amplitunera poprzez RCA (stereo) i muszę stwierdzić że muzykę słucha się dużo lepiej. Do tej pory miałem podłączone przez optyka. Zdecydowałem się na taki manewr, gdyż głównie zależy mi na muzyce. Nie bawiłem się póki co w zaawansowane ustawienia. Jedyne co to słucham w trybie direct (kto zna wie o czym mówię). Optyk dalej pozostał podpięty, może się jeszcze przydać (do nie muzyki). Hej - dzięki. :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...