Skocz do zawartości

Rozszerzenie 2.1 do 5.1 na STX 250 i Onkyo TX SR444


dawidt

Recommended Posts

Czesc,

 

nadszedl czas na rozszerzenie zestawu stereo z ktorego jestem bardzo zadowolony.

Obecnie posiadam STX 250 wraz z ONKYO TX SR444 i Jamo SUB200.

 

Pomieszczenie ok 20m2 (w przyszlosci do max 25-30), przeznaczenie to w 80% filmy i 20 % muzyka (elektroniczna, jazz, pop).

 

Chcialbym dokupic glosnik centralny i surroundy.

O maly wlos kupilem za 350zl centralny + tyly od QQ 6500, lecz sprzedajacy sie wycofal. Mysle teraz nad czyms z nawet wiekszego budzetu bo tamto wydawalo sie okazja.

Mysle ze moglbym przeznaczyc stopniowo do 500 zl na centralny i do tego dodac w niedlugim czasie kolejne 500 zl na tyly i ok 700zl na suba.

Subwoofer bedzie kolejnym krokiem, poniewaz obecny wg mnie gra calkiem ok ale bas potrafi sie momentami zlewac i jest koloru wisniowego/dark apple i niezbyt pasuje do stylistyki.

 

Calosc chcialbym koloru mozliwie czarnego z ewentualnie wstawkami srebra/bialego lecz naprawde delikatnymi i mozliwie jak najbardziej niewidocznymi.

 

Z tego co znalazlem na wlasna reke to:

 

- KEF C6LCR za 400 zl

- Jamo C9 CEN za 550 zl (niestety ma kolor bialy)

 

Zestawy JBL E20/E30 + EC25 za ok 500 + 300 zl

 

Co jeszcze polecilibyscie w tych polkach cenowych (tyly 2 szt do 500 zl, centralny do 500zl i subwoofer do ok 700-800).

 

Wiem ze w tym budzecie bez problemu moglbym dokupic nowe tyly i centralny od stx tj. STX Electrino 150 C (425zl) badz troche slabszy STX C-200n za 237zl jak i tyly STX Electrino 150 E (656zl) badz slabsze STX E-200n (324zl), lecz boje sie ze straca one w momencie zakupu polowe wartosci. Docelowo pewnie i tak bede wymienial glowne STX 250 na cos z np Jamo serii C9/S8 i wyzszych w przyszlosci, ktore jednak trzymaja cene i w przypadku sprzedazy nie sa takim troche egzotykiem, mimo ze graja wg mnie na zadowalajacym poziomie (moze nawet lepiej niz seria S8- nie sluchalem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie.

Myslalem tez o sprzedazy stx 250 i zakupie 5.0 jamo s 809. Widze uzywane juz za 2 tys. Nie wiem tylko co bedzie lepiej gralo- calosc stx czy s809. Moglbym prosic o te ceny na priv? (Tych 3 glosnikow stx i zestawow jamo s807 oraz s809. Jesli macie Panowie tez dobre oferty na subwoofery do tych zestawow to tez bym prosil o propozycje cenowe.
Poza tym mam tez opcje zakupu subwoofera jamo s808 za ok 500zl, lecz nie jestem przekonany czy to dobry wybor.Co sadzicie o subwooferach od stx tj. stx s250n za 739 zl badz stx electrino 150s za 1164 zl?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home @Q21 Nadal nie doczekalem sie oferty o ktora wyzej prosilem, lecz j/n poprosze tylko o wycene subwooferow ;)

W miedzyczasie znalazlem i kupilem zestaw 5.0 Jamo S809 za 1650zl. Dzisiaj zrobilem szybki odsluch na takich samych ustawieniach amplitunera podmieniajac 2 glowne kolumny z stx 250. Jamo zrobilo gorsze wrazenie, bas byl niekiedy troche dudniacy i slabszy, a piosenki ogolem sprawialy wrazenie zlewajacych sie i tak jakby okrojonych z detali.

Wrazenie szerokosci sceny tez wydawalo sie mniejsze. Opis ten nie jest z pewnoscia fachowymi pojeciami i do tego mocno subiektywny ;)  Podejrzewam ze to kwestia ustawien i kalibracji mikrofonem pod dany model glosnika ktorego nie zrobilem. Niemniej jednak roznice te sa na zasadzie czepiania sie i na moje potrzeby zestaw Jamo bedzie w zupelnosci wystarczajacy (nawet bazujac na tej zlej konfiguracji) z racji tego ze i tak 80% czasu to filmy. Przyzalozeniu ze stx 250 to 10/10 to jamo dostalyby ok 8/10. Zastanawiam sie teraz bardziej nad subwooferem, poniewaz i w stx i w jamo brakuje wg mnie basu do ogladania filmow. Jamo sub 200 nie pasuje mi kolorystycznie i ma juz przestarzaly design. W zwiazku z tym prosze o oferte na tego Magnata Sub 302A (internet podpowiada mi cene 719zl). Subwoofer z jamo s808 wydaje sie jakims niesmacznym zartem i raczej wyciaganiem pieniedzy niz jakas duza wartoscia dodana do zestawu (za 1/3 ceny!). W tej polce widzac juz po parametrach bez odsluchu wydaje mi sie ze mozna liczyc na cos znacznie lepszego jak np w/w magnat.

Co sadzicie tez o odswiezonej wersji aktualnego tj jamo s210?

Niestety koncepcja kolorystyczna tez sie zmienila - zestaw kupilem w kolorze bialym wiec w gre wchodza subwoofery czarne, biale badz szare (w tej kolejnosci). Budzet to ok 700 do maks 1000 zl za nowy model badz ok 500 -700 za uzywany (najlepiej nie starsze niz 2 lata).

Moze jakies inne sugestie na ktore serie/modele warto zwrocic uwage?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podsumujmy

Dnia 27.05.2020 o 09:09, dawidt napisał:

Myslalem tez o sprzedazy stx 250 i zakupie 5.0 jamo s 809

 

16 godzin temu, S4Home napisał:

Oj nie rób takiego błedu!

 

53 minuty temu, dawidt napisał:

W miedzyczasie znalazlem i kupilem zestaw 5.0 Jamo S809

 

53 minuty temu, dawidt napisał:

Jamo zrobilo gorsze wrazenie

Wynika z tego, że nie potrzebujesz kolego żadnej pomocy i sugestii. Bo i tak wiesz lepiej i zrobisz po swojemu.

55 minut temu, dawidt napisał:

Subwoofer z jamo s808 wydaje sie jakims niesmacznym zartem i raczej wyciaganiem pieniedzy

Przy kolumnach ten żart Ci nie przeszkadzał, a przy subie już tak?! ;)  Jestem pełen "podziwu" dla tego tematu. Kup sub'a od Jamo, będziesz miał piękny komplet 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dawidt napisał:

W miedzyczasie znalazlem i kupilem zestaw 5.0 Jamo S809 za 1650zl

:( Przecież Cie odstraszałem przed tym błędem :(:(:(

8 godzin temu, dawidt napisał:

Dzisiaj zrobilem szybki odsluch na takich samych ustawieniach amplitunera podmieniajac 2 glowne kolumny z stx 250. Jamo zrobilo gorsze wrazenie, bas byl niekiedy troche dudniacy i slabszy, a piosenki ogolem sprawialy wrazenie zlewajacych sie i tak jakby okrojonych z detali.

Wrazenie szerokosci sceny tez wydawalo sie mniejsze. Opis ten nie jest z pewnoscia fachowymi pojeciami i do tego mocno subiektywny ;)  Podejrzewam ze to kwestia ustawien i kalibracji mikrofonem pod dany model glosnika ktorego nie zrobilem.

To nie kwestia ustawienia. Z czasem będa grały jeszcze gorzej.

Ja juz suba nie doradzam. Bo i tak nie słuchasz.

Inna branża się podłączy to Ci coś doradzi.

Dobrego weekendu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...